fot. Astana Qazaqstan Team

Mark Cavendish zadebiutuje w barwach drużyny Astana Qazaqstan w wyścigu Tour of Oman (10-14 lutego). Brytyjski sprinter podpisał z kazachską drużyną roczny kontrakt. 

O tym, że „Cav” po raz pierwszy będzie ścigał się w barwach nowej drużyny w Tour of Oman poinformował portal Velonews.com Stefano Zanini, dyrektor sportowy w drużynie Astana Qazaqstan.

– To zaszczyt, że taki kolarz jak Mark dołączył do naszej drużyny. Stworzymy pociąg sprinterski, który będzie do jego dyspozycji. To jest nowe wyzwanie dla naszego zespołu, ale jesteśmy zdeterminowani, aby temu sprostać

– powiedział Zanini.

Ceesowi Bolowi, który został zakontraktowany jako ostatni rozprowadzający Brytyjczyka, mają pomagać: Martin Laas, Davide Martinelli oraz Yevgeniy Fedorov.

– Chcemy dać Markowi największe możliwe wsparcie, aby mógł robić rzeczy, które robił dotychczas. Mamy grupę dobrych kolarzy, którzy mogą go otaczać, chociaż oczywiście z pewnością zajmie nam chwilę czasu, aby się dotrzeć i uzyskać feeling

– dodał dyrektor sportowy.

Po wyścigu w Omanie oraz UAE Tour Mark Cavendish ma wystartować we włoskich imprezach, ale największym celem będzie dla niego Tour de France. Przypomnijmy, że Cavendish wyrównał rekord wszech czasów Eddy’ego Merckxa w liczbie etapowych zwycięstw we francuskim wielkim tourze – obaj mają ich trzydzieści cztery.

– Zobaczymy jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał jego kalendarz, ale jestem pewien, że wystartuje w Tour de France. To jest wielki cel. Nigdy nie jest łatwo wygrać etapu Tour de France, ale wierzę, że jeśli wykonamy odpowiednią pracę i będziemy go wspierać, to będziemy w stanie wygrywać z Markiem wyścigi

– powiedział na zakończenie Stefano Zanini.

TUTAJ możecie przeczytać felieton o przejściu Marka Cavendisha do drużyny Astana Qazaqstan. 

Poprzedni artykułVine i Bilbao po trzecim etapie Santos Tour Down Under 2023
Następny artykułDyrektor sportowy w drużynie Corratec: „Nie możemy ściągnąć do nas Nairo”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments