Foto: Deceuninck - Quick Step

Włoski kolarz podpisał z Quick Step-Alpha Vinyl kontrakt do końca 2024 roku.

28- letni Włoch w pięknym stylu zakończył miniony sezon. Wywalczył drugie miejsce na trasie Il Lombardia, gdzie pokonał go tylko Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates). Ten rok był dla niego pod znakiem wzlotów i upadków. Najpierw trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie, a później wycofanie się z Giro d’Italia z powodu kontuzji. Na szczęście wywalczony medal mistrzostw Włoch i ładna jazda w październiku trochę to zrekompensowały.

Pierwsza część sezonu nie była zła, ale potem przyszło pechowe Giro. To był mój cel, a z powodu kontuzji kolana musiałem się wycofać. Później wywalczył srebrny medal mistrzostw kraju, ale nie do końca jestem z tego zadowolony. Liczyłem na koszulkę mistrza Włoch. Z drugiej strony przegrana na Il Lombardia z takim kolarzem jak Pogačar ujmy nie przynosi. To był dla mnie świetny wyścig

– podsumował swój sezon Masnada.

Z jego postawy zadowolony był Patrick Lefevere i dlatego zaproponował Włochowi nowy kontrakt:

Fausto miał ciężki rok z kilkoma niepowodzeniami, które nie powinny się wydarzyć. Jednak ciężko pracował, nie załamywał się i efekty tej pracy są widoczne. Zwłaszcza z jego wyniku na koniec sezonu jestem bardzo dumny. Cieszę się, że zostanie z nami na kolejne trzy lata.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments