Kolarz zespołu HRE Mazowsze Serce Polski Mihkel Räim został dziś po raz trzeci w swojej karierze mistrzem Estonii elity.

Walka o medale w wyścigu ze startu wspólnego w mistrzostwach Estonii odbyła się na południu tego kraju w mieście Valga. Oprócz Estończyków w tym samym wyścigu rywalizowali, także Łotysze i Litwini tworząc „mistrzostwa wszystkich trzech państw bałtyckich”.

Reprezentant zespołu HRE Mazowsze Serce Polski Mihkel Räim mimo tego, że nie mógł mieć wsparcia swoich kolegów z zespołu nie dał szans swoim rywalom na trasie 17-kilometrowego wyścigu. Drugie miejsce zajął Karl Patrick Lauk, a trzeci był Alo Jakin.

Złoty medal w mistrzostwach Litwy zdobył zawodnik ekipy Groupama-FDJ – Ignatas Konovalovas. Natomiast koszulkę mistrza Łotwy podczas etapów ze startu wspólnego przez kolejny rok nosić będzie kolarz zespołu Trek-Segafredo – Toms Skujiņš.

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski 2021: Maciej Paterski złotym medalistą w elicie mężczyzn
Następny artykułMaciej Paterski: „Tytuł mistrza Polski jest ukoronowaniem mojej kariery”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.