Fot. Szymon Gruchalski

Zwycięzca tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, João Almeida kreśli plany na przyszły sezon. Portugalczyk w 2022 roku ma wystartować, zarówno w Giro d’Italia, jak i Vuelta a España.

Portugalski dziennik sportowy Record ujawnił zaznaczone czerwonym flamastrem punkty w kalendarzu João Almeidy na sezon 2022. 23-letni zawodnik, który od stycznia będzie kolarzem ekipy UAE Team Emirates ma zamiar walczyć w klasyfikacji generalnej dwóch Grand Tourów: Giro d’Italia i Vuelta a España.

Do tej pory we włoskim Wielkim Tourze Portugalczyk startował dwukrotnie, zajmując w 2020 roku czwarte miejsce, a w tym sezonie uplasował się na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej. Były, to do tej pory jedyne starty Almeidy w wyścigach trzytygodniowych.

Najprawdopodobniej Portugalczyk będzie liderem swojego nowego zespołu w Giro d’Italia, natomiast nie wiemy, jeszcze czy na start w hiszpańskiej Vuelcie zdecyduje się najwieksza gwiazda ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Tadej Pogačar. Jeśli po występie w Tour de France wybitny Słoweniec zdecyduje się na ściganie na hiszpańskich szosach, to rola João Almeidy będzie w tym wyścigu prawdopodobnie pomocnikiem lub drugim liderem.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments