fot. Deceuninck-Quick Step

Aż trzech byłych zwycięzców Paryż-Roubaix znalazło się w składach AG2R Citroën Team i Lotto Soudal na zbliżające się wielkimi krokami, niedzielne Piekło Północy 2021. Na starcie pojawią się Philippe Gilbert, Greg van Avermaet i John Degenkolb.

Triumfatorzy edycji z lat 2015, 2017 i 2019 nie będę z pewnością wielkimi faworytami w roku 2021, niemniej ich obecność w tym jakże premiującym doświadczonych kolarzy monumencie nie powinna przejść bez zauważenia. W obliczu zapowiadanych deszczy na niedzielę to właśnie starsi kolarze mogą mieć niewielką przewagę wynikającą ze znajomości specyfiki ścigania w Piekle Północy.

Skład Lotto Soudal oprócz Philippe’a Gilberta i Johna Degenkolba uzupełnią brązowy medalista niedawno zakończonych mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas do lat 23 – Florian Vermeersch, Harry Sweeny, Sébastien Grignard, Frederik Frison i będący w dobrej formie, acz dopiero debiutujący w Paryż-Roubaix 30-letni Tosh Van der Sande.

AG2R Citroën Team z kolei desygnuje u boku Grega van Avermaeta dość ciekawy skład – we Francji pojadą Michael Schär, Gijs Van Hoecke, Damien Touzé, Stan Dewulf oraz bracia Olivier i Lawrence Naesenowie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tego przedostatniego – 31-latek był trzykrotnie 12. bądź 13. w Piekle Północy przed laty i może ponownie uplasować się gdzieś w okolicach top10.

Paryż-Roubaix już w niedzielę. Dzień wcześniej po raz pierwszy w historii na starcie staną panie na krótszym, liczącym 117km dystansie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments