fot. Team Lotto - Kern Haus

Joshua Huppertz pierwszym triumfatorem etapowym w znanej pod nową nazwą Sazka Tour 4-dniowej czeskiej imprezie. Rzecz jasna Niemiec z Team Lotto – Kern Haus został także liderem klasyfikacji generalnej.

Wyścig został zainaugurowany w Prostějovie, a meta pierwszego odcinka znalazła się w Uničovie. Kolarze do pokonania mieli nieco pofałdowane 150.8km. Po drodze znalazły się 2 lotne finisze – jeszcze w Prostějovie oraz jakże dobrze kojarzącym się części Polaków Litovelu, a także dwie górskie premie: Veseli (2,7km, 4,6%) oraz Bouzov (2,4km, 5%).

fot. Procyclingstats

Na starcie stanęło 17 ekip, a wśród nich dwa World Teamy – Team BikeExchange oraz Intermarché – Wanty – Gobert. Polscy kibice z pewnością czekali na to jak spisze się nasz Voster ATS Team.

W ucieczce dnia znaleźli się Idar Andersen (Uno-X Pro Cycling Team), Joshua Huppertz (Team Lotto – Kern Haus), Adne Koster (Metec – Solarwatt p/b Mantel), Tom Lindner (P&S Metalltechnik) oraz Damian Papierski (Voster ATS Team). Peleton kontrolował przewagę piątki i nie pozwolił im się oddalić za daleko. Najlepszy raport dla uciekinierów mówił o nieco ponad 4 minutach jakie udało im się uzyskać w niesamowicie deszczowych warunkach pogodowych.

Warto podkreślić, że dla Damiana Papierskiego to powrót po kontuzji jaką odniósł podczas czerwcowych mistrzostw Polski, kiedy to potrącił go samochód tuż przed metą indywidualnej jazdy na czas. Jak widać po wypadku śladu nie ma albo jest tak mały, że nie przeszkadza w ściganiu się na wysokim poziomie.

Ucieczka bardzo długo utrzymywała 4 minuty i w pewnym momencie zaczęło się z pewnością w peletonie robić gorąco. 25km przed metą to nadal było 3 i pół minuty, a pogoń musiała bardzo się spinać. Nowy meldunek mówił o 5km i 30 sekundach. W końcówce doszło do przeskoków i ostatecznie po wygraną sięgnął Joshua Huppertz. On, drugi Idar Andersen oraz 3. na mecie Tom Lindner ubiegli peleton o 15 sekund. Na 10. miejscu finiszował Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team).

Wyniki 1. etapu (top10):

01  Joshua Huppertz Team Lotto – Kern Haus 03:34:35
02  Idar Andersen Uno-X Pro Cycling Team + 00
03  Tom Lindner P&S Metalltechnik + 00
04  Jonas Koch Intermarché-Wanty-Gobert + 15
05  Dominik Neuman Elkov – Kasper + 15
06  Martin Urianstad Uno-X Pro Cycling Team + 15
07  Michael Kukrle Elkov – Kasper + 15
08  Tim Torn Teutenberg Leopard Pro Cycling + 15
09  David Per Adria Mobil + 15
10  Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 15

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments