fot. Dariusz Krzywański

Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii zawodniczek poniżej 23 roku życia – Marta Jaskulska znalazła się w składzie zespołu Liv Racing w rozpoczynającym się już w piątek 2 lipca wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile.

Dla pochodzącej z Biskupca zawodniczki będzie to pierwszy start w karierze w wyścigu Giro Rosa. 21-letnia Marta Jaskulska ostatnio dobrze zaprezentowała się w krajowym czempionacie w Kartuzach. Oprócz wspomnianego triumfu w “czasówce” w orliczkach Jaskulska zdobyła, także brązowy medal w kategorii dla zawodniczek poniżej 23 roku życia w wyścigu ze startu wspólnego. Z pewnością dla młodej Polki start w tak wymagającym wyścigu wieloetapowym będzie niezwykle cennym doświadczeniem.

W dziesięcioetapowej imprezie odbywającej się na Półwyspie Apenińskim liderką ekipy Liv Racing będzie Pauliena Rooijakkers. Celem Holenderki jest zajęcie miejsca w czołowej dziesiątce “generalki”. Walkę w ucieczkach, bądź po finiszu z peletonu zapowiada Włoszka Sofia Bertizzolo. Skład holenderskiej drużyny uzupełnią: Sabrina Stultiens, Jeanne Korevaar oraz Soraya Paladin.

Sofia Bertizzolo, Soraya Paladin (obie Włochy), Marta Jaskulska (Polska), Sabrina Stultiens, Jeanne Korevaar i Pauliena Rooijakkers (wszystkie Holandia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments