Lotto-Soudal

CPA (Cyclistes Professionels Associés) ma nowego prezesa. Został nim Adam Hansen.

Australijczyk zastąpił na tym stanowisku Gianniego Bugno – byłego zawodnika, który podczas swojej kariery wygrywał m.in. Mistrzostwa Świata (dwa razy!) i Giro d’Italia. Osiągnięcia Adama Hansena nie są równie imponujące – najmocniej kojarzony jest z ustanowieniem w latach 2011-18 niesamowitego rekordu 20 wielkich tourów przejechanych z rzędu.

Na szczęście na jego nowym stanowisku bardziej niż kolarskie osiągnięcia liczą się zdolności organizacyjne. A o tym, że mieszkający przez właściwie całą swoją karierę kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy kolarz jest człowiekiem wielu talentów, możecie się przekonać czytając choćby przeprowadzony przez nas kilka lat temu wywiad. Już w czasie swoich startów w Lotto Soudal stworzył stronę internetową ułatwiającą kwestie logistyczne, projektował buty kolarskie, a także aktywnie włączał się w pracę Stowarzyszenia Kolarzy Zawodowych.

Nie jest więc tak, że Australijczyk został wybrany „z braku laku”, choć właściwie można byłoby tak pomyśleć. Odkąd Bugno ogłosił, że zakończy swoją pracę na stanowisku prezesa CPA, od razu mówiło się o tym, że schedę po nim obejmie ktoś z dwójki Adam Hansen-Steve Morabito (były kolarz Astany, FDJ i BMC). Tymczasem Szwajcar się wycofał, więc Australijczyk wygrał praktycznie bez walki. Biorąc jednak pod uwagę jego kompetencje, można oczekiwać, że sprawność organizacji, która do tej pory nie cieszyła się zbyt dobrą prasą, ulegnie znaczącej poprawie.

Poprzedni artykułCholet – Pays de la Loire 2023: Hubert Grygowski zaliczy seniorski debiut
Następny artykułUCI wprowadza ekwiwalent za wyszkolenie młodego kolarza
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments