fot. Astana - Premier Tech

Wszechstronny Bask od przyszłego sezonie zamieni niebieskie koszulki drużyny Astana – Premier Tech na podobne – błękitne barwy hiszpańskiej formacji Movistar. 26-latek podpisał umowę obowiązującą na najbliższe trzy sezony.

To trzecie wzmocnienie dokonane przez Eusebio Unzue w obecnie trwającym okienku transferowym, wcześniej ogłoszono Maxa Kantera oraz Oscara Rodrigueza. Obecnie kadra na przyszły rok liczy oficjalnie 19. kolarzy.

Przez ostatnie lata nazwisko Hiszpana urosło do rangi bardzo szanowanego w światowym kolarstwie. Alex zajął 7. miejsca w dwóch ostatnich edycjach Mediolan Sanremo, wygrał etap wyścigu Dookoła Kraju Basków oraz z zaskakująco dobrej strony zaprezentował się podczas belgijskiego Omloop Het Nieuwsblad, kiedy zajął 6. miejsce. To bardzo mocny i wszechstronny kolarz, któremu często brakuje detali, aby odnosić triumfy. Oto co sam zainteresowany mówi o tym ruchu:

Bardzo się cieszę z tej trzyletniej umowy. Znam wiele osób w ekipie i jestem przekonany, że atmosfera będzie nam dopisywała. Mam nadzieję, iż nadal będę się stopniowo rozwijał z roku na rok a drużyna tylko mi w tym pomoże. Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy wspólnie odnosić sukcesy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments