Do niesamowitych rozstrzygnięć doszło na ostatnim etapie wyścigu Tour de France. Marka Cavendisha przed pobiciem rekordu Eddy’ego Merckxa powstrzymał Wout Van Aert! Triumfatorem klasyfikacji generalnej drugi rok z rzędu został Tadej Pogačar z drużyny UAE Team Emirates, który wygrał w sumie trzy etapy – dwa górskie oraz jedną „czasówkę”.
Po dwudziestu jeden dniach zmagań w tegorocznej 108. edycji wyścigu Tour de France zdominowanych przez Tadeja Pogačara, nadszedł czas na rundę honorową po Polach Elizejskich w Paryżu. Kolarze wystartowali z Chatou i dokładnie po 108,4 km finiszowali w stolicy Francji. Rundy rozpoczęły się 54 kilometry przed metą, a do pokonania było ich w sumie osiem.
Nie da się ukryć, że ostatni etap wyścigu Tour de France jest jednym z najspokojniejszych dni zawodowych kolarzy w całym kalendarzu. Pierwsze kilometry przypominają cofee ride – trwają rozmowy, kolarze przekazują sobie gratulacje, robią pamiątkowe zdjęcia, piją szampana. O tym, w jak spokojnym tempie jadą zawodnicy świadczy średnia pierwszej godziny wyścigu, która wyniosła 30,8 km.
💛 In Yellow, and with 8 riders! @TeamEmiratesUAE will finish the Tour with all those that started!
💛 En Jaune, et à 8 ! L’équipe UAE Team Emirates termine ce tour au complet !#TDF2021 pic.twitter.com/4MqvdyO9iD
— Tour de France™ (@LeTour) July 18, 2021
Na ostatnią w tegorocznej edycji górską premię Cote de Gres jako pierwsza wjechała drużyna UAE Team Emirates, a konkretnie Mikkel Bjerg, który żartobliwie podniósł ręce w geście triumfu – tak, jakby wygrał etap.
🇩🇰 @mikkelbbjerg en champion ! 🙌🙌🙌 Il passe en tête au sommet de la Côte des Grès. 👏#TDF2021 ⚪️🔴 pic.twitter.com/zeQWnHy4N9
— Maillot à Pois E.Leclerc (@maillotapois) July 18, 2021
Do momentu wjazdu na rundy nie było żadnej ucieczki. Na jedyną tego dnia lotną premię jako pierwszy wjechał trzyosobowy odjazd w składzie: Patrick Konrad (BORA-hansgrohe), Harry Sweeny (Lotto-Soudal) oraz Stefan Bissegger (EF Education-NIPPO). Jako pierwszy linię lotnego finiszu przekroczył Bissegger, zaś z peletonu najszybszy był znakomicie rozprowadzony lider klasyfikacji punktowej Mark Cavendish. Brytyjczyk chciał tym samym powiedzieć: jestem tutaj, wygrałem zieloną koszulkę, mam najlepszy pociąg i na finiszu zrobię wszystko, by pobić rekord Eddy’ego Merckxa.
Niedługo potem akcja tej trójki została skasowana, a do ataku ruszyli Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), Philippe Gilbert (Lotto-Soudal) oraz Ide Schelling (BORA-hansgrohe). Jednak Gilbert i Schelling zostali doścignięci bardzo szybko, zaś do Schellinga dołączyli Van Moer oraz Michael Valgren. 20 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła około 20 sekund.
Wahającą się około pół minuty przewagę postanowili wziąć w swoje ręce kolarze Deceuninck-Quick Step, ale zainteresowani rozprowadzeniem swoich sprinterów byli także kolarze między innymi Team DSM oraz Alpecin-Fenix.
Dwa okrążenia przed metą z peletonu postanowił kontratakować jeszcze najbardziej waleczny kolarz wyścigu, czyli Franck Bonnamour. Jednak ucieczka wraz ze swoim drużynowym kolegą Gautierem nie powiodła się.
Tuż przed początkiem ostatniego okrążenia prowadzącą trójkę doścignął Geraint Thomas, który pojawił się na chwilę na czele peletonu, być może przygotowując jakiś zaskakujący atak. To samo próbował zrobić Nils Politt, który z pewnością chciał wyprowadzić Lukasa Postlbergera, znanego z ubiegania sprinterów (dzięki takiej akcji założył maglia rosa w Giro d’Italia). Wszystko pod kontrolą wydawała się jednak mieć „Wataha”.
Ostatecznie zabrakło idealnego rozprowadzenia Marka Cavendisha, którego w końcówce zamknęli kolarze Jumbo-Visma. Imponującego osiągnięcia dokonał Wout Van Aert, który wygrał finisz na Polach Elizejskich, dzień po tym, jak triumfował w „czasówce”. Należy pamiętać, że mistrz Belgii wygrał również etap na Mont Ventoux, zatem samo nasuwa się pytanie, czy istnieje coś, czego nie jest w stanie zrobić Van Aert?
Drugi finiszował Jasper Philipsen, zaś trzeci „Cav”, który tym samym nie pobił słynnego rekordu Eddy’ego Merckxa. Na jego koncie pozostają zatem 34 zwycięstwa w Tour de France, zatem rekord jest wyrównany – warto o tym pamiętać.
Dwaj Polacy, którzy uczestniczyli w wyścigu Tour de France, czyli Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) oraz Rafał Majka (UAE Team Emirates) ukończyli wyścig i teraz odbędą podróż do Tokio na igrzyska olimpijskie. Michał ma lot w niedzielę wieczorem, zaś Rafał Majka w poniedziałek.
Wyniki ostatniego etapu:
1 | Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma | 2:39:37 |
2 | Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix | |
3 | Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep | |
4 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | |
5 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | |
6 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
7 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | |
8 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | |
9 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
10 | Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash | |
11 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | |
12 | Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team | |
13 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | |
14 | Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix | |
15 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | |
16 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | |
17 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | |
18 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | |
19 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | |
20 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | |
21 | Cees Bol (Ned) Team DSM | |
22 | Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma | |
23 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
24 | Julien Simon (Fra) TotalEnergies | |
25 | Nils Eekhoff (Ned) Team DSM | |
26 | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | |
27 | Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team | |
28 | Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix | |
29 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation | |
30 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | |
31 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | |
32 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | |
33 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | |
34 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | |
35 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | |
36 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
37 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | |
38 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | |
39 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | |
40 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
41 | Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix | |
42 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | |
43 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | |
44 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | |
45 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | |
46 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | |
47 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
48 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | |
49 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
50 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | |
51 | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal | |
52 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
53 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
54 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | |
55 | Jelle Wallays (Bel) Cofidis | |
56 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | |
57 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | |
58 | Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies | |
59 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | |
60 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | |
61 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | |
62 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | |
63 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | |
64 | Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo | |
65 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | |
66 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | |
67 | Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange | |
68 | Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates | |
69 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
70 | Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates | |
71 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
72 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | |
73 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | |
74 | Pierre Latour (Fra) TotalEnergies | |
75 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | |
76 | Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
77 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | |
78 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | |
79 | Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
80 | Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash | |
81 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | |
82 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
83 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
84 | Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash | |
85 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
86 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
87 | Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix | |
88 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | |
89 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | |
90 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | |
91 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | |
92 | Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo | |
93 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | |
94 | Ruben Fernandez (Spa) Cofidis | |
95 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | |
96 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
97 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | |
98 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash | |
99 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
100 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:00:29 |
101 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | 0:00:36 |
102 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM | 0:00:39 |
103 | Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange | |
104 | Casper Pedersen (Den) Team DSM | |
105 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | |
106 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | |
107 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | 0:00:45 |
108 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | |
109 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:00:47 |
110 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
111 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 0:00:59 |
112 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | 0:01:05 |
113 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech | |
114 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | 0:01:26 |
115 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | |
116 | Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | |
117 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
118 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | |
119 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
120 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | |
121 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team | 0:01:30 |
122 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
123 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
124 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:01:56 |
125 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 0:02:07 |
126 | Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies | 0:02:11 |
127 | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 0:02:27 |
128 | Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash | |
129 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 0:02:31 |
130 | Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies | 0:02:35 |
131 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | 0:02:37 |
132 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 0:02:48 |
133 | Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe | 0:03:01 |
134 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | 0:03:29 |
135 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | |
136 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | 0:03:49 |
137 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | |
138 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:04:24 |
139 | Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech | |
140 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 0:05:58 |
DNS | Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech |
Klasyfikacja generalna po ostatnim etapie:
1 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | 82:56:36 |
2 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:05:20 |
3 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | 0:07:03 |
4 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | 0:10:02 |
5 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | 0:10:13 |
6 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:11:43 |
7 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:12:23 |
8 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 0:15:33 |
9 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | 0:16:04 |
10 | Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo | 0:18:34 |
11 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:21:50 |
12 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:24:58 |
13 | Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange | 0:37:48 |
14 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:38:09 |
15 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | 0:39:09 |
16 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 0:50:35 |
17 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | 0:51:40 |
18 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 0:54:10 |
19 | Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma | 0:57:02 |
20 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 1:02:18 |
21 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash | 1:03:12 |
22 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:04:35 |
23 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | 1:06:20 |
24 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 1:07:50 |
25 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | 1:09:16 |
26 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 1:23:39 |
27 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 1:27:06 |
28 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 1:33:11 |
29 | Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix | 1:40:48 |
30 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | 1:43:06 |
31 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 1:50:04 |
32 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
33 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 1:51:05 |
34 | Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates | 1:54:04 |
35 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:55:34 |
36 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 1:56:33 |
37 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 2:03:32 |
38 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | 2:06:39 |
39 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 2:07:39 |
40 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | 2:09:35 |
41 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | 2:11:37 |
42 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | 2:11:39 |
43 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | 2:13:33 |
44 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 2:15:56 |
45 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 2:17:40 |
46 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | 2:19:31 |
47 | Pierre Latour (Fra) TotalEnergies | 2:19:36 |
48 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:21:30 |
49 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | 2:22:03 |
50 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | 2:22:44 |
51 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 2:23:11 |
52 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | 2:24:39 |
53 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | 2:26:16 |
54 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | 2:27:07 |
55 | Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo | 2:29:33 |
56 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | 2:30:23 |
57 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech | 2:31:14 |
58 | Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team | 2:35:18 |
59 | Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix | 2:35:43 |
60 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | 2:37:02 |
61 | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | 2:38:28 |
62 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | 2:38:51 |
63 | Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:39:57 |
64 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 2:43:41 |
65 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | 2:43:49 |
66 | Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech | 2:44:39 |
67 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 2:49:07 |
68 | Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 2:49:22 |
69 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | 2:50:53 |
70 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 2:52:25 |
71 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | 2:52:56 |
72 | Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies | 2:54:28 |
73 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | 2:56:44 |
74 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | 2:57:11 |
75 | Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma | 2:58:25 |
76 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | 2:58:29 |
77 | Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies | 3:02:45 |
78 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | 3:03:30 |
79 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 3:05:48 |
80 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 3:08:30 |
81 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 3:08:46 |
82 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 3:09:58 |
83 | Ruben Fernandez (Spa) Cofidis | 3:10:43 |
84 | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 3:10:52 |
85 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 3:10:56 |
86 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | 3:11:15 |
87 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 3:12:31 |
88 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | 3:13:48 |
89 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | 3:14:41 |
90 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | 3:15:03 |
91 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | 3:16:27 |
92 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 3:16:54 |
93 | Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team | 3:21:25 |
94 | Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix | 3:22:36 |
95 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | 3:24:19 |
96 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | 3:24:29 |
97 | Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates | 3:24:38 |
98 | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal | 3:27:22 |
99 | Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange | 3:28:05 |
100 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 3:28:40 |
101 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 3:30:17 |
102 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | 3:31:35 |
103 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | 3:33:31 |
104 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation | 3:33:42 |
105 | Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix | 3:34:19 |
106 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team | 3:34:54 |
107 | Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep | 3:35:13 |
108 | Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix | 3:42:11 |
109 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 3:42:21 |
110 | Casper Pedersen (Den) Team DSM | 3:42:52 |
111 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | 3:43:33 |
112 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 3:44:49 |
113 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 3:45:07 |
114 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 3:46:53 |
115 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 3:47:12 |
116 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 3:50:25 |
117 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | 3:51:06 |
118 | Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe | 3:51:16 |
119 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 3:52:53 |
120 | Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash | 3:53:05 |
121 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | 3:55:26 |
122 | Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash | 3:56:08 |
123 | Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash | 4:00:20 |
124 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | 4:01:26 |
125 | Nils Eekhoff (Ned) Team DSM | 4:02:44 |
126 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | 4:03:01 |
127 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM | 4:03:22 |
128 | Julien Simon (Fra) TotalEnergies | 4:05:49 |
129 | Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash | 4:07:42 |
130 | Jelle Wallays (Bel) Cofidis | 4:09:46 |
131 | Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies | 4:11:35 |
132 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 4:12:01 |
133 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | 4:13:07 |
134 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 4:20:49 |
135 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | 4:24:19 |
136 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | 4:29:17 |
137 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 4:32:45 |
138 | Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep | 4:34:14 |
139 | Cees Bol (Ned) Team DSM | 4:36:39 |
140 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | 5:01:09 |