Odd Christian Eiking
fot. La Vuelta

Odd Christian Eiking po czterech sezonach spędzonych w barwach drużyny Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux (wcześniej Circus – Wanty Gobert) zdecydował się zmienić zespół. Norweg kolejne dwa lata będzie się ścigać w grupie EF Education-Nippo.

Podczas niedawno zakończonego wyścigu Vuelta a España kapitalnie zaprezentował się Odd Christian Eiking. Norweski kolarz reprezentujący ekipę Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux przez 7 dni był liderem hiszpańskiego Grand Touru, który w ostatecznym rozrachunku zakończył na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Tak świetna postawa nie umknęła uwadze innych ekip. Dwuletni kontrakt z 26-letnim Norwegiem podpisała ekipa EF Education-Nippo. O powodach swojej decyzji o dołączeniu do drużyny kierowanej przez Jonathana Vaughtersa oraz o swoich doświadczeniach z minionego wyścigu Vuelta a España Odd Christian Eiking opowiedział w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego pracodawcy.

To nie jest coś, co kiedykolwiek sobie wyobrażałem. Miałem nadzieję na zwycięstwo etapowe, ale zamiast tego nosiłem czerwoną koszulkę lidera wyścigu Vuelta a España tak długo. To było naprawdę niesamowite. Zmieniło mnie, to jako kolarza. Dało mi, to więcej pewności siebie, wiedząc, że jestem w stanie rywalizować z najlepszymi kolarzami. Chciałbym kontynuować swoją wędrówkę na tej dobrej ścieżce, na której znajduje się teraz. Muszę być w miejscu, w którym będę mógł się rozwijać, a zespół EF Education-Nippo wygląda dla mnie w tym względzie naprawdę świetnie. Wygląda na naprawdę dobrą ekipę, której chcę być częścią. Jestem podekscytowany nadchodzącym spotkaniem z drużyną i wspólnym wygrywaniem wyścigów. Właśnie tego nie mogę się doczekać

– mówił 26-letni kolarz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments