fot. Ceratizit-WNT Pro Cycling

Niemiecka ekipa aspirująca do miana World Teamu, Ceratizit-WNT Pro Cycling, zamknęła właśnie skład na sezon 2023. Wśród 16 zawodniczek znalazła się Marta Lach, która na papierze wygląda na liderkę tej formacji.

6 nowych kolarek dołączyło do Ceratizit-WNT Pro Cycling, zaś 10 pozostałych przedłużyło swoje dotychczasowe kontrakty z niemiecką drużyną. Ekipa Marty Lach to jedna z najlepszych formacji nie znajdujących się nadal w Women’s World Tourze, acz niedługo może się to zmienić – włodarze tego zespołu złożyli dokumenty z aplikacją o awans do najwyższej dywizji.

Niemiecki zespół po tym sezonie opuszczają Lisa Brennauer (koniec kariery), Maria Giulia Confalonieri (Uno-X), Lara Vieceli (Israel) oraz Lizbeth Yareli Salazar, Camilla Alessio i Clea Seidel (los nieznany). Nowymi nabytkami są za to Arianna Fidanza (Team BikeExchange – Jayco), Alice Maria Arzuffi (Valcar – Travel & Service), Nadine Gill (Sopela Women’s Team), Mylène de Zoete (AG Insurance – NXTG Team), Cédrine Kerbaol (Cofidis Women Team) oraz Nina Berton (Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch).

W obliczu tych zmian wydaje się, że najwięcej szans jazdy na siebie w nowym sezonie powinny mieć nasza Marta Lach, szybkie Arianna i Martina Fidanza oraz Mylène de Zoete, a także Sandra Alonso.

Poprzedni artykułTomáš Bárta kolejnym nabytkiem Caja Rural – Seguros RGA
Następny artykułDrużyna Movistar nawiązała współpracę z Saudyjską Federacją Kolarską
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments