fot. bettiniphoto

Jak dowiedziała się redakcja Naszosie.pl już tylko kilka kwestii formalnych dzieli nas od ogłoszenia przez Polski Związek Kolarski nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Po rezygnacji Piotra Wadeckiego to stanowisko przejąć ma Sylwester Szmyd.

Urodzonego w Bydgoszczy 43-latka teoretycznie nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu kibicowi kolarstwa, ale gwoli ścisłości – Sylwester to były zawodowy kolarz, czynny w latach 2001-2016. Przez te lata reprezentował m.in. Saeco, Lampre, Liquigas, Movistar czy CCC Sprandi Polkowice. Znany był jako bardzo wierny i mocny gregario, a jego jedynym triumfem jest wygrana na Mont Ventoux podczas Critérium du Dauphiné Libéré z 2009 roku.

Po zakończeniu kariery znalazł zatrudnienie jako trener kolarski u boku swojego dawnego kolegi klubowego Petera Sagana. W BORA-hansgrohe od kilku lat szlifuje swoje umiejętności i to one będą jego głównym doświadczeniem obok tego sportowego jakie będzie mógł wykorzystywać podczas pracy selekcjonera.

fot. Sylwester Szmyd / Facebook

Od ogłoszenia Sylwestra Szmyda oficjalnie selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w kolarstwie szosowym dzieli nas już tylko kilka kwestii formalnych. Mamy jednak potwierdzenie wprost z zarządu Polskiego Związku Kolarskiego, że te to kwestia czasu, a sama kandydatura naszego byłego kolarza jest zaakceptowana. Pierwszymi poważnymi testami będą mistrzostwa Europy w Trento i światowy czempionat organizowany we Flandrii.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Ma papiery. Powodzenia!