fot. Tour de l'Avenir

W dniach 13-22.08 zostanie rozegrany najbardziej prestiżowy wyścig dla kolarzy do lat 23 na świecie – Tour de l’Avenir. Poznaliśmy reprezentacje biorące udział w 57. edycji – niestety wbrew zapewnieniom, nie ma wśród nich Polaków.

Francuski wyścig liczyć będzie 10 etapów, a na starcie zobaczymy 24 reprezentacje z całego świata oraz 4 lokalne, francuskie zespoły regionalne. Wśród uczestników spodziewaliśmy się Polaków, po tym jak Tomasz Brożyna w rozmowie z nami podczas ORLEN Wyścigu Narodów zapewniał, że weźmiemy udział w całym cyklu Pucharu Narodów.

– Zaraz po ORLEN Wyścigu Narodów mamy zaplanowany wyścig Pucharu Narodów w Czechach, 3-6 czerwca, myślę, że będzie podobna obsada, bo pewnie część, o ile nie wszystkie zespoły pojadą tam bezpośrednio, także i my. Później planuję, żebyśmy wystartowali we wszystkich wyścigach Pucharu Narodów.

Właśnie taką wypowiedź znajdą Państwo w naszym wywiadzie. Pozostaje pewien niesmak, ale też nie ma co się mocno dziwić organizatorom, albowiem miejsca w tak prestiżowej imprezie z pewnością rozchodzą bardzo szybko. Tour de l’Avenir zwane jest przez wielu młodzieżowym Tour de France, a na liście zwycięzców znajdziemy niemal same wielkie nazwiska. Ostatnie edycje wygrywali m.in. Tadej Pogačar, Egan Bernal, David Gaudu, Miguel Ángel López czy Marc Soler, a gdyby cofnąć się nieco dalej to w oczy rzuca się chociażby Nairo Quintana.

Zapewne jeszcze z miesiąc potrwa nim poznamy pierwsze przecieki na temat listy startowej, ale rywalizacja Włochów, Hiszpanów, Francuzów, Belgów i niemalże wszystkich innych wielkich nacji z pewnością będzie bardzo emocjonująca. Oprócz Polaków najbardziej w oczy rzuca się brak na liście startowej Kolumbijczyków czy Duńczyków.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
amonek
amonek

Brak kolumbijczyków? Kto to sponsoruje…chyba soros?