fot. procyclingstats.com

Po świetnej jeździe na siódmym etapie Tour de Suisse, Rigoberto Uran (EF Education-NIPPO) wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rigoberto Uran zdeklasował dziś rywali na etapie indywidualnej jazdy na czas w wyścigu Tour de Suisse. Jeżdżący w barwach EF Education-NIPPO Kolumbijczyk o 40 sekund wyprzedził drugiego Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck – Quick-Step). Skalę niesamowitego osiągnięcia Rigoberto Urana obrazuje różnica czasowa między Francuzem, a dwunastym dziś Victorem de la Parte (Team Total Direct Energie). Wyniosła ona… 36 sekund.

– Dzisiejsze zwycięstwo było dla mnie sporym zaskoczeniem. Moje nogi były niesamowite. Z powodu drobnej kontuzji nie ścigałem się dużo w tym sezonie, ale przygotowania do Tour de France idą po mojej myśli. Jestem zadowolony ze swojej dyspozycji w Tour de Suisse. Mając takie nogi, będę próbował (wygrać klasyfikację generalną)

– mówił po etapie Rigoberto Uran.

Rewelacyjny występ na dzisiejszym etapie pozwolił Kolumbijczykowi wskoczyć na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem wciąż pozostaje Richard Carapaz z INEOS Grenadiers. Ekwadorczyk, choć do Urana stracił prawie minutę, pojechał dziś bardzo dobrze – etap ukończył na czwartej pozycji, z takim samym czasem, jak Gino Maeder (Bahrain – Victorious).

Losy klasyfikacji generalnej Tour de Suisse powinny rozstrzygnąć się między kolarzami z Ameryki Południowej, których dzieli tylko 17 sekund. Na trzecim miejscu, ze stratą 39 sekund do prowadzącego Carapaza, plasuje się Julian Alaphilippe. Ze względu na to, że partnerka Francuza spodziewa się dziecka, wycofał się on z rywalizacji po dzisiejszym etapie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments