fot. ZWIFT

Zwift, ogólnoświatowa platforma treningowa online, ogłosiła start funkcjonowania Specialized Zwift Academy Triathlon Team. Zgłoszenia są przyjmowane już od dziś, a Specialized Zwift Academy Tri Team, z pełnym wsparciem Specialized, ma stać się najlepiej wspieranym amatorskim zespołem w sporcie. Zespół każdego roku będzie koncentrować się na rywalizacji na Mistrzostwach Świata Ironman w Kona na Hawajach.

W 2016 r. utworzono przełomowy program Zwift Academy, mający na celu wyłonienie nieodkrytych kolarskich talentów za pomocą wirtualnego środowiska treningowego Zwift. We współpracy z Canyon//SRAM Racing i Team Dimension Data start-up z Kalifornii dotychczas zapewnił miejsce w peletonie trzem kolarzom. Po niedawnym uruchomieniu platformy treningowej Zwift Run firma ma teraz możliwość uruchomienia triathlonowego programu Zwift Academy.

Zwift Academy odniosła ogromny sukces, zarówno jeśli chodzi o wyłanianie nowych, światowej klasy talentów, jak i o fantastyczne narzędzie do angażowania się w naszą społeczność

mówi Eric Min, współzałożyciel i dyrektor generalny Zwift.

Nasze podejście do triathlonu będzie inne. Postanowiliśmy skupić się na triathlonistach-amatorach, którzy dążą do bycia najlepszymi. Dzięki wyjątkowej współpracy ze Specialized nasz zespół otrzyma światowej klasy wsparcie, a globalna triathlonowa społeczność Zwift zostanie zaproszona do treningów online z członkami zespołu, ich mentorami i trenerami. To wszystko składa się na cel naszej firmy, którym jest stworzenie największej na świecie triathlonowej społeczności treningowej.

Zgłoszenia do Specialized Zwift Academy Tri Team są przyjmowane do niedzieli 18 marca. W ramach selekcji uczestnicy będą musieli wypełnić formularz online zawierający szczegółowe informacje na temat historii swoich osiągnięć i celów na 2018 rok. Ponadto, w chwili składania zgłoszenia w tym miejscu, muszą być oni kolarzami na 10. poziomie Zwift lub wyższym. Ostateczny wynik selekcji 4 zawodników zespołu zostanie ogłoszony 5 kwietnia.

Zawodnicy Specialized Zwift Triathlon Academy Team będą korzystać z najlepszego pakietu wsparcia, jaki kiedykolwiek miała amatorska drużyna w triathlonie. Do dyspozycji członków zespołu będą oczywiście inteligentne trenażery oraz bieżnie. Specialized pomoże każdemu sportowcowi zoptymalizować jego osiągi poprzez bike-fitting w technologii Retül oraz sesję testową w Win Tunnel, w siedzibie firmy w Morgan Hill w Kalifornii. Co więcej, Specialized dostarczy pełny pakiet S-Works składający się z:

  • roweru Specialized S-Works Shiv
  • butów szosowych Specialized S-Works 7
  • kasku Specialized S-Works Evade
  • odzieży wyścigowej od Specialized

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy i tworzenia Specialized Zwift Triathlon Academy

mówi Mark Cote, dyrektor ds. marketingu globalnego i innowacji w Specialized.

Czterech wybranych sportowców otrzyma profesjonalne wsparcie, w tym możliwość korzystania ze Zwift, Retül Fit, optymalizacji w Win Tunnel oraz najlepszy sprzęt od Specialized. Wiem, że pomożemy przez to sportowcom w podniesieniu ich poziomu sportowego przed mistrzostwami w Kona w 2018 roku.

Wraz z najlepszym sprzętem idzie też najwyższy poziom szkolenia. Zespół trenerski Zwift, prowadzony przez rekordzistę zawodów Ironman, Tima Dona, będzie wspierał każdego z zawodników cennymi poradami szkoleniowymi:

Regularnie korzystam z platformy Zwift i uwielbiam każdą minutę spędzoną na tych treningach, więc z radością pomogę w prowadzeniu Triathlon Academy wraz z zespołem wysokiej klasy inżynierów ze Specialized.

Wśród różnorodnych programów treningowych znajdzie się zarówno trening na świeżym powietrzu, jak i w wirtualnym środowisku Zwift.

Doradztwo dla członków zespołu będzie prowadzone również przez Lucy Charles, zawodniczkę współpracującą ze Specialized.

Dzięki Zwift możemy zamieniać cele w osiągnięcia. Ręczę za to jako zawodowy kolarz

mówi Lucy Charles, znajdująca się na 25. poziomie na platformie Zwift.

Sportowcy-amatorzy chcą być inspirowani, zatem jestem zachwycona, że mogę dołożyć swoją cegiełkę, wspierając Tima [Dona] i członków zespołu w staraniach o miejsce na podium w Kona.

Zwift będzie przez cały sezon pokrywał wszystkie koszty związane z przygotowaniami. Na kwalifikacje, mające na celu wyłonienie zawodników, z budżetu zostanie przeznaczone 1500 dolarów. Opłacone zostanie wpisowe, przeloty i zakwaterowanie na start w Mistrzostwach Świata Ironman w Kona na Hawajach.

Aby uzyskać więcej informacji i wysłać swoje zgłoszenie do Specialized Academy Tri Team, odwiedź stronę www.zwift.com/academy

Poprzedni artykułKalendarz amatorskich wyścigów szosowych 2018
Następny artykułTom Pidcock chce kontynuować łączenie przełajów i szosy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments