fot. Cofidis

Jempy Drucker, który w ostatnim sezonie bronił barw ekipy Cofidis nie otrzymał propozycji przedłużenia umowy z tą drużyną. Luksemburczyk ma nadzieję, że znajdzie nowego pracodawcę na 2022 rok.

35-letni zawodnik na przestrzeni ostatnich lat reprezentował, takie drużyny, jak: BMC Racing, BORA – hansgrohe i w ostatnim sezonie francuski Cofidis. Luksemburski sprinter w swojej karierze może pochwalić się wygranym etapem w hiszpańskiej Vuelcie w 2016 roku.

Niestety ostatni rok jazdy nie był udany dla Jempy’ego Druckera i z tego powodu nie otrzymał on propozycji przedłużenia kontraktu z ekipą kierowaną przez Cédrica Vasseura. W wywiadzie dla portalu Wielerflits doświadczony kolarz przyznał, że nie myśli jeszcze o zakończeniu swojej kariery.

Niestety nie mam jeszcze żadnych wieści. Trwają pewne rozmowy, ale jeszcze nie są one zbytnio konkretne. Oczywiście obecnie znajduje się w trudnej sytuacji, ale mam nadzieję, że jakaś drużyna da mi szansę. W mojej głowie, nie skończyłem jeszcze z kolarstwem. W ostatnich latach brałem udział w ważnych wyścigach, wykonywałem dobrą robotę dla moich liderów w zespołach na poziomie WorldTour. Jestem przekonany, że nadal mogę, to robić przyczyniając się do sukcesów jednej z ekip

– powiedział Jempy Drucker.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments