fot. BORA-hansgrohe

Niemiec Pascal Ackermann wygrał ostatni etap wyścigu Settimana Ciclistica Italiana. Dla sprintera zespołu BORA – hansgrohe było to już trzecie zwycięstwo etapowe w imprezie odbywającej się na Sardynii. W klasyfikacji generalnej triumf odniósł Włoch Diego Ulissi (UAE Team Emirates).

Piąty, a zarazem ostatni odcinek wyścigu Settimana Ciclistica Italiana rozpoczynał i kończył się w stolicy największej wyspy na Morzu Śródziemnym – Cagliari. Rywalizacja na ostatnim etapie liczyła sobie 170-kilometrów. W środkowej części trasy znalazły się dwa kategoryzowane podjazdy, ale dalszy płaski odcinek wskazywał na to, że o losach zwycięstwa etapowego zadecyduje masowy finisz z peletonu.

Po starcie ostrym na czele uformował się czteroosobowy odjazd dnia, którego skład stworzyli: Stefano Di Benedetto (Work Service Marchiol Vega), Ibai Azurmendi (Euskaltel – Euskadi), Adriano Brogi (Giotti Victoria – Savini Due), Stefano Pirazzi (Amore & Vita – Prodir) oraz Lucas De Rossi (DELKO). Po przejechaniu 30-kilometrów przewaga harcowników nad peletonem wynosiła trzy minuty.

Najdłużej na czele był w stanie utrzymać się Ibai Azurmendi. 60-kilometrów przed metą Bask miał już tylko 22 sekundy przewagi nad grupą zasadniczą. Chwilę później Azurmendi był już w peletonie. W dalszej fazie rywalizacji jeszcze grupa kilku kolarzy była w stanie odjechać od grupy zasadniczej, ale finalnie etap rozstrzygnął masowy finisz z peletonu na ulicach Cagliari.

Zwycięzcą piątego etapu wyścigu Settimana Ciclistica Italiana został Niemiec Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe). Na drugiej pozycji zafiniszował Kolumbijczyk Jhonatan Restrepo (Androny Giocattoli-Sidermec), a trzeci był Belg Sep Vanmarcke (Israel Start-Up Nation).

W peletonie na bezpiecznej pozycji dojechał Włoch Diego Ulissi (UAE Team Emirates), który przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pierwszej edycji wyścigu Settimana Ciclistica Italiana.

Wyniki piątego etapu Settimana Ciclistica Italiana 2021 (Top 10):

1 Pascal Ackermann BORA – hansgrohe 4:11:01
2 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
3 Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation ,,
4 Maxime Bouet Team Arkéa Samsic ,,
5 Federico Burchio Work Service Marchiol Vega ,,
6 Marco Canola Gazprom – RusVelo ,,
7 Iuri Filosi Giotti Victoria – Savini Due ,,
8 Julen Irizar Euskaltel – Euskadi ,,
9 Giacomo Garavaglia Work Service Marchiol Vega ,,
10 Gabriel Cullaigh Movistar Team ,,

Klasyfikacja generalna (Top 10):

1 Diego Ulissi UAE-Team Emirates 20:30:24
2 Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation 0:08
3 Giovanni Aleotti BORA – hansgrohe 0:16
4 Felix Großschartner BORA – hansgrohe 0:20
5 Davide Villella Movistar Team ,,
6 Sergio Samitier Movistar Team ,,
7 Paul Double Mg.k Vis VPM ,,
8 Ben Hermans Israel Start-Up Nation ,,
9 Ilnur Zakarin Gazprom – RusVelo ,,
10 Andrey Zeits Team BikeExchange 0:27
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments