fot. Clasica San Sebastian

Zwycięzca sobotniego Donostia San Sebastian Klasikoa przedłużył do końca 2024 roku swoją umowę z rodzimą drużyną EF Education – Nippo. Sympatyczny Amerykanin reprezentuje barwy tego zespołu od półtorej roku.

Neilson Powless to niespełna 25-letni kolarz mający w swoim palmares ledwie jedno zwycięstwo zawodowe. Nie ma co jednak mówić o ilości gdy stoi za tym jakość, albowiem mowa tu o wymienionym na początku klasyku z kalendarza World Tour. Ogólnie ma za sobą świetny sezon 2021, podczas którego to był m.in. 5. w klasyfikacji generalnej UAE Tour czy 14. w całym Tour de Suisse.

Potomek Indian swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w kuźni talentów Axeon Hagens Berman, w której to jeździł w latach 2016-17. Później miał cichszy okres, kiedy przez 2 sezony reprezentował Team Jumbo-Visma. Tam m.in. był 2. na etapie Tour de Pologne z metą w Bukowinie Tatrzańskiej w 2019 roku.

Pełnię talentu zaczął jednak pokazywać już pod skrzydłami Jonathana Vaughtersa. Wiele prób ucieczek podczas Tour de France nie poskutkowało (jeszcze) wygraną etapową, ale za to piękny odjazd podczas Donostia San Sebastian Klasikoa sprawił, że jest on teraz z pewnością dużo głośniejszym nazwiskiem niż na początku swojej przygody w różowej koszulce. Nie dziwi zatem zaufanie włodarzy ekipy oferujących mu nowy, 3-letni kontrakt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments