Duńczyk Gustav Wang został złotym medalistą mistrzostw świata juniorów. Srebrny medal wywalczył Brytyjczyk Joshua Tarling, a na ostatnim stopniu podium uplasował się reprezentant Belgii Alec Segaert. Reprezentanci Polski: Kacper Gieryk i Mateusz Gajdulewicz zajęli odpowiednio 12. i 38. miejsce.

Trzeci dzień tegorocznych mistrzostw świata w kolarstwie szosowym zakończył się rywalizacją juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Trasa 22,3-kilometrowej „czasówki” rozpoczynała się w Knokke Heist, a kończyła w Brugii.

Jako pierwszy na trasie pojawił się Belg Jonathan Vervenne. Jednak pierwszym z wyróżniających się rezultatów można określić wynik reprezentanta Wielkiej Brytanii, którym był Joshua Tarling. Brytyjczyk na pokonanie trasy potrzebował 25 minut i 58 sekund. Lepszy czas od Tarlinga osiągnął Gustav Wang. Duńczyk zanotował rezultat 25:37.

Chwilę później na mecie pojawił się Kacper Gieryk. Pierwszy z naszej dwójki reprezentantów Polski zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze osiągając czas 26 minut i 45 sekund. Niespodziewanie jeden z faworytów do zajęcia medalowej pozycji Cian Uijtdebroeks zanotował rezultat 26:19. Tym samym Belg, który od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy zespołu BORA – hansgrohe skończył rywalizację bez medalu.

Przez kolejne kilkadziesiąt minut rywalizacji żaden z kolarzy nie był w stanie zbliżyć się do rezultatu Gustava Wanga. Natomiast o 16:30 na rampie startowej pojawił się kolejny z Polaków Mateusz Gajdulewicz. Reprezentant Polski ścigający się na co dzień w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego tuż przed pierwszym pomiarem czasu zatrzymał się na moment, gdyż prawdopodobnie miał pewien problem techniczny ze swoim rowerem. Chwilę później Gajdulewicz powrócił na trasę i następnie pojawił się na mecie z czasem 27 minut i 35 sekund.

Czas Gustava Wanga dał ostatecznie Duńczykowi złoty medal mistrzostw świata. Na drugiej pozycji uplasował się Brytyjczyk Joshua Tarling, a brąz wywalczył reprezentant Belgii Alec Segaert, który ostatni minął linię mety z czasem 26:06. Ostatecznie Kacper Gieryk zajął 12. pozycję, natomiast Mateusz Gajdulewicz uplasował się na 38. lokacie.

Poprzedni artykułGP de Denain 2021: Wygrana Philipsena. „Kwiato” doścignięty przez peleton 300 metrów przed metą!
Następny artykułEvenepoel, Pogacar i Roglić gwiazdami Il Lombardia 2021
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.