fot. Getty Images Sport

W wieku 38 lat swoją zawodową karierę w roli kolarza zdecydował się zakończyć Fumiyuki Beppu. 

Japończyk swoje pierwsze kroki w kolarstwie na najwyższym poziomie stawiał już w 2005 roku w barwach ekipy Discovery Channel. Na przestrzeni swojej kariery Beppu reprezentował, również takie zespoły, jak: Skil – Shimano, RadioShack, Orica GreenEDGE, Trek-Segafredo oraz NIPPO DELKO One Provence.

Natomiast ostatni swój sezon w roli kolarza, 38-latek spędził w drużynie EF Education – Nippo. Zarówno w ekipie kierowanej przez Jonathana Vaughtersa, jak i w innych zespołach, Fumiyuki Beppu był przede wszystkim oddanym pomocnikiem dla swoich liderów. O powodach swojej decyzji Japończyk napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Po tym sezonie zakończę swoją karierę w roli kolarza. Reprezentowałem siedem zespołów na poziomie World Tour i Pro Continental. Brałem udział w trzech Grand Tourach: Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a España, w pięciu monumentach: Mediolan – San Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix, Liège – Bastogne – Liège, Il Lombardia, a także w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie. 

Pomimo, że ścigałem się głównie w Europie, odwiedziłem aż 32 kraje na całym świecie. W przyszłości chciałbym wykorzystać moje doświadczenie, aby być pomostem pomiędzy Japonią, a Europą. Będę pracować jako promotor kolarstwa, aby propagować, edukować i promować trenowanie kolarstwa

– napisał kolarz rodem z kraju Kwitnącej Wiśni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments