Robert Karaś zakończył dziś swój udział w Todo Triatlon. Polak pobił rekord świata w Quadruple Ironman.

Tzw. „5-krotny Ironman” to dystans składający się z 19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze oraz 211 km biegania. Karaś pokonał go podczas Todo Triatlon – zawodów organizowanych w Meksyku. Zajęło mu to 67 godzin, 58 minut i jedną sekundę. Zdecydowanie najmniej czasu, bo „jedynie” cztery godziny zajęło mu oczywiście pływanie. Na pozostałe dwie konkurencje przeznaczył po trzydzieści kilka godzin

Polak pobił w ten sposób rekord świata, który od kilku tygodni należał do Niemca  Richarda Junga. Wynosił on 72:39:24, a to oznacza, że Karaś pobił go o blisko pięć godzin.

Poprzedni artykułWłoskie media: Sir Dave Brailsford ma ustąpić ze stanowiska głównego menadżera Ineos Grenadiers
Następny artykułDrużyna Ineos Grenadiers wprowadza wreszcie hamulce tarczowe
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.