fot. Giro d'Italia

Mistrz Francji w wyścigu ze startu wspólnego – Rémi Cavagna będzie się ścigać w barwach drużyny prowadzonej przez Patricka Lefevere’a, co najmniej do końca 2023 roku.

Niedawny zwycięzca etapu jazdy na czas w wyścigu Tour de Pologne w Katowicach zdecydował się podpisać nową umowę ze swoim dotychczasowym pracodawcą. Cavagna jest częścią ekipy „Watahy” od 2017 roku, czyli od początku swojej zawodowej kariery.

W ciągu ostatnich pięciu sezonów Francuz udowodnił, że jest, zarówno świetnym specjalistą od samotnej walki z czasem, jak i potrafi powalczyć o sukcesy, także po aktywnej jeździe w ucieczkach. Sam zainteresowany nie krył swojego szczęścia z możliwości kontynuowania swojej kariery w barwach Deceuninck-Quick-Step.

Nie mógłbym czuć się bardziej szczęśliwy! Bycie częścią tego fantastycznego zespołu jest jak sen, który trwa i trwa. Zawsze marzyłem o jeździe w ekipie „Watahy”, a możliwość przebywania i rozwoju w tym środowisku jest niesamowita. Jestem dumny, że jeżdżę w koszulce mistrza Francji dla najlepszego zespołu na świecie. Chciałbym podziękować Patrickowi Lefeverowi za zaufanie, a także całemu personelowi, ponieważ oni, także są ważną częścią i jednym z powodów, dla których ta drużyna jest tak silna. Deceuninck – Quick-Step to zespół, który zawsze dąży do zwycięstw i mam nadzieję, że w przyszłości przyczynię się do kolejnych triumfów

– powiedział 26-letni kolarz pochodzący z Clermont-Ferrand.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments