fot. Israel Start-Up Nation

Czterokrotny zwycięzca wyścigu Tour de France Chris Froome (Israel Start-Up Nation) zamieścił na swoim kanale YouTube najnowszy film, w którym zdradza kulisy bardzo wymagających przygotowań do Tour de France na Teneryfie.

Froome zakończył właśnie kilkutygodniowe zgrupowanie na Teneryfie, a teraz (30 maja) stanie na starcie wyścigu Criterium du Dauphine. Na swoim kanale w serwisie YouTube podzielił się kulisami przygotowań – nie brakuje nagrań z treningów (w tym z katorżniczego podjazdu na hiszpańskiej wyspie), informacji o odżywianiu, rutynie życia na takim obozie oraz anegdot. Ponadto możemy zobaczyć ciężką pracę z fizjoterapeutą nad odzyskaniem siły w mięśniach wykonywanej na podwórku z uwagi na brak dostępu do siłowni, a co za tym idzie odpowiedniego sprzętu.

Przypomnijmy, że w 2019 roku podczas rekonesansu trasy etapu jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Dauphine Froome zakładając przeciwdeszczową kurtkę stracił kontrolę nad rowerem i uderzył w ścianę stojącego przy drodze budynku. W wyniku tej kraksy doznał złamania kości biodrowej, nogi, obojczyka oraz żeber, a także miał obrażenia wewnętrzne.

Do tej pory Brytyjczyk startował w kilku wyścigach etapowych w tym sezonie – między innymi Volta a Catalunya, Tour of the Alps oraz Tour de Romandie. We wszystkich przypominał raczej cień samego z siebie z najlepszych lat, ale jak powiedział w powyższym video, potrzebował doszlifować formę, a przede wszystkim zrzucić kilka kilogramów.

„Delfinat” będzie dla Froome’a kolejnym bardzo wymagającym sprawdzianem formy, podczas którego okaże się, czy jest w stanie nawiązać walkę o najwyższe lokaty.

Jak powiedziała dyrektor sportowa Israel Start-Up Nation Cherie Pridham podczas programu Eurosportu „The Breakaway”, drużyna będzie nieustannie wspierała Chrisa Froome’a, bez względu na to, czy będzie liderem czy pomocnikiem.

– Chris ciężko pracuje. Czy będzie liderem, czy będzie wspierał drużynę, Chris chce będzie wartościowym członkiem zespołu, kapitanem, kimkolwiek. Posiadanie kogoś tak doświadczonego w zespole zawsze jest dodatkową wartością

– skonkludowała Pridham.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments