fot. Lotto-Soudal

Dwóch kolarzy ekipy Lotto Soudal: Steff Cras oraz Matthew Holmes zdecydowało się kontynuować swoją współpracę z belgijskim zespołem w kolejnym sezonie. 

Zarówno 25-letni Belg, jak i 27-letni reprezentant Wielkiej Brytanii od początku 2020 roku są częścią grupy Lotto Soudal. Na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów Steff Cras zajął, między innymi 20. lokatę w klasyfikacji generalnej tegorocznego wyścigu Vuelta a España. W zbliżającym się sezonie Cras ma nadzieję, że uniknie jakichkolwiek problemów zdrowotnych, które prześladowały go podczas jego dotychczasowego pobytu w belgijskiej formacji.

Przedłużenie kontraktu, to dla mnie osobiście impuls psychiczny po dwóch sezonach, które naznaczone były pechem. W 2020 roku zostałem zmuszony do opuszczenia Tour de France z powodu problemów z plecami. Również w tym sezonie straciłem, w znacznej mierze pierwszą część sezonu z powodu zakażenia się koronawirusem. Dlatego naprawdę nie mogę się doczekać roku, w którym będę mógł ścigać będąc w pełni sił. Chciałbym ponownie skoncentrować się na skutecznej walce o klasyfikację generalną krótkich „etapówek” oraz pokusić się o wygranie etapu Wielkiego Touru. Poza tym chcę pomagać zespołowi najlepiej, jak potrafię

– mówił Belg.

Natomiast Matthew Holmes już na samym początku swojej przygody z ekipą Lotto Soudal odniósł spory sukces wygrywając królewski etap Santos Tour Down Under kończący się na Willunga Hill. Ponadto Brytyjczyk podczas zeszłorocznego Giro d’Italia i tegorocznej hiszpańskiej Vuelty pokazywał swoją niezłą formę poprzez aktywny udział w odjazdach.

Z ogromną przyjemnością spoglądam wstecz na ostatnie dwa sezony. Może w tym roku nie do końca wszystko poszło zgodnie z planem, ale mimo to wygrałem wyścig WorldTour w trakcie trwania mojego pierwszego profesjonalnego kontraktu. To osiągnięcie, z którego nadal jestem bardzo dumny. Kilka razy byłem też blisko zwycięstwa etapowego w Grand Tourach, co naprawdę dało mi pewność, że mogę spróbować odnieść tam triumf w przyszłym roku. Wiem, że to wykonalne. Teraz, gdy wiem, co mogę, a czego nie mogę zrobić na poziomie WorldTour, mam znacznie jaśniejszy obraz tego, w których wyścigach chciałbym startować

– powiedział Holmes cytowany przez biuro prasowe belgijskiego zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments