fot. ASO / Charly Lopez

Do niesamowitych rozstrzygnięć doszło na ostatnim etapie wyścigu Tour de France. Marka Cavendisha przed pobiciem rekordu Eddy’ego Merckxa powstrzymał Wout Van Aert! Triumfatorem klasyfikacji generalnej drugi rok z rzędu został Tadej Pogačar z drużyny UAE Team Emirates, który wygrał w sumie trzy etapy – dwa górskie oraz jedną “czasówkę”. 

Po dwudziestu jeden dniach zmagań w tegorocznej 108. edycji wyścigu Tour de France zdominowanych przez Tadeja Pogačara, nadszedł czas na rundę honorową po Polach Elizejskich w Paryżu. Kolarze wystartowali z Chatou i dokładnie po 108,4 km finiszowali w stolicy Francji. Rundy rozpoczęły się 54 kilometry przed metą, a do pokonania było ich w sumie osiem.

Nie da się ukryć, że ostatni etap wyścigu Tour de France jest jednym z najspokojniejszych dni zawodowych kolarzy w całym kalendarzu. Pierwsze kilometry przypominają cofee ride – trwają rozmowy, kolarze przekazują sobie gratulacje, robią pamiątkowe zdjęcia, piją szampana. O tym, w jak spokojnym tempie jadą zawodnicy świadczy średnia pierwszej godziny wyścigu, która wyniosła 30,8 km.

Na ostatnią w tegorocznej edycji górską premię Cote de Gres jako pierwsza wjechała drużyna UAE Team Emirates, a konkretnie Mikkel Bjerg, który żartobliwie podniósł ręce w geście triumfu – tak, jakby wygrał etap.

Do momentu wjazdu na rundy nie było żadnej ucieczki. Na jedyną tego dnia lotną premię jako pierwszy wjechał trzyosobowy odjazd w składzie: Patrick Konrad (BORA-hansgrohe), Harry Sweeny (Lotto-Soudal) oraz Stefan Bissegger (EF Education-NIPPO). Jako pierwszy linię lotnego finiszu przekroczył Bissegger, zaś z peletonu najszybszy był znakomicie rozprowadzony lider klasyfikacji punktowej Mark Cavendish. Brytyjczyk chciał tym samym powiedzieć: jestem tutaj, wygrałem zieloną koszulkę, mam najlepszy pociąg i na finiszu zrobię wszystko, by pobić rekord Eddy’ego Merckxa.

Niedługo potem akcja tej trójki została skasowana, a do ataku ruszyli Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), Philippe Gilbert (Lotto-Soudal) oraz Ide Schelling (BORA-hansgrohe). Jednak Gilbert i Schelling zostali doścignięci bardzo szybko, zaś do Schellinga dołączyli Van Moer oraz Michael Valgren. 20 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła około 20 sekund.

Wahającą się około pół minuty przewagę postanowili wziąć w swoje ręce kolarze Deceuninck-Quick Step, ale zainteresowani rozprowadzeniem swoich sprinterów byli także kolarze między innymi Team DSM oraz Alpecin-Fenix.

Dwa okrążenia przed metą z peletonu postanowił kontratakować jeszcze najbardziej waleczny kolarz wyścigu, czyli Franck Bonnamour. Jednak ucieczka wraz ze swoim drużynowym kolegą Gautierem nie powiodła się.

Tuż przed początkiem ostatniego okrążenia prowadzącą trójkę doścignął Geraint Thomas, który pojawił się na chwilę na czele peletonu, być może przygotowując jakiś zaskakujący atak. To samo próbował zrobić Nils Politt, który z pewnością chciał wyprowadzić Lukasa Postlbergera, znanego z ubiegania sprinterów (dzięki takiej akcji założył maglia rosa w Giro d’Italia). Wszystko pod kontrolą wydawała się jednak mieć “Wataha”.

Ostatecznie zabrakło idealnego rozprowadzenia Marka Cavendisha, którego w końcówce zamknęli kolarze Jumbo-Visma. Imponującego osiągnięcia dokonał Wout Van Aert, który wygrał finisz na Polach Elizejskich, dzień po tym, jak triumfował w “czasówce”. Należy pamiętać, że mistrz Belgii wygrał również etap na Mont Ventoux, zatem samo nasuwa się pytanie, czy istnieje coś, czego nie jest w stanie zrobić Van Aert?

Drugi finiszował Jasper Philipsen, zaś trzeci “Cav”, który tym samym nie pobił słynnego rekordu Eddy’ego Merckxa. Na jego koncie pozostają zatem 34 zwycięstwa w Tour de France, zatem rekord jest wyrównany – warto o tym pamiętać.

Dwaj Polacy, którzy uczestniczyli w wyścigu Tour de France, czyli Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) oraz Rafał Majka (UAE Team Emirates) ukończyli wyścig i teraz odbędą podróż do Tokio na igrzyska olimpijskie. Michał ma lot w niedzielę wieczorem, zaś Rafał Majka w poniedziałek.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 2:39:37
2 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix
3 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep
4 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
5 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
6 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
7 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange
8 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
9 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
10 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash
11 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
12 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team
13 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious
14 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix
15 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo
16 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
17 Anthony Perez (Fra) Cofidis
18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
19 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic
20 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
21 Cees Bol (Ned) Team DSM
22 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma
23 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
24 Julien Simon (Fra) TotalEnergies
25 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
26 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
27 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team
28 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
29 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation
30 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team
31 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe
32 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team
33 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
34 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
35 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
36 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
37 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
38 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious
39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
40 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
41 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
42 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
43 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious
44 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
45 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
46 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
47 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
48 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
49 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
50 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
51 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
52 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
53 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
54 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies
55 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
56 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
57 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
58 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies
59 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
60 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
61 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
62 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
63 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
64 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo
65 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
66 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
67 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange
68 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates
69 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
70 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates
71 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
72 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
73 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
74 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies
75 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
76 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
77 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
78 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
79 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep
80 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash
81 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo
82 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
83 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM
84 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash
85 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
86 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
87 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix
88 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers
89 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
90 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
91 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
92 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo
93 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
94 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis
95 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech
96 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
97 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
98 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash
99 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
100 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:00:29
101 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:36
102 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 0:00:39
103 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange
104 Casper Pedersen (Den) Team DSM
105 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
106 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
107 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:00:45
108 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
109 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:00:47
110 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM
111 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:00:59
112 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:01:05
113 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech
114 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 0:01:26
115 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
116 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers
117 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
118 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
119 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
120 Simon Geschke (Ger) Cofidis
121 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 0:01:30
122 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
123 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
124 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:01:56
125 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:02:07
126 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 0:02:11
127 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:02:27
128 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash
129 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:02:31
130 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 0:02:35
131 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:02:37
132 Mark Donovan (GBr) Team DSM 0:02:48
133 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:03:01
134 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 0:03:29
135 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep
136 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 0:03:49
137 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo
138 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:04:24
139 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech
140 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:05:58
DNS Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech

Klasyfikacja generalna po ostatnim etapie: 

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 82:56:36
2 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:05:20
3 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:07:03
4 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:10:02
5 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:10:13
6 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:11:43
7 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:12:23
8 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:15:33
9 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:16:04
10 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:18:34
11 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:21:50
12 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:24:58
13 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 0:37:48
14 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:38:09
15 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:39:09
16 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:50:35
17 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:51:40
18 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:54:10
19 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 0:57:02
20 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 1:02:18
21 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash 1:03:12
22 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:04:35
23 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 1:06:20
24 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 1:07:50
25 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 1:09:16
26 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 1:23:39
27 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1:27:06
28 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 1:33:11
29 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix 1:40:48
30 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 1:43:06
31 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 1:50:04
32 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
33 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 1:51:05
34 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 1:54:04
35 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:55:34
36 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 1:56:33
37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 2:03:32
38 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 2:06:39
39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:07:39
40 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 2:09:35
41 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 2:11:37
42 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 2:11:39
43 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 2:13:33
44 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 2:15:56
45 Mark Donovan (GBr) Team DSM 2:17:40
46 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 2:19:31
47 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 2:19:36
48 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:21:30
49 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 2:22:03
50 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 2:22:44
51 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 2:23:11
52 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 2:24:39
53 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 2:26:16
54 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 2:27:07
55 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 2:29:33
56 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 2:30:23
57 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 2:31:14
58 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team 2:35:18
59 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 2:35:43
60 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 2:37:02
61 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 2:38:28
62 Simon Geschke (Ger) Cofidis 2:38:51
63 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:39:57
64 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 2:43:41
65 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 2:43:49
66 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 2:44:39
67 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:49:07
68 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 2:49:22
69 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 2:50:53
70 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 2:52:25
71 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 2:52:56
72 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 2:54:28
73 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 2:56:44
74 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 2:57:11
75 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma 2:58:25
76 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 2:58:29
77 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 3:02:45
78 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 3:03:30
79 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:05:48
80 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 3:08:30
81 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 3:08:46
82 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 3:09:58
83 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 3:10:43
84 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 3:10:52
85 Anthony Perez (Fra) Cofidis 3:10:56
86 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 3:11:15
87 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 3:12:31
88 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 3:13:48
89 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 3:14:41
90 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 3:15:03
91 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 3:16:27
92 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 3:16:54
93 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team 3:21:25
94 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 3:22:36
95 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 3:24:19
96 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 3:24:29
97 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 3:24:38
98 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 3:27:22
99 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 3:28:05
100 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 3:28:40
101 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 3:30:17
102 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 3:31:35
103 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 3:33:31
104 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 3:33:42
105 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 3:34:19
106 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 3:34:54
107 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 3:35:13
108 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 3:42:11
109 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 3:42:21
110 Casper Pedersen (Den) Team DSM 3:42:52
111 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 3:43:33
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 3:44:49
113 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 3:45:07
114 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 3:46:53
115 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 3:47:12
116 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:50:25
117 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 3:51:06
118 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 3:51:16
119 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:52:53
120 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash 3:53:05
121 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 3:55:26
122 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash 3:56:08
123 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash 4:00:20
124 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 4:01:26
125 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 4:02:44
126 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 4:03:01
127 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 4:03:22
128 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 4:05:49
129 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash 4:07:42
130 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 4:09:46
131 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 4:11:35
132 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 4:12:01
133 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 4:13:07
134 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 4:20:49
135 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 4:24:19
136 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 4:29:17
137 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 4:32:45
138 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 4:34:14
139 Cees Bol (Ned) Team DSM 4:36:39
140 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 5:01:09
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments