fot. Getty Images Sport

Niemiec Pascal Ackermann chce w przyszłym sezonie zadebiutować w wyścigu Tour de France i skompletować zwycięstwa etapowe na trzech Grand Tourach.

Sprinter zespołu BORA – hansgrohe w tegorocznej kampanii triumfował ośmiokrotnie, w tym zwyciężał na dwóch etapach wyścigu Vuelta a España. Pascal Ackermann nie zadowala się, jednak tymi wynikami i wybiega myślami w przyszłość. W rozmowie z niemieckim SWR przyznał, że jego najważniejszym celem w przyszłym sezonie będzie Tour de France, w którym chciałby zadebiutować.

Na drodze do triumfu na etapie „Wielkiej Pętli” może stanąć jednak jego kolega z drużyny trzykrotny mistrz świata i siedmiokrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej Tour de France Peter Sagan. Słowak do tej pory rzadko ścigał się wspólnie z Niemcem, zwłaszcza w ważnych wyścigach. Ponadto pochodzący z Žiliny Sagan poważnie rozważa start w przyszłorocznym Giro d’Italia.

Z pewnością przed kierownictwem drużyny BORA – hansgrohe na czele z Ralphem Denkiem trudne decyzje dotyczące strategii startów najważniejszych kolarzy w roku 2021. Bez wątpienia dodatkowym smaczkiem są kwestie kończących się wraz z kolejnym sezonem kontraktów, zarówno Petera Sagana, jak i Pascala Ackermanna z niemiecką drużyną. Ewentualne decyzje dotyczące powołania do składu na Tour de France mogą, więc nieść za sobą daleko idące skutki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments