fot. Deceuninck-Quick Step

Nieprawdopodobne, a jednak – Mark Cavendish z 31 zwycięstwem w Tour de France. Rekord Merckxa tuż tuż.

Czwarty etap Tour de France był jednocześnie drugą rundą pojedynku sprinterskiego. Tym razem trasa była nieco mniej skomplikowana, co mogło wskazywać na to, że tym razem wszyscy kolarze dojadą do mety w jednym kawałku.

Talizman próbuje oszukać przeznaczenie

Zanim jednak peleton zaczął zmierzać w kierunku mety, kolarze dali wyraz swojemu niezadowoleniu, spowodowanemu rzecz jasna ostatnimi kraksami. Na szczęście tym razem obyło się bez podobnego zamieszania, jak to, które pamiętamy z ostatniego Giro d’Italia. Po prostu chwilę po starcie ostrym zatrzymali się na minutę, a kolejne dziesięć kilometrów przejechali w spacerowym tempie.

Później wszystko zaczęło iść normalnym torem. Normalnym, choć wciąż bardzo spokojnym. Szybko wyklarowała się ucieczka, w której znalazła się dwójka kolarzy – Pierre-Luc Perichon (Cofidis, Solutions Credits) oraz Brent Van Moer (Lotto Soudal). Warto było zwrócić uwagę zwłaszcza na tego ostatniego, który w tym roku ma szczęście do ucieczek. Odjazdy z nim w składzie dojeżdżały już do mety etapów Tirreno-Adriatico i Criterium du Dauphine, a ten drugi udało mu się nawet wygrać.

Teraz jednak niewiele wskazywało, by historia się powtórzyła – dwóch śmiałków zwykle nie ma dużych szans w starciu z peletonem. Tak samo miało być i tutaj – przewaga czołówki przez większą część etapu nie przekraczała dwóch minut, o co dbał przede wszystkim marzący o nawiązaniu do wczorajszego wyniku Alpecin-Fenix, wspomagany co jakiś czas przez innych kolarzy, na przykład niezawodnego jak zwykle Tima Declerqa.

Peleton trzymał uciekinierów na krótkiej smyczy i nie spieszył się z doganianiem ich. Głównie dlatego dwójka dość długo utrzymywała się z przodu. Na 13 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła 45 sekund, tyle że wiadomo było, iż lada moment bezwzględna, składająca się z ponad 100 kolarzy bestia w końcu doścignie dwa zająca.

Współpraca między zawodnikami trochę siadła – najpierw zgubić Van Moera próbował Perichon, później Belg skontrował i błyskawicznie odczepił Francuza. Początkowo wydawało się, że była to akcja wyłącznie po czerwony numer. Tyle że opinię tę trzeba było zrewidować, ponieważ przewaga Belga szybko urosła. Na 8 kilometrów przed metą wynosiła już ponad minutę – odpowiedź na pytanie – “Van Moer czy peleton?” nie była wcale oczywista.

Lepiej późno niż wcale

Zanim jednak Van Moer rozpoczął swój samotny rajd po zwycięstwo, za plecami jego i Perichona doszło do sprinterskiego finiszu na lotnej premii ulokowanej na 35 kilometrów przed metą. Ostatecznie trzecie miejsce zajął na nim Mark Cavendish, którego wsparł niezawodny jak zwykle Michael Morkov. Oczywiście była to jedynie rozgrzewka przed tym, co miało nastąpić kilkadziesiąt minut później, jednak gołym okiem było widać, że Brytyjczyk ma dziś dobrą nogę i jest żądny rywalizacji. To był dobry prognostyk przed walką o 31. etapowy triumf w Tour de France.

Tylko najpierw trzeba było dogonić De Moera, a to z każdym kilometrem zaczynało być coraz mniej prawdopodobne. Młody, zaledwie 23-letni zawodnik wciąż utrzymywał wysokie tempo, a peleton wciąż nie mógł się rozkręcić. Dopiero na 6 kilometrów przed metą dogonił Perichona, który już dawno odpuścił mocniejszą jazdą. Być może widok dopiero widok jadącego w czerwonym stroju Francuza podziałał na peleton jak płachta na byka.

Przewaga Van Moera błyskawicznie malała, ale co z tego, skoro na 3 kilometry przed metą wynosiła 33 sekundy. Van Moer był wyczerpany, ale wiedział, że nie może wypuścić z rąk życiowej szansy. Dlatego zaciskał zęby i pędził. Niestety, tym razem szczęście, które trzymało się go od wielu miesięcy, opuściło go na 200 metrów przed metą.

O zwycięstwo, na wyjątkowo chaotycznym, lecz tym razem bezpiecznym finiszu powalczyli więc sprinterzy, spośród których najszybszy był Cavendish, który na podobny sukces czekał od pięciu lat. Coś, co jeszcze kilka miesięcy temu, gdy myślał o zakończeniu kariery, wydawało się niemożliwe, dziś stało się faktem.

Wyniki 4. etapu Tour de France 2021:
1
 CAVENDISH Mark
Deceuninck – Quick Step 3:20:17
2
 BOUHANNI Nacer
Team Arkéa Samsic ,,
3
 PHILIPSEN Jasper
Alpecin-Fenix ,,
4
 MATTHEWS Michael
Team BikeExchange ,,
5
 SAGAN Peter
BORA – hansgrohe ,,
6
 BOL Cees
Team DSM ,,
7
 LAPORTE Christophe
Cofidis, Solutions Crédits ,,
8
 PEDERSEN Mads
Trek – Segafredo ,,
9
 VAN POPPEL Boy
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
10
 GREIPEL André
Israel Start-Up Nation ,,
11
 COLBRELLI Sonny
Bahrain – Victorious ,,
12
 VAN DER POEL Mathieu
Alpecin-Fenix ,,
13
 EEKHOFF Nils
Team DSM ,,
14
 LUTSENKO Alexey
Astana – Premier Tech ,,
15
 ZABEL Rick
Israel Start-Up Nation ,,
16
 WALSCHEID Max
Team Qhubeka NextHash ,,
17
 COQUARD Bryan
B&B Hotels p/b KTM ,,
18
 POELS Wout
Bahrain – Victorious ,,
19
 BARTHE Cyril
B&B Hotels p/b KTM ,,
20
 GARCÍA CORTINA Iván
Movistar Team ,,
21
 BOIVIN Guillaume
Israel Start-Up Nation ,,
22
 GAUDU David
Groupama – FDJ ,,
23
 PARET-PEINTRE Aurélien
AG2R Citroën Team ,,
24
 BOASSON HAGEN Edvald
Team TotalEnergies ,,
25
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma ,,
26
 RUSSO Clément
Team Arkéa Samsic ,,
27
 ASGREEN Kasper
Deceuninck – Quick Step ,,
28
 POGAČAR Tadej
UAE-Team Emirates ,,
29
 SIMON Julien
Team TotalEnergies ,,
30
 MAS Enric
Movistar Team ,,
31
 NIBALI Vincenzo
Trek – Segafredo ,,
32
 CARAPAZ Richard
INEOS Grenadiers ,,
33
 SWIFT Connor
Team Arkéa Samsic ,,
34
 QUINTANA Nairo
Team Arkéa Samsic ,,
35
 MERLIER Tim
Alpecin-Fenix ,,
36
 DILLIER Silvan
Alpecin-Fenix ,,
37
 NAESEN Oliver
AG2R Citroën Team ,,
38
 KRAGH ANDERSEN Søren
Team DSM ,,
39
 ALAPHILIPPE Julian
Deceuninck – Quick Step ,,
40
 FORMOLO Davide
UAE-Team Emirates ,,
41
 RICKAERT Jonas
Alpecin-Fenix ,,
42
 KELDERMAN Wilco
BORA – hansgrohe ,,
43
 MOHORIČ Matej
Bahrain – Victorious ,,
44
 HIGUITA Sergio
EF Education – Nippo ,,
45
 MOLLEMA Bauke
Trek – Segafredo ,,
46
 DÉMARE Arnaud
Groupama – FDJ ,,
47
 ROWE Luke
INEOS Grenadiers ,,
48
 CAMPENAERTS Victor
Team Qhubeka NextHash ,,
49
 VAN MOER Brent
Lotto Soudal ,,
50
 LATOUR Pierre
Team TotalEnergies ,,
51
 HAMILTON Lucas
Team BikeExchange ,,
52
 KOCH Jonas
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
53
 MEINTJES Louis
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
54
 VINGEGAARD Jonas
Team Jumbo-Visma ,,
55
 THOMAS Geraint
INEOS Grenadiers ,,
56
 O’CONNOR Ben
AG2R Citroën Team ,,
57
 MARTIN Guillaume
Cofidis, Solutions Crédits ,,
58
 HENAO Sergio
Team Qhubeka NextHash ,,
59
 BONNAMOUR Franck
B&B Hotels p/b KTM ,,
60
 DOUBEY Fabien
Team TotalEnergies ,,
61
 ROGLIČ Primož
Team Jumbo-Visma ,,
62
 TEUNISSEN Mike
Team Jumbo-Visma ,,
63
 LAENGEN Vegard Stake
UAE-Team Emirates ,,
64
 STUYVEN Jasper
Trek – Segafredo ,,
65
 URÁN Rigoberto
EF Education – Nippo ,,
66
 VLIEGEN Loïc
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
67
 CORT Magnus
EF Education – Nippo ,,
68
 BUCHMANN Emanuel
BORA – hansgrohe ,,
69
 ARCAS Jorge
Movistar Team ,,
70
 CHAVES Esteban
Team BikeExchange ,,
71
 VALGREN Michael
EF Education – Nippo ,,
72
 TURGIS Anthony
Team TotalEnergies ,,
73
 GUERREIRO Ruben
EF Education – Nippo ,,
74
 BILBAO Pello
Bahrain – Victorious ,,
75
 ERVITI Imanol
Movistar Team ,,
76
 MEZGEC Luka
Team BikeExchange ,,
77
 BAKELANTS Jan
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
78
 DONOVAN Mark
Team DSM ,,
79
 KRUIJSWIJK Steven
Team Jumbo-Visma ,,
80
 FUGLSANG Jakob
Astana – Premier Tech ,,
81
 PORTE Richie
INEOS Grenadiers ,,
82
 LÓPEZ Miguel Ángel
Movistar Team ,,
83
 GILBERT Philippe
Lotto Soudal ,,
84
 SKUJIŅŠ Toms
Trek – Segafredo ,,
85
 PACHER Quentin
B&B Hotels p/b KTM ,,
86
 FERNÁNDEZ Rubén
Cofidis, Solutions Crédits ,,
87
 VAN AVERMAET Greg
AG2R Citroën Team ,,
88
 BENOOT Tiesj
Team DSM ,,
89
 GODON Dorian
AG2R Citroën Team ,,
90
 MARTIN Tony
Team Jumbo-Visma ,,
91
 SCHÄR Michael
AG2R Citroën Team ,,
92
 MCNULTY Brandon
UAE-Team Emirates ,,
93
 POLITT Nils
BORA – hansgrohe ,,
94
 DE BOD Stefan
Astana – Premier Tech ,,
95
 GESBERT Élie
Team Arkéa Samsic ,,
96
 VALVERDE Alejandro
Movistar Team ,,
97
 KÜNG Stefan
Groupama – FDJ ,,
98
 COSNEFROY Benoît
AG2R Citroën Team ,,
99
 PETERS Nans
AG2R Citroën Team ,,
100
 KONRAD Patrick
BORA – hansgrohe ,,
101
 GOLDSTEIN Omer
Israel Start-Up Nation ,,
102
 POWLESS Neilson
EF Education – Nippo ,,
103
 TEUNS Dylan
Bahrain – Victorious ,,
104
 GESCHKE Simon
Cofidis, Solutions Crédits ,,
105
 GRUZDEV Dmitriy
Astana – Premier Tech ,,
106
 GAUTIER Cyril
B&B Hotels p/b KTM ,,
107
 SWEENY Harry
Lotto Soudal ,,
108
 WOODS Michael
Israel Start-Up Nation ,,
109
 ELISSONDE Kenny
Trek – Segafredo ,,
110
 CATTANEO Mattia
Deceuninck – Quick Step ,,
111
 HOULE Hugo
Astana – Premier Tech ,,
112
 ROLLAND Pierre
B&B Hotels p/b KTM ,,
113
 BARGUIL Warren
Team Arkéa Samsic ,,
114
 BERNARD Julien
Trek – Segafredo ,,
115
 SCOTSON Miles
Groupama – FDJ ,,
116
 CHEVALIER Maxime
B&B Hotels p/b KTM ,,
117
 DE LA PARTE Víctor
Team TotalEnergies ,,
118
 RUTSCH Jonas
EF Education – Nippo ,,
119
 MARTIN Dan
Israel Start-Up Nation ,,
120
 MØRKØV Michael
Deceuninck – Quick Step ,,
121
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix ,,
122
 DELAPLACE Anthony
Team Arkéa Samsic ,,
123
 MADOUAS Valentin
Groupama – FDJ ,,
124
 GUARNIERI Jacopo
Groupama – FDJ 0:26
125
 RODRÍGUEZ Cristián
Team TotalEnergies 0:41
126
 DE GENDT Thomas
Lotto Soudal ,,
127
 FROOME Chris
Israel Start-Up Nation ,,
128
 DEVENYNS Dries
Deceuninck – Quick Step 0:43
129
 MCLAY Daniel
Team Arkéa Samsic ,,
130
 NIEUWENHUIS Joris
Team DSM ,,
131
 BARBERO Carlos
Team Qhubeka NextHash ,,
132
 VAN DER SANDE Tosh
Lotto Soudal 0:47
133
 DE BUYST Jasper
Lotto Soudal ,,
134
 WALLAYS Jelle
Cofidis, Solutions Crédits 0:50
135
 WRIGHT Fred
Bahrain – Victorious 1:04
136
 HALLER Marco
Bahrain – Victorious ,,
137
 VAN BAARLE Dylan
INEOS Grenadiers 1:07
138
 OSS Daniel
BORA – hansgrohe ,,
139
 MAJKA Rafał
UAE-Team Emirates ,,
140
 ROTA Lorenzo
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
141
 COSTA Rui
UAE-Team Emirates ,,
142
 DLAMINI Nic
Team Qhubeka NextHash ,,
143
 DURBRIDGE Luke
Team BikeExchange ,,
144
 BISSEGGER Stefan
EF Education – Nippo ,,
145
 VAN POPPEL Danny
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
146
 HERRADA Jesús
Cofidis, Solutions Crédits ,,
147
 IZAGIRRE Ion
Astana – Premier Tech ,,
148
 FRAILE Omar
Astana – Premier Tech ,,
149
 ARANBURU Alex
Astana – Premier Tech ,,
150
 JANSEN Amund Grøndahl
Team BikeExchange ,,
151
 VERONA Carlos
Movistar Team ,,
152
 HIRSCHI Marc
UAE-Team Emirates ,,
153
 PEREZ Anthony
Cofidis, Solutions Crédits ,,
154
 ZIMMERMANN Georg
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:23
155
 THEUNS Edward
Trek – Segafredo ,,
156
 HOLLENSTEIN Reto
Israel Start-Up Nation 1:28
157
 PÖSTLBERGER Lukas
BORA – hansgrohe ,,
158
 KWIATKOWSKI Michał
INEOS Grenadiers ,,
159
 GOGL Michael
Team Qhubeka NextHash ,,
160
 CASTROVIEJO Jonathan
INEOS Grenadiers ,,
161
 KUSS Sepp
Team Jumbo-Visma ,,
162
 BENNETT Sean
Team Qhubeka NextHash ,,
163
 ARMIRAIL Bruno
Groupama – FDJ ,,
164
 DECLERCQ Tim
Deceuninck – Quick Step ,,
165
 SCHELLING Ide
BORA – hansgrohe ,,
166
 GEOGHEGAN HART Tao
INEOS Grenadiers 1:33
167
 PEDERSEN Casper
Team DSM ,,
168
 VAKOČ Petr
Alpecin-Fenix ,,
169
 YATES Simon
Team BikeExchange ,,
170
 CLARKE Simon
Team Qhubeka NextHash ,,
171
 CABOT Jérémy
Team TotalEnergies ,,
172
 MEURISSE Xandro
Alpecin-Fenix 1:38
173
 BJERG Mikkel
UAE-Team Emirates 1:47
174
 JUUL-JENSEN Christopher
Team BikeExchange ,,
175
 PÉRICHON Pierre-Luc
Cofidis, Solutions Crédits 1:57
176
 BALLERINI Davide
Deceuninck – Quick Step 4:04
177
 KLUGE Roger
Lotto Soudal 7:16
DNS
 EWAN Caleb
Lotto Soudal

 

Klasyfikacja generalna:
1 1
 VAN DER POEL Mathieu
Alpecin-Fenix 16:19:10
2 2
 ALAPHILIPPE Julian
Deceuninck – Quick Step 0:08
3 3
 CARAPAZ Richard
INEOS Grenadiers 0:31
4 4
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma ,,
5 5
 KELDERMAN Wilco
BORA – hansgrohe 0:38
6 6
 POGAČAR Tadej
UAE-Team Emirates 0:39
7 7
 MAS Enric
Movistar Team 0:40
8 8
 QUINTANA Nairo
Team Arkéa Samsic ,,
9 9
 LATOUR Pierre
Team TotalEnergies 0:45
10 12 ▲2
 GAUDU David
Groupama – FDJ 0:52
11 13 ▲2
 LUTSENKO Alexey
Astana – Premier Tech ,,
12 10 ▼2
 HIGUITA Sergio
EF Education – Nippo ,,
13 11 ▼2
 MOLLEMA Bauke
Trek – Segafredo ,,
14 15 ▲1
 URÁN Rigoberto
EF Education – Nippo ,,
15 14 ▼1
 CHAVES Esteban
Team BikeExchange ,,
16 16
 NIBALI Vincenzo
Trek – Segafredo 0:55
17 17
 FUGLSANG Jakob
Astana – Premier Tech ,,
18 18
 THOMAS Geraint
INEOS Grenadiers 1:07
19 19
 COLBRELLI Sonny
Bahrain – Victorious 1:12
20 20
 ROGLIČ Primož
Team Jumbo-Visma 1:35
21 21
 HAMILTON Lucas
Team BikeExchange 1:42
22 22
 ASGREEN Kasper
Deceuninck – Quick Step 1:43
23 23
 VINGEGAARD Jonas
Team Jumbo-Visma 1:47
24 24
 BILBAO Pello
Bahrain – Victorious ,,
25 25
 HENAO Sergio
Team Qhubeka NextHash 2:21
26 26
 SKUJIŅŠ Toms
Trek – Segafredo 2:26
27 27
 BUCHMANN Emanuel
BORA – hansgrohe 2:33
28 28
 MARTIN Guillaume
Cofidis, Solutions Crédits ,,
29 29
 KRAGH ANDERSEN Søren
Team DSM 2:50
30 30
 TURGIS Anthony
Team TotalEnergies 3:04
31 31
 MATTHEWS Michael
Team BikeExchange 3:06
32 32
 GUERREIRO Ruben
EF Education – Nippo 3:09
33 35 ▲2
 POELS Wout
Bahrain – Victorious 3:15
34 34
 PARET-PEINTRE Aurélien
AG2R Citroën Team ,,
35 33 ▼2
 MEINTJES Louis
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
36 36
 PACHER Quentin
B&B Hotels p/b KTM ,,
37 37
 BENOOT Tiesj
Team DSM 3:23
38 38
 KRUIJSWIJK Steven
Team Jumbo-Visma 3:28
39 39
 MOHORIČ Matej
Bahrain – Victorious 3:29
40 40
 O’CONNOR Ben
AG2R Citroën Team 3:31
41 41
 PORTE Richie
INEOS Grenadiers 3:34
42 42
 LÓPEZ Miguel Ángel
Movistar Team 3:43
43 44 ▲1
 VAN AVERMAET Greg
AG2R Citroën Team 3:51
44 46 ▲2
 FORMOLO Davide
UAE-Team Emirates 4:27
45 47 ▲2
 BAKELANTS Jan
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 4:40
46 48 ▲2
 KÜNG Stefan
Groupama – FDJ 4:51
47 43 ▼4
 ARANBURU Alex
Astana – Premier Tech 4:53
48 49 ▲1
 ROLLAND Pierre
B&B Hotels p/b KTM 5:05
49 45 ▼4
 MEURISSE Xandro
Alpecin-Fenix 5:29
50 50
 DE BOD Stefan
Astana – Premier Tech 5:33
51 51
 VALGREN Michael
EF Education – Nippo 5:40
52 52
 TEUNS Dylan
Bahrain – Victorious 5:49
53 53
 POWLESS Neilson
EF Education – Nippo 6:01
54 54
 BOIVIN Guillaume
Israel Start-Up Nation 6:04
55 55
 GARCÍA CORTINA Iván
Movistar Team 6:13
56 56
 DONOVAN Mark
Team DSM ,,
57 57
 CATTANEO Mattia
Deceuninck – Quick Step ,,
58 59 ▲1
 GESBERT Élie
Team Arkéa Samsic 6:51
59 60 ▲1
 VALVERDE Alejandro
Movistar Team 7:12
60 63 ▲3
 BONNAMOUR Franck
B&B Hotels p/b KTM 7:38
61 64 ▲3
 MEZGEC Luka
Team BikeExchange 7:41
62 65 ▲3
 BERNARD Julien
Trek – Segafredo 7:54
63 61 ▼2
 NIEUWENHUIS Joris
Team DSM 7:57
64 66 ▲2
 ELISSONDE Kenny
Trek – Segafredo ,,
65 67 ▲2
 GESCHKE Simon
Cofidis, Solutions Crédits 8:04
66 58 ▼8
 GOGL Michael
Team Qhubeka NextHash 8:15
67 68 ▲1
 SAGAN Peter
BORA – hansgrohe 8:16
68 69 ▲1
 DOUBEY Fabien
Team TotalEnergies 8:23
69 70 ▲1
 MARTIN Dan
Israel Start-Up Nation 8:30
70 72 ▲2
 DELAPLACE Anthony
Team Arkéa Samsic 8:42
71 73 ▲2
 RICKAERT Jonas
Alpecin-Fenix 8:44
72 74 ▲2
 VAN POPPEL Boy
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 8:51
73 62 ▼11
 YATES Simon
Team BikeExchange 8:55
74 75 ▲1
 NAESEN Oliver
AG2R Citroën Team 9:10
75 76 ▲1
 SIMON Julien
Team TotalEnergies 9:18
76 78 ▲2
 BARTHE Cyril
B&B Hotels p/b KTM 9:28
77 80 ▲3
 GILBERT Philippe
Lotto Soudal 9:47
78 71 ▼7
 KWIATKOWSKI Michał
INEOS Grenadiers 10:09
79 82 ▲3
 DE LA PARTE Víctor
Team TotalEnergies 10:16
80 79 ▼1
 DEVENYNS Dries
Deceuninck – Quick Step 10:19
81 77 ▼4
 COSTA Rui
UAE-Team Emirates 10:27
82 84 ▲2
 SWIFT Connor
Team Arkéa Samsic 10:39
83 86 ▲3
 CORT Magnus
EF Education – Nippo 10:58
84 87 ▲3
 BOASSON HAGEN Edvald
Team TotalEnergies ,,
85 88 ▲3
 FERNÁNDEZ Rubén
Cofidis, Solutions Crédits ,,
86 89 ▲3
 HOULE Hugo
Astana – Premier Tech 11:03
87 81 ▼6
 VAN BAARLE Dylan
INEOS Grenadiers 11:09
88 90 ▲2
 EEKHOFF Nils
Team DSM 11:13
89 91 ▲2
 WOODS Michael
Israel Start-Up Nation 11:18
90 83 ▼7
 MAJKA Rafał
UAE-Team Emirates 11:31
91 96 ▲5
 VAN MOER Brent
Lotto Soudal 11:43
92 97 ▲5
 MCNULTY Brandon
UAE-Team Emirates 11:48
93 98 ▲5
 LAPORTE Christophe
Cofidis, Solutions Crédits 11:51
94 85 ▼9
 BISSEGGER Stefan
EF Education – Nippo 12:02
95 95
 RODRÍGUEZ Cristián
Team TotalEnergies 12:19
96 100 ▲4
 GAUTIER Cyril
B&B Hotels p/b KTM 12:27
97 101 ▲4
 MADOUAS Valentin
Groupama – FDJ 12:29
98 92 ▼6
 VERONA Carlos
Movistar Team 12:34
99 93 ▼6
 FRAILE Omar
Astana – Premier Tech 12:41
100 94 ▼6
 CASTROVIEJO Jonathan
INEOS Grenadiers 13:02
101 102 ▲1
 GODON Dorian
AG2R Citroën Team 13:15
102 103 ▲1
 DILLIER Silvan
Alpecin-Fenix 13:32
103 105 ▲2
 KONRAD Patrick
BORA – hansgrohe 13:44
104 106 ▲2
 STUYVEN Jasper
Trek – Segafredo 13:48
105 99 ▼6
 GEOGHEGAN HART Tao
INEOS Grenadiers 13:50
106 107 ▲1
 BARGUIL Warren
Team Arkéa Samsic 14:08
107 108 ▲1
 VLIEGEN Loïc
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:17
108 109 ▲1
 LAENGEN Vegard Stake
UAE-Team Emirates 14:39
109 104 ▼5
 IZAGIRRE Ion
Astana – Premier Tech 14:48
110 111 ▲1
 CAMPENAERTS Victor
Team Qhubeka NextHash 14:52
111 112 ▲1
 PETERS Nans
AG2R Citroën Team 14:55
112 114 ▲2
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix 15:37
113 115 ▲2
 ERVITI Imanol
Movistar Team 16:10
114 110 ▼4
 ARMIRAIL Bruno
Groupama – FDJ 16:12
115 113 ▼2
 WRIGHT Fred
Bahrain – Victorious 16:19
116 116
 RUTSCH Jonas
EF Education – Nippo 16:49
117 118 ▲1
 SCHÄR Michael
AG2R Citroën Team 17:02
118 121 ▲3
 COSNEFROY Benoît
AG2R Citroën Team 17:32
119 119
 BARBERO Carlos
Team Qhubeka NextHash 18:01
120 122 ▲2
 PHILIPSEN Jasper
Alpecin-Fenix 18:28
121 117 ▼4
 BENNETT Sean
Team Qhubeka NextHash 18:30
122 120 ▼2
 ROTA Lorenzo
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 18:38
123 124 ▲1
 BOUHANNI Nacer
Team Arkéa Samsic 18:39
124 125 ▲1
 ROWE Luke
INEOS Grenadiers 18:46
125 126 ▲1
 SCOTSON Miles
Groupama – FDJ 18:49
126 128 ▲2
 KOCH Jonas
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 19:03
127 130 ▲3
 WALSCHEID Max
Team Qhubeka NextHash 19:17
128 133 ▲5
 DE GENDT Thomas
Lotto Soudal 19:33
129 135 ▲6
 CHEVALIER Maxime
B&B Hotels p/b KTM 19:38
130 129 ▼1
 GUARNIERI Jacopo
Groupama – FDJ 19:41
131 127 ▼4
 WALLAYS Jelle
Cofidis, Solutions Crédits 19:49
132 137 ▲5
 MØRKØV Michael
Deceuninck – Quick Step 20:01
133 132 ▼1
 PÖSTLBERGER Lukas
BORA – hansgrohe 21:00
134 134
 VAKOČ Petr
Alpecin-Fenix 21:07
135 142 ▲7
 ARCAS Jorge
Movistar Team 21:10
136 138 ▲2
 PEREZ Anthony
Cofidis, Solutions Crédits ,,
137 139 ▲2
 DLAMINI Nic
Team Qhubeka NextHash 21:20
138 136 ▼2
 CLARKE Simon
Team Qhubeka NextHash 21:22
139 140 ▲1
 VAN POPPEL Danny
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 21:23
140 141 ▲1
 HERRADA Jesús
Cofidis, Solutions Crédits 21:29
141 145 ▲4
 MERLIER Tim
Alpecin-Fenix 21:44
142 146 ▲4
 GRUZDEV Dmitriy
Astana – Premier Tech 21:56
143 143
 VAN DER SANDE Tosh
Lotto Soudal 22:02
144 123 ▼21
 BALLERINI Davide
Deceuninck – Quick Step 22:46
145 150 ▲5
 DÉMARE Arnaud
Groupama – FDJ 23:00
146 152 ▲6
 BOL Cees
Team DSM 23:03
147 153 ▲6
 POLITT Nils
BORA – hansgrohe 23:16
148 144 ▼4
 JUUL-JENSEN Christopher
Team BikeExchange 23:19
149 147 ▼2
 DECLERCQ Tim
Deceuninck – Quick Step 23:36
150 149 ▼1
 DURBRIDGE Luke
Team BikeExchange 23:41
151 151
 OSS Daniel
BORA – hansgrohe 24:09
152 148 ▼4
 BJERG Mikkel
UAE-Team Emirates 24:18
153 156 ▲3
 CAVENDISH Mark
Deceuninck – Quick Step 24:30
154 154
 CABOT Jérémy
Team TotalEnergies 25:19
155 161 ▲6
 GREIPEL André
Israel Start-Up Nation 25:36
156 162 ▲6
 SWEENY Harry
Lotto Soudal 25:57
157 155 ▼2
 PÉRICHON Pierre-Luc
Cofidis, Solutions Crédits 26:05
158 157 ▼1
 PEDERSEN Casper
Team DSM 26:19
159 158 ▼1
 ZIMMERMANN Georg
Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 26:38
160 159 ▼1
 KUSS Sepp
Team Jumbo-Visma 26:56
161 164 ▲3
 TEUNISSEN Mike
Team Jumbo-Visma 27:06
162 165 ▲3
 GOLDSTEIN Omer
Israel Start-Up Nation 27:25
163 167 ▲4
 COQUARD Bryan
B&B Hotels p/b KTM 27:41
164 163 ▼1
 THEUNS Edward
Trek – Segafredo 27:54
165 166 ▲1
 DE BUYST Jasper
Lotto Soudal 28:25
166 168 ▲2
 FROOME Chris
Israel Start-Up Nation 29:00
167 169 ▲2
 ZABEL Rick
Israel Start-Up Nation 29:15
168 170 ▲2
 PEDERSEN Mads
Trek – Segafredo 29:52
169 172 ▲3
 HIRSCHI Marc
UAE-Team Emirates 31:32
170 171 ▲1
 HOLLENSTEIN Reto
Israel Start-Up Nation ,,
171 174 ▲3
 MARTIN Tony
Team Jumbo-Visma 32:00
172 173 ▲1
 HALLER Marco
Bahrain – Victorious 32:32
173 160 ▼13
 KLUGE Roger
Lotto Soudal 32:47
174 175 ▲1
 SCHELLING Ide
BORA – hansgrohe 34:26
175 176 ▲1
 MCLAY Daniel
Team Arkéa Samsic 35:00
176 178 ▲2
 RUSSO Clément
Team Arkéa Samsic 35:03
177 177
 JANSEN Amund Grøndahl
Team BikeExchange 35:53

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bossco
Bossco

TO BYŁO PIĘKNE!!!!!!

Wujek leon
Wujek leon

Stary piernik a może… Brawo Cavs!!!