Jonas Rutsch
fot. EF Education - Nippo

11. zawodnik tegorocznego Paryż-Roubaix nie miał problemów z przekonaniem włodarzy EF Education – Nippo co do swojej klasy i przedłużył swój kontrakt o kolejne 2 sezony. 23-letni Niemiec przywdziewa różową koszulkę amerykańskiej formacji od początku 2020 roku.

Młody Niemiec nie ma zbyt bogatej historii. Kluczowym dla jego rozwoju był sezon 2019, w którym w barwach kontynentalnego Team Lotto – Kern Haus zajął kilka ciekawych miejsc w klasyfikacjach generalnych mniejszych wyścigów – był 6. w Tour Alsace (2.2), 8. w Skoda-Tour de Luxembourg (2.HC) czy 6. w International Tour of Rhodes (2.2). Polska publiczność może pamiętać go z 8. lokaty w Bałtyk – Karkonosze Tour.

W EF Education – Nippo Rutsch także nie notował spektakularnych wyników. Był co prawda 16. w niedawno zakończonym Deutschland Tour (2.Pro), jednak jego najlepszym wynikiem w karierze wydaje się 11. lokata w Paryż-Roubaix 2021, gdzie zdołał wysoko dojechać po obecności w licznej ucieczce dnia.

Tour de France był dla nas i dla mnie wielkim sukcesem w moim rozwoju i karierze zawodowej. Naprawdę podobała mi się praca dla Rigo i dawanie z siebie wszystkiego dla niego. Sam też miałem dobre wyniki w czasówkach i ucieczkach

— opowiadał o swojej roli w EF młody Niemiec.

Niesamowicie było oglądać jak 85-kilogramowy zawodnik pokonuje podjazdy z pierwszą grupą. Fajnie było patrzeć, jak naprawdę jest dobry, zwłaszcza w chłodne dni. Po prostu naprawdę wyróżnia się w górach, co jest bardzo zaskakujące

— mówi z kolei o Rutschu Jonathan Vaughters, szef EF Education – Nippo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments