fot. Tour Down Under

W związku z obostrzeniami covidowymi australijscy organizatorzy dwóch wyścigów z kalendarza World Tour – Santos Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race, podjęli decyzję o anulowaniu tychże.

Podobnie jak w sezonie 2021 tak i w przyszłym roku w dniach 21-29.01 zostanie w miejsce tych wyścigów rozegrany The Santos Festival of Cycling, który skupi lokalnych kolarzy w miejsce międzynarodowej społeczności. Wszystko z racji obostrzeń uniemożliwiających przyjazd kolumny wyścigowej do bardzo restrykcyjnie podchodzącej do pandemii Australii.

Santos Tour Down Under jest bardzo lubianym wydarzeniem w światowym kalendarzu kolarskim oraz ważnym motorem gospodarczym dla Australii Południowej, przyciągającym 44 000 ludzi, tworzącym 742 miejsca pracy i ponad 66 milionów dolarów w gospodarce, kiedy ostatnio odbył się w 2020 roku

— przyznaje Hitaf Rasheed, Dyrektor Wykonawczy Wydarzenia z ramienia Australii Południowej.

Organizatorzy Tour Down Under potwierdzają, że próbowali znaleźć alternatywę, ale w końcu postanowili odwołać oba wydarzenia i planują teraz „Festiwal Kolarski”. Oznacza to, że ostatni Tour Down Under odbył się w styczniu 2020 r., kiedy to Richie Porte wygrał rywalizację wśród mężczyzn, a Ruth Winder wyścig kobiet.

W pełni zbadaliśmy wszystkie możliwości, ale niestety ostatecznie to zamknięcie granic i wymagania dotyczące kwarantanny dla ponad 400 osób, które tworzą międzynarodowe zespoły, okazały się nadal zbyt trudne do pokonania

— zakończył rzeczony Hitaf Rasheed.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Santos Tour Down Under (@tourdownunder)

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

A w roku przyszłym planowane jest przecież przeprowadzenie kolarskich MŚ w Australii w Wollongong – czy znowu konieczne będzie awaryjne przeniesienie ich lokalizacji, jak w roku 2020? Taki manewr w ostatniej chwili wcale nie jest nieunikniony – na razie jest jeszcze sporo czasu na podjęcie wyprzedzającej decyzji!