fot. Voster ATS Team

Jedna z dwóch polskich formacji kontynentalnych – Voster ATS Team – ogłosiła przedłużenie kontraktu kolejnego zawodnika. W przyszłym sezonie w barwach ekipy Mariusza Witeckiego ponownie zobaczymy Szymona Rekitę.

Od początku sezonu 2021, Szymon Rekita, który kilka ostatnich lat spędził za granicą, a konkretniej w zespole Leopard Pro Cycling, związał się z polską drużyną Voster ATS Team. Dziś drużyna poinformowała o przedłużeniu kontraktu z 27-latkiem.

– Zaczynając ten rok w barwach Voster ATS tak naprawdę nie wiedziałem co mnie czeka, ponieważ wszystko było dla mnie nowe. Po raz pierwszy ścigam się w polskiej drużynie, a kalendarz startów był zupełnie inny niż ten, do którego przywykłem. Ten rok był całkiem udany, choć nie zawsze byłem zadowolony z formy, którą zbudowałem. Jako drużyna pokazaliśmy, ze stać nas na osiąganie bardzo dobrych wyników – zarówno w Polsce, jak i na dobrze obsadzonych wyścigach za granicą. Myślę, że ja też dołożyłem do tego małą cegiełkę

– mówił Szymon Rekita cytowany w oficjalnym komunikacie zespołu.

Kolarz Voster ATS Team meldował się w tym roku w czołówkach kilku wyścigów etapowych, w tym CCC Tour – Grody Piastowskie, gdzie uplasował się na trzeciej pozycji (wygrał jego kolega z zespołu, Maciej Paterski) i w Turul Romaniei, w którym również stanął na najniższym stopniu podium. Do tego zajmował miejsca w drugiej dziesiątce takich imprez, jak Małopolski Wyścig Górski, Oberoesterreich Rundfahrt, a także Sazka Tour i Tour de Hongrie, czyli w wyścigach, w których obok Voster ATS Team na starcie stawały ekipy z najwyższego szczebla.

Szymon Rekita jest oficjalnie siódmym kolarzem Voster ATS Team, który będzie reprezentował barwy tej formacji w przyszłym sezonie. Oprócz niego kontrakty z drużyną przedłużyli Patryk Stosz, Maciej Paterski, Mateusz Grabis i Jakub Murias, a dodatkowo ekipę zasilą Artur Sowiński i Mateusz Kostański, którzy w ubiegłym sezonie ścigali się odpowiednio w KS Pogoń Mostostal Puławy i KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Koledzy z drużyny dobrze mnie przyjęli w ekipie i okazali się solidnym wsparciem. Moje nastawienie przed kolejnym rokiem jest bardzo bojowe. Chcę pokazać na co mnie stać i udowodnić, że postawienie na mnie było dobrym wyborem

– dodał.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments