fot. Getty Images

Firma zarządzająca drużyną Movistar – Abarca Sports – podpisała umowę z Saudyjską Federacją Kolarską, na mocy której ma pomóc rozwijać kolarstwo w tym kraju. Nie wiadomo, co Hiszpanie otrzymają w zamian. 

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Movistar w tej sprawie napisano, że prezydent Saudyjskiej Federacji Kolarskiej Abdullah Alwathlan i szef Movistaru Eusebio Unzué zawarli umowę w sprawie rozwijania kolarstwa „na wszystkich poziomach”. W najbliższych latach Hiszpanie będą szkolić Saudyjczyków w kwestiach technicznych i wspomagać w organizowaniu imprez kolarskich.

Książę koronny i następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman chce rozwijać inne sektory gospodarki swojego kraju niż tylko te związane z ropą naftową. Dlatego też ostatnio Arabia Saudyjska dużo inwestuje w sport. Zawarto między innymi umowę z Hiszpańską Federacją Piłkarską opiewającą na 145 milionów dolarów. Ponadto Saudyjczycy inwestują też w Formułę 1 oraz w golf.

Przyjmuje się jednak, że władze Arabii Saudyjskiej chcą zamazać w ten sposób między innymi łamanie praw człowieka czy takie wydarzenia jak zabicie dziennikarza Jamala Khashoggiego w 2018 roku.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter

Arabia trzyma z ruskimi