fot. Tim van Wichelen/CV/PN/BettiniPhoto©2021

Drużyny BORA-hansgrohe i Trek-Segafredo mogą wystartować w dzisiejszym wyścigu Dwars door Vlaanderen. Pomimo zakażeń koronawirusem w obu zespołach ci, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z chorymi oraz mają negatywne wyniki testów, mogą ścigać w tym ważnym belgijskim klasyku. 

Przypomnijmy, że drużyna BORA-hansgrohe nie mogła wziąć udziału w wyścigach E3 Saxo Bank Classic oraz Gandawa-Wevelgem, ponieważ z powodu zakażenia koronawirusem Matta Wallsa kwarantanną zostało objętych kilkunastu kolarzy. Na szczęście dla podopiecznych Ralpha Denka nieco inne podejście do całej sytuacji ma lekarz wyścigu Dwars door Vlaanderen, który zezwolił na start kolarzy oprócz oczywiście Matta Wallsa i dwóch innych zawodników, którzy mieli z nim bliski kontakt.

– Matt Walls oraz dwie inne osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt pozostają w kwarantannie. Jednak wszyscy inni zawodnicy i członkowie obsługi po przejściu kilku testów PCR mogą opuścić odosobnienie i wystartować w Dwars door Vlaanderen

– powiedział szef zespołu BORA-hansgrohe Ralph Denk.

Skład niemieckiej drużyny na “rozgrzewkowy” belgijski klasyk przed niedzielnym Ronde van Vlaanderen wygląda następująco: Pascal Ackermann, Nils Politt, Marcus Burghardt, Jordi Meeus, Daniel Oss, Maciej Bodnar i Patrick Gamper.

Peter Sagan ma przyjechać do Belgii w piątek i dołączyć do zespołu przed “De Ronde”.

– Peter po wyścigu w Katalonii wrócił do domu, do Monako, gdzie przez trzy dni będzie trenował. Nie potrzebuje dokonywać rekonesansu trasy, ponieważ zna ją wystarczająco dobrze. Do Belgii nie przyjedzie do piątku

– słychać z obozu BORA-hansgrohe.

W wyścigu Dwars door Vlaanderen będzie mogła wystartować także ekipa Trek-Segafredo, która z powodu zakażeń koronawirusem wśród członków obsługi, musiała opuścić Gandawa-Wevelgem. Jednak w składzie nie znajdą się były mistrz świata Mads Pedersen oraz Alex Kirsch, ponieważ z powodu bliskiego kontaktu z chorymi pozostają w izolacji. Z kolei wyniki testów na COVID-19 Edwarda Theunsa nie są jednoznaczne, dlatego też zespół zdecydował się nie wystawiać go do składu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments