Ekipa HRE Mazowsze Serce Polski planuje podpisanie umów z ośmioma orlikami i umożliwienie im startów w największych światowych imprezach dla tej kategorii wiekowej. Do tej pory w składzie formacji Dariusza Banaszka na 2022 rok znajduje się trzech kolarzy do 23. roku życia – Filip Prokopyszyn, Mateusz Gajdulewicz oraz Kacper Gieryk. 

Zgodnie z zapowiedziami samego głównego menadżera – ekipa ma zmienić swoje oblicze. Dla Mazowsza priorytetem ma stać się rozwój młodych polskich zawodników a nie, jak do tej pory, walka w rankingu UCI. Co warto zaznaczyć, ten cel został zrealizowany w 100%, ponieważ ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego w tym roku zdecydowanie wygrała światowy ranking dla drużyn trzeciej dywizji.
Przyszłoroczny skład ma być zróżnicowany –  poza ośmioma młodzieżowcami nadal w kadrze pozostaną starsi, bardziej doświadczeni kolarze, którzy będą dzielić się wiedzą ze swoimi następcami. Naturalnie jest to równoznaczne z tym, że kilka elementów obecnej układanki będzie zmuszone ją opuścić. Póki co wiemy o odejściu Mihkela Räima (do Burgos-BH) oraz Karola Domagalskiego (kończy karierę). Oto co o przebudowie powiedział nam sam Dariusz Banaszek:

Plan jest innowacyjny, bo tak można nazwać próbę zebrania najzdolniejszej polskiej młodzieży w jednym projekcie, w którym mieliby status zawodowych kolarzy. Dzięki temu kalendarz ułożony byłby w taki sposób, że nasi orlicy otrzymaliby możliwość startu w największych wyścigach świata dla tej kategorii wiekowej. Planujemy dzięki naszym możliwościom startować jak najwięcej i ile się tylko da w jak najmocniej obsadzonych wyścigach. Chcemy pojechać takie imprezy jak: Paryż-Roubaix U23, Karpacki Wyścig Kurierów, Orlen Puchar Narodów, Wyścig Pokoju w Czechach czy Tour de l’Avenir i tym podobne. Musimy nadrabiać zaległości do świata właśnie metodą jak najczęstszej konfrontacji z najlepszymi zawodnikami globu. Będzie dla nas ogromną satysfakcją, jeżeli Ci nasi wyselekcjonowani, młodzi zawodnicy kiedyś będą startować w Wielkich Tourach będąc częścią ekip rangi World Tour. Uważam, że to jest ostatni moment na uratowanie naszej młodej i zdolnej młodzieży. Dodatkowo będziemy mieć oczywiście naszych, póki co podstawowych zawodników, od których Ci młodzi będą się uczyć i zdobywać doświadczenie.

Plan zdecydowanie brzmi ambitnie i z korzyścią dla ogółu polskiego kolarstwa. Trzymamy kciuki za rozwój tego projektu i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenia kolejnych decyzji transferowych, a także kalendarza ekipy na nadchodzący sezon 2022.

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tajfun
Tajfun

Mega projekt, wszystkiego najlepszego!

Banananana
Banananana

Miejmy nadzieję, że za statusem „zawodowych kolarzy” będzie szło godziwe wynagrodzenie…

kris
kris

bardzo mądrze, wychowajcie następców Kwiato i Majki, powodzenia!

Vege Riders
Vege Riders

Powodzenia panowie, trzymamy kciuki, projekt jakiego w naszym kraju potrzeba od dawna!