fot. Lotto Soudal

Świętujący wczoraj swoje 28 urodziny Jasper de Buyst ma wiele powodów do radości. Belg podpisał ze swoją dotychczasową ekipą Lotto Soudal umowę, która będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

Jasper De Buyst od początku sezonu 2015 reprezentuje barwy drużyny, którą obecnie kieruje John Lelangue. Belg na przestrzeni ostatnich lat odniósł trzy zwycięstwa, w takich klasykach jak: Carrefour Market Heistse Pijl, GP Stad Zottegem, Binche – Chimay – Binche oraz dwa etapowe triumfy podczas Tour de Wallonie i Tour of Denmark.

Ostatni z tych sukcesów w wyścigu „dookoła Danii” miał miejsce w 2019 roku. Jest, to związane z tym, że De Buyst w ekipie Lotto Soudal nie ma zbyt wielu okazji do jazdy na własne konto. Po przyjściu do belgijskiej drużyny Caleba Ewana, Jasper De Buyst pełni kluczową rolę w pociągu sprinterskim kolarza pochodzącego z Sydney. Między innymi, dzięki pomocy Belga, Ewan wygrywał etapy na Giro d’Italia i Tour de France.

Nie dziwi, więc fakt, że Jasper De Buyst otrzymał ogromny kredyt zaufania od swojego pracodawcy, który postanowił prolongować z nim kontrakt aż do końca 2024 roku.

Poprzedni artykułMedalista olimpijski i dwóch młodzieżowców w Team DSM
Następny artykułJempy Drucker nadal szuka zespołu na sezon 2022
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments