fot. CERATIZIT - WNT Pro Cycling

Mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego z 2020 roku Marta Lach po raz drugi w swojej karierze stanie na starcie wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile.

Jedyny Wielki Tour w kobiecym kolarstwie rozpoczyna się dziś 26-kilometrowym etapem drużynowej jazdy na czas z Fossano do Cuneo. Na starcie Giro Rosa pojawią się dwie Polki. W barwach ekipy Liv Racing zaprezentuje się Marta Jaskulska, a w składzie drużyny Ceratizit-WNT Pro Cycling znalazła się Marta Lach. Zawodniczka reprezentująca od początku 2021 roku barwy niemieckiego zespołu okazję na debiut w Giro d’Italia Internazionale Femminile miała już w 2019 roku.

W składzie ekipy Ceratizit-WNT Pro Cycling w wyścigu Giro Rosa znalazła się, także niezwykle doświadczona Lisa Brennauer. Niemka wygrała ostatnio krajowe mistrzostwa, zarówno w jeździe na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. O niezły wynik w klasyfikacji generalnej włoskiego Grand Touru może pokusić się reprezentantka gospodarzy Erica Magnaldi. Kadrę niemieckiego zespołu uzupełnią: Erica Magnaldi, Maria Giulia Confalonieri i Kathrin Hammes.

Skład zespołu Ceratizit-WNT Pro Cycling w wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile 2021:

Erica Magnaldi, Maria Giulia Confalonieri, Lara Vieceli (Włochy), Marta Lach (Polska), Lisa Brennauer oraz Kathrin Hammes (Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments