fot. BORA-hansgrohe

Wraz z końcem sezonu 2021 obecny kontrakt Petera Sagana z ekipą BORA – hansgrohe dobiega końca. Jak poinformował szef niemieckiej ekipy Ralph Denk negocjacje nad nową umową ze Słowakiem zostały rozpoczęte, a ostateczna decyzja w tej sprawie może zapaść już w kwietniu.

Generalny menedżer zespołu BORA – hansgrohe – Ralph Denk udzielił ostatnio wywiadu niemieckiemu dziennikowi Kölner Stadtanzeiger. Denk opowiedział w nim o rozpoczętych rozmowach z Peterem Saganem i jego otoczeniem na temat nowej umowy oraz o jego opinii na temat momentu kariery, w którym znajduje się trzykrotny mistrz świata.

Wynik naszych rozmów na temat nowego kontraktu nadal jest otwarty. Chcielibyśmy podjąć decyzję już w kwietniu, ale nie śmiem stwierdzić, jak się sprawy mają. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, co Peter dla nas zrobił. Dzięki niemu nasi sponsorzy otrzymali wiele uwagi i rozgłosu, ale wkracza on obecnie w końcowy okres swojej kariery

– mówił Niemiec.

Przypomnijmy, że Peter Sagan ściga się w barwach zespołu BORA – hansgrohe już od 2017 roku. Słowak ma ponadto jeden z najwyższych kontraktów w kolarskim peletonie. Według informacji dziennika L’Équipe Sagan co roku inkasuje aż 5 mln euro brutto rocznie. Powszechnie wiadomo, że znaczną część tego wynagrodzenia pokrywa koncern Specialized zapewniający rowery swojej marki dla ekipy BORA – hansgrohe. Mimo tego Ralph Denk stawia pytania, czy jest sens wypłacania wysokiej gaży już 31-letniemu zawodnikowi.

Także musimy zastanowić się, czy nadal chcemy mu za to zapłacić. Być może lepiej zainwestować te środki w młodzież. Jeśli Peter od nas odejdzie, to będę mieć do dyspozycji dużą sumę pieniędzy

– zakończył generalny menedżer drużyny BORA – hansgrohe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments