fot. Tour de Hongrie

Duńczyk Louis Bendixen (Team Coop) wygrał tegoroczną edycję Pucharu Ministra Obrony Narodowej, który nieznacznie ubiegł na finiszu peleton. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest Patryk Stosz z drużyny Voster ATS Team.

Tegoroczny wyścig odbył się w miejscowości Wysokie Mazowieckie, wokół którego kolarze ścigali się na rundach (dziewięciu dużych i czterech małych). Profil trasy był płaski, a łączny dystans do pokonania to 158 kilometrów.

Na drugim okrążeniu zostały podjęte pierwsze próby zawiązania ucieczki. Odjechać próbowali Dawid Migas (Region Wielkopolski) oraz Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski), jednak ta sztuka im się nie udała.

Kilkadziesiąt kilometrów później samotnie na czele przed peletonem jechał Erki Laanemae z drużyny AMPLER Development, jednak to również nie był decydujący odjazd dnia.

Kolejną próbę odjazdu zawiązała dwójka zawodników: René Smekal (TUFO – PARDUS Prostejov) oraz Adrian Krawczyk (Lux Trójka Piaseczno). Przewaga oscylowała jednak około dwóch minut, zatem wszystko zmierzało do finiszu z dużej grupy.

Ostatecznie o losach wyścigu rozstrzygnął finisz z peletonu, który padł łupem Louisa Bendixena z drużyny Coop, która ostatnio bardzo dobrze radzi sobie na polskim podwórku. Przypomnijmy, że w Wyścigu Dookoła Mazowsza triumfował ostatnio Eirik Lunder, a w Wysokiem Mazowieckiem kolarze tego zespołu ustrzelili dublet.

Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Patryk Stosz z ekipy Voster ATS Team. Warto odnotować, że Stosz w końcówce miał defekt, ale z pomocą między innymi mistrza Polski Macieja Paterskiego zdołał wywalczyć miejsce na podium.

Pełne wyniki znajdują się TUTAJ –> Wyniki. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments