fot. Getty Images

Dziś potwierdziły się krążące od wielu miesięcy w przestrzeni medialnej plotki dotyczące przyszłości Petera Sagana i Pascala Ackermanna. Zarówno trzykrotny mistrz świata, jak i niemiecki sprinter wraz z końcem sezonu opuszczą drużynę BORA – hansgrohe.

Obaj zawodnicy do ekipy kierowanej przez Ralpha Denka dołączyli od początku 2017 roku. Peter Sagan na przestrzeni ostatnich pięciu sezonów spędzonych w niemieckiej drużynie został po raz trzeci w swojej karierze mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego, wygrał monument Paryż-Roubaix oraz dwukrotnie triumfował w klasyfikacji punktowej wyścigu Tour de France, a także raz dokonał tego w Giro d’Italia.

Jednakże w ostatnich dwóch, trzech latach rola Słowaka oraz jego najbliższych kolegów i współpracowników w zespole BORA – hansgrohe była w pewien sposób marginalizowana. Wiązało się to z decyzją kierownictwa ekipy o stawianiu w większej mierze na kolarzy niemieckojęzycznych, pochodzących głównie z Niemiec i Austrii. Dlatego też od wielu tygodni, a nawet miesięcy wiele wskazywało na to, że Sagan zakończy swoją współpracę z drużyną BORA – hansgrohe. Następną ekipą, o której mówi się w kontekście pozyskania Słowaka i jego zaufanych współpracowników jest Team TotalEnergies.

Natomiast 27-letni obecnie Pascal Ackermann na szerokie wody wypłynął właśnie w barwach swojej rodzimej ekipy. W tym czasie niemiecki sprinter wygrywał etapy wyścigów: Giro d’Italia, Vuelta a España, Critérium du Dauphiné, Tour de Romandie, czy też Tour de Pologne. Także Niemiec triumfował w klasykach, takich jak: Eschborn-Frankfurt, Brussels Cycling Classic, Bredene Koksijde Classic oraz dwukrotnie w Clasica de Almeria.

Niestety w tym sezonie Ackermann wygrywał tylko w nieco mniej prestiżowych wyścigach (Sibiu Cycling Tour i Settimana Ciclistica Italiana) oraz nie znalazł się w składzie na Giro d’Italia, a także nie doczekał się debiutu w Tour de France, na który liczył przed tym sezonem. Ostatnie medialne doniesienia wskazują na to, że Pascal Ackermann trafi do zespołu UAE Team Emirates.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments