fot. Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski / Dariusz Krzywański

Ciekawa czeska kolonia robi nam się w Caja Rural – Seguros RGA. W hiszpańskim zespole w tym roku ścigał się już Michael Schlegel, a teraz dołączają do niego Daniel Babor i Tomáš Bárta. Ten drugi, przechodzący z ATT Investments, jest 9. kolarzem ogłoszonym przez hiszpański Pro Team na przyszły sezon w tym okienku transferowym.

Tomáš Bárta to jeden z ciekawszych sprinterów z naszej części Europy. 23-letni Czech w tym roku wygrał etap Gemenc Grand Prix i był drugi w klasyfikacji generalnej tego wyścigu. Drugie lokaty to zresztą długo była zmora tego kolarza – taką pozycję zajmował także w Trofej Umag – Umag Trophy, Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Polski (na zdjęciu opisującym artykuł) czy w GP Kranj.

O poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa w lipcu rozmawiał z Czechem Kacper Krawczyk. Dziś takowe jest już w dorobku Tomáša Bárty, ale pora na kolejne cele – m.in. premierowy zawodowy triumf, o który w barwach Caja Rural z pewnością będzie łatwiej.

Poprzedni artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: Cofidis
Następny artykułCeratizit-WNT zamyka skład na sezon 2023, Marta Lach jedną z liderek
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments