fot. Astana

Drużyna Astana Qazaqstan zaprezentowała się w stolicy Kazachstanu – Nur-Sultan. Jej główny menadżer podkreślał podczas uroczystości, że pomimo pewnych trudności udało się skompletować silny i ambitny skład. 

Do sezonu 2022 podopieczni Aleksandra Vinokurova przystąpią odmienieni. Z drużyny odeszło kilku ważnych zawodników, ale jednocześnie menadżerom udało się pozyskać kilka dużych nazwisk oraz utalentowanych zawodników jak chociażby Joe Dombrowski.

– Pomimo trudnego okresu transferowego, udało nam się zebrać silny i ambitny skład z kolarzami, którzy są w stanie pełnić rolę liderów i walczyć o wiele cele. Straciliśmy kilku silnych zawodników, ale z drugiej strony pozyskaliśmy wysokiej klasy zawodników. Drużyna zyskała nową twarz, ale wciąż pozostajemy tą samą drużyną Astana, która jest bardzo dobrze znana na świecie

– mówił Vinokurov w Kazachstanie.

Do drużyny wrócili dawni liderzy na wielkie toury, czyli Vincenzo Nibali oraz Miguel Angel Lopez, który w kontrowersyjny sposób rozstał się z Movistarem. Dołączyli również m.in. Gianni Moscon oraz Joe Dombrowski. Z drugiej strony odeszli Jakob Fuglsang, Luis Leon Sanchez oraz bracia Izagirre.

– Powrót takich kolarzy jak Vincenzo Nibali, Miguel Angel Lopez czy Andrey Zeits zapewnia naszej drużynie pewną stabilność i pewność siebie. Z kolei przybycie Gianni Moscona, Joe Dombrowskiego, Davida de la Cruza, Valerio Contiego i innych sprawia, że będziemy mogli kreślić również nowe i inne cele

– dodał Vinokurov.

Teraz drużyna Astana Qazaqstan przebywa w Altei w Hiszpanii, gdzie przez tydzień będzie trenowała.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments