fot. Feline from ravir film Dresden

Niemiecki „Forrest Gump” napisał właśnie niezapomnianą historię. Jonas Deichmann jako pierwszy człowiek ukończył triathlon dookoła świata.

Niemiecki atleta rozpoczął realizację tego niezwykłego wyzwania 26 września 2020 roku na Odeonsplatz w Monachium. Triathlon Jonasa Deichmanna zajął mu 430 dni aż ponownie zawitał on do stolicy Bawarii. 34-letni sportowiec ukończył aż 120 dystansów Ironmana, 450 kilometrów pływania, 21000 kilometrów na rowerze oraz 5060 kilometrów biegu.

Wiele spraw poszło inaczej niż się spodziewałem. Wielokrotnie musiałem zmieniać trasę ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem. Najlepszy plan często nie sprawdzał się w praktyce. Ale ogólnie rzecz biorąc, to była naprawdę świetna przygoda, którą udało mi się zakończyć

– powiedział Deichmann cytowany przez niemiecki tygodnik Der Spiegel. 

Swoją pierwszą część wędrówki niemiecki triathlonista pokonał na rowerze z Monachium do wybrzeża Morza Adriatyckiego w Chorwacji. Następnie przepłynął on 450 kilometrów wzdłuż wybrzeża Dalmatyńskiego aż do Dubrownika. Potem nadszedł czas na dalszą część rowerowej wyprawy, która prowadziła przez, między innymi: Czarnogórę, Macedonię Północną, Bułgarię, Turcję, Rumunię, Mołdawię, Ukrainę oraz Rosję aż do Władywostoku znajdującego się nad Pacyfikiem.

Kolejną część podróży stanowił lot Deichmanna do Meksyku, gdzie pokonał 120 dystansów maratońskich on w ciągu 117 dni. Po locie z Półwyspu Jukatan do Lizbony, ostatni etap podróży Jonasa Deichmanna pokonał rowerem z Portugalii, przez Hiszpanię, Francję, Szwajcarię aż do Monachium.

Cała trasa i więcej szczegółów dotyczących wyprawy Jonasa Deichmanna dostępnych jest pod tym linkiem.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments