fot. Giro d'Italia

Saga transferowa wokół Petera Sagana nadal trwa. Ostatnie plotki łączą trzykrotnego mistrza świata z zespołem Total Direct Energie.

Wraz z końcem obecnego sezonu wygasa kontrakt Petera Sagana z zespołem BORA – hansgrohe. Najprawdopodobniej Słowak opuści niemiecką ekipę, co sugerował jakiś czas temu jej generalny menedżer Ralph Denk. Na temat przyszłości trzykrotnego mistrza świata w ostatnich miesiącach pojawiło się wiele plotek. Kolejne informacje na ten temat podrzucił największy francuski dziennik sportowy.

Według L’Équipe zainteresowana podpisaniem kontraktu z Saganem jest francuska drużyna Total Direct Energie. Zespół, którym kieruje Jean-René Bernaudeau planuje w przyszłości dołączyć do grona WorldTeams, w czym miałby pomóc transfer Słowaka.

Ważną rolę w układance dotyczącej przyszłości Petera Sagana odgrywa, także firma Specialized. Trzykrotny mistrz świata od lat jest ambasadorem tej marki i wiele wskazuje na to, że amerykański gigant z siedzibą w Morgan Hill będzie chciał dalej wspierać Słowaka i jego przyszłą drużynę.

Z drugiej strony w ostatnim czasie największy włoski dziennik sportowy La Gazzetta dello Sport wskazał, że zainteresowana usługami kolarza pochodzącego z Żiliny jest drużyna Israel Start-Up Nation. Jak ostatecznie zakończy się saga transferowa wokół Petera Sagana? Powinniśmy się o tym ostatecznie przekonać po 1 sierpnia 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments