fot. Jumbo-Visma

Tom Dumoulin (Jumbo-Visma), dla którego wyścig Tour de Suisse był pierwszym po dłuższej przerwie, przyznał, że brakuje mu jeszcze do najwyższej formy, ale zapewnił, że wszystko idzie zgodnie z planem. Jego celem jest przede wszystkim jazda na czas w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

Dumoulin drugi etap jazdy indywidualnej na czas w Wyścigu dookoła Szwajcarii ukończył na piątym miejscu. Do zwycięzcy Rigoberto Urana (EF Education-NIPPO) stracił 56 sekund.

– Jest poprawa i jestem z tego zadowolony. Nie jestem specjalnie zaskoczony. Poczułem się w tym tygodniu lepiej, ale wciąż nie znajduję się poziomie, na jakim potrzebuję być na igrzyskach. Jednak ma to sens. Jeśli byłbym tutaj w najwyższej formie, to walczyłbym o zwycięstwo. Po pierwszej „czasówce” wiedziałem, że mam bazę, na której muszę budować formę. Teraz to odczucie jest silniejsze

Powiedział Tom Dumoulin. 

Podczas wyścigu Tour de Suisse Holender miał okazję sprawdzić się na dwóch etapach jazdy indywidualnej na czas. Podczas pierwszej, prawie 11-kilometrowej „czasówki” był szesnasty, zaś na drugiej liczącej 23,2 km zajął piąte miejsce. 

– To była pagórkowata czasówka, którą jestem w stanie pojechać bardzo dobrze. Ostatni kilometr prowadził pod górę, ale ja nie mogłem tam jechać dostatecznie szybko i straciłem czas. Dla mnie ważne jest to, aby przejeżdżać jak najwięcej kilometrów na rowerze czasowym

– dodał Dumoulin. 

W wyścigu Tour de Suisse pozostał jeden etap, a następnie kolarz Jumbo-Visma skieruje swoją uwagę w stronę mistrzostw Holandii, które to będą ostatnią imprezą, gdzie wystartuje w jeździe na czas. 

– Solidnie popracowałem tutaj nad swoją formą. Te dwa etapy „czasówki” jako sprawdziany poszły naprawdę dobrze. Idealnie by było, gdyby mistrzostwa Holandii odbywały się nieco później. Teraz najważniejsze jest dla mnie to, abym dobrze się zregenerował. Myślę, że po tym tygodniu będę naprawdę „zajechany”

– zakończył „Motyl z Maastricht”. 

Nie wiadomo jeszcze, w jakich wyścigach po IO (i czy w ogóle w jakichś) Dumoulin wystartuje. Jak powiedział portalowi Cyclingnews szef drużyny Jumbo-Visma Merijn Zeeman, rozmowy na ten temat będą odbywały się po Tokio.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments