fot. La Vuelta / Photogomezsport

Oficjalna prezentacja hiszpańskiej Vuelty 2022 odbędzie się w piątek 16 grudnia, ale już teraz poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących trasy 77. edycji.

Przyszłoroczna edycja hiszpańskiego wielkiego touru wystartuje 19 sierpnia z Holandii, a konkretnie z Utrechtu. Tam zostaną rozegrane trzy etapy. Kolejne trzy (po dniu odpoczynku niezbędnym do przemieszczenia się karawany wyścigu) odbędą się w Kraju Basków – regionie, który słynie z miłości do kolarstwa.

Pierwszy etap w Pais Vasco odbędzie się 23 sierpnia pomiędzy Vitoria-Gasteiz a Laguardią. Za jego trasę odpowiada były hiszpański kolarz Joseba Beloki, który stamtąd pochodzi. Piąty odcinek będzie prowadził z Irun do Bilbao, zaś szósty będzie miał start i metę w Bilbao.

Po tym, jak La Vuelta opuści Kraj Basków przeniesie się do bardzo atrakcyjnej kolarsko Kantabrii. Szósty etap ma zakończyć się na wcześniej niewidzianym w tym wyścigu podjeździe Pico del Jano, gdzie na ostatnich kilometrach trzeba jeszcze położyć asfalt.

Wiadomo również, że jeden etap odbędzie się w okolicach Murcji, skąd pochodzi i gdzie mieszka Alejandro Valverde. W ten sposób organizatorzy chcą oddać mu hołd, ponieważ sezon 2022 będzie jego ostatnim w profesjonalnej karierze kolarskiej.

Wiele więcej dowiemy się 16 grudnia, kiedy to w Madrycie odbędzie się oficjalna prezentacja trasy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments