fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto.net

Wielkimi krokami zbliża się największy wyścig w Polsce – 78. Tour de Pologne. Tym samym kolejne ekipy będą planowały składy na tą imprezę, a jedną z nich jest UAE-Team Emirates. We wstępnym składzie znalazło się miejsce dla kilku gwiazd.

Wydaje się, że ekipa z Bliskiego Wschodu celuje w wygranie dosłownie każdego etapu jaki przygotował Lang Team dla kolarzy. Na sprinterskie finisze zęby już sobie zapewne ostrzy znany naszym kibicom z wygranych w 2016 roku Fernando Gaviria, w trudniejszym terenie, czyli przede wszystkim na mecie w Przemyślu powalczyć powinien będący w świetnej formie Diego Ulissi, a jazdę indywidualną na czas w Katowicach wygrać może Mikkel Bjerg. Jeśli Duńczyk będzie utrzymywał się na pozostałych etapach w peletonie to może to mu dać także wygraną w klasyfikacji generalnej.

Niestety na wstępnej liście startowej nie ma Rafała Majki. Na otarcie łez należy jednak sobie przypomnieć, że tegoroczne Tour de Pologne koliduje terminem z La Vuelta ciclista a España, a więc może to właśnie tam zobaczymy Zgreda? Sam kolarz z Zegartowic przebąkiwał przecież nie raz, że w drugiej części sezonu pojawią się dla niego szanse jazdy na własne konto.

Wstępny skład UAE-Team Emirates na 78. Tour de Pologne (09.08 – 15.08): Mikkel Bjerg, Valerio Conti, Fernando Gaviria, Marco Marcato, Maximiliano Richeze, Oliviero Troia, Diego Ulissi.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Taka jest dola pomagiera … ma zrobić to i wtedy, jak mu każą. A że emerytura zawodnicza za pasem, to trzeba Rafała zrozumieć – teraz liczy się kasa, a nie splendor, szampan czy punkty UCI. Podobnie zresztą jak Michała.