fot. Jumbo-Visma

Drugi kolarz tegorocznego wyścigu Tour de France – Jonas Vingegaard przedłużył swój kontrakt z zespołem Jumbo-Visma. Duńczyk w barwach ekipy kierowanej przez Richarda Plugge ma ścigać się do końca 2024 roku. 

Od początku obecnego sezonu Jonas Vingegaard udowadniał, że jest jednym z najbardziej utalentowanych kolarzy jeżdżących w holenderskiej ekipie. 24-letni Duńczyk tylko w 2021 roku wygrał etap UAE Tour, dwa odcinki i klasyfikację generalną wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali oraz zakończył na drugim miejscu w „generalce” rywalizację w Itzulia Basque Country.

Mimo tego najważniejszym osiągnięciem Jonasa Vingegaarda był jego rewelacyjny występ w Tour de France. Podczas „Wielkiej Pętli” Duńczyk był w stanie zastąpić w roli lidera kontuzjowanego Primoža Rogliča i zajął drugą lokatę w końcowej klasyfikacji generalnej, ulegając jedynie będącemu poza zasięgiem Tadejowi Pogačarowi (UAE Team Emirates). Nie dziwi, więc decyzja kierownictwa drużyny Jumbo-Visma o chęci podpisania długoterminowego kontraktu z Vingegaardem. Sam zainteresowany w rozmowie z biurem prasowym swojej ekipy nie krył zadowolenia z decyzji o prolongowaniu współpracy.

Bardzo się cieszę z przedłużenia kontraktu z zespołem. Nasza dotychczasowa współpraca układała się pomyślnie i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy nadal odnosić dobre rezultaty. Czuję się tu w ekipie dobrze. To sprawiło, że decyzja o pozostaniu z drużyną na dłużej była łatwym i naturalnym wyborem

– powiedział Duńczyk, który przedłużył swoją umowę z holenderskim zespołem do końca 2024 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments