fot. EF Education-NIPPO

Rigoberto Uran (EF Education-NIPPO) zdecydowanie wygrał etap indywidualnej jazdy na czas w Tour de Suisse. Richard Carapaz (INEOS Grenadiers) utrzymał koszulkę lidera.

Siódmego dnia rywalizacji w Tour de Suisse, zawodnicy ponownie ścigali się z czasem. Na 23-kilometrowej trasie został zlokalizowany podjazd pod Oberalppass (9,5 km; 6,5%), który był oznaczony jako premia górska pierwszej kategorii. Meta umiejscowiona była w Andermatt, po ponad dziesięciu kilometrach zjazdu z przełęczy.

fot. procyclingstats.comZe względów logistycznych, kolarze zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich liczyła 65 zawodników – pozostali zawodnicy ruszyli na trasę po prawie dwugodzinnej przerwie. Rampę startową jako pierwszy opuścił Connor Brown (Team Qhubeka ASSOS) i to właśnie Nowozelandczyk z czasem 40,24 został pierwszym liderem. Z biegiem czasu, za sprawą dobrych wyników kolarzy EF Education-NIPPO – Jonasa Rutscha (37,37) i Toma Scully’ego (39,50) spadł na trzecią pozycję. Do Niemca w pierwszej grupie najbardziej zbliżył się Marc Soler z Movistar Team (38,04).

Starty kolarzy drugiej grupy rozpoczął inny kolarz formacji Eusebio Unzue – Hector Carretero. Na podjeździe pod Oberalppass został on jednak wyprzedzony przez startującego dwie minuty później Sorena Kragha Andersena (Team DSM). Duńczyk pokonał 23-kilometrową trasę w czasie 37,06, dzięki czemu wyprzedził prowadzącego Jonasa Rutscha.

Kragh Andersen siedział na “gorącym krześle” kilkanaście minut. Po tym czasie lepszy wynik uzyskał Tom Dumoulin (Team Jumbo-Visma; 36,58). “Motyl z Maastricht” błyskawicznie został zepchnięty z prowadzenia przez Gino Maedera z Bahrain – Victorious. Szwajcar uzyskał czas 36,56. Dobre wyniki uzyskali też między innymi Stefan Kueng (Groupama – FDJ; 37,07), Victor de la Parte (Team Total Direct Energie; 37,18), Mattia Cattaneo (Deceuninck – Quick-Step; 37,00), Rui Costa (UAE-Team Emirates; 37,02) i Domenico Pozzovivo (Team Qhubeka ASSOS; 37,02) jednak żadnemu z nich nie udało się wyprzedzić lidera.

Wśród zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej, bardzo szybko jechali Rigoberto Uran (EF Education-NIPPO) i Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick-Step). Kolumbijczyk uzyskał znakomity czas – 36,02, co dało mu pierwszą pozycję. 40 sekund wolniej trasę dzisiejszego etapu pokonał Francuz.

Obaj zawodnicy wyprzedzili w klasyfikacji generalnej Maximiliana Schachmanna (BORA-hansgrohe; 37,25) i Jakoba Fuglsanga (Astana – Premier Tech; 37,45). Dotychczasowy lider wyścigu – Richard Carapaz (INEOS Grenadiers) – uzyskał czas 36,56, dzięki czemu utrzymał żółtą koszulkę. Na drugie miejsce w generalce awansował Rigoberto Uran, a na trzecią pozycję wskoczył Julian Alaphilippe, który planowo ma wycofać się z wyścigu po dzisiejszym etapie.

Wyniki 7. etapu Tour de Suisse 2021:

1 URÁN Rigoberto EF Education – Nippo 0:36:02 38.631
2 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step 0:40 37.929
3 MÄDER Gino Bahrain – Victorious 0:54 37.690
4 CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers ,, 37.690
5 DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma 0:56 37.656
6 CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step 0:58 37.622
7 POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 1:00 37.588
8 COSTA Rui UAE-Team Emirates ,, 37.588
9 KRAGH ANDERSEN Søren Team DSM 1:04 37.520
10 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 1:05 37.503
11 POELS Wout Bahrain – Victorious 1:14 37.352
12 DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie 1:16 37.319
13 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe 1:23 37.203
14 LATOUR Pierre Team Total Direct Energie 1:32 37.054
15 RUTSCH Jonas EF Education – Nippo 1:35 37.005
16 FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech 1:43 36.874
17 PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious 1:46 36.825
18 POWLESS Neilson EF Education – Nippo 1:52 36.728
19 LEKNESSUND Andreas Team DSM ,, 36.728
20 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 1:58 36.632
21 SOLER Marc Movistar Team 2:02 36.567
22 ARENSMAN Thymen Team DSM 2:04 36.535
23 MATTHEWS Michael Team BikeExchange 2:14 36.376
24 OOMEN Sam Team Jumbo-Visma ,, 36.376
25 EG Niklas Trek – Segafredo 2:18 36.313
26 DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers 2:21 36.266
27 DE BOD Stefan Astana – Premier Tech 2:24 36.219
28 SCHÄR Michael AG2R Citroën Team 2:30 36.125
29 WOODS Michael Israel Start-Up Nation 2:32 36.093
30 BENOOT Tiesj Team DSM 2:35 36.047
31 MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix ,, 36.047
32 SERRANO Gonzalo Movistar Team 2:43 35.923
33 WRIGHT Fred Bahrain – Victorious 2:48 35.845
34 JUNGELS Bob AG2R Citroën Team 2:52 35.784
35 DONOVAN Mark Team DSM 2:57 35.708
36 CHAVES Esteban Team BikeExchange 3:01 35.647
37 BRITTON Rob Rally Cycling 3:05 35.586
38 GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 3:06 35.571
39 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 3:09 35.525
40 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 3:11 35.495
41 VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 3:12 35.480
42 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 3:15 35.435
43 PICCOLI James Israel Start-Up Nation 3:19 35.375
44 PETERS Nans AG2R Citroën Team 3:21 35.345
45 HENAO Sebastián INEOS Grenadiers 3:31 35.196
46 DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie 3:32 35.181
47 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS ,, 35.181
48 KRON Andreas Lotto Soudal 3:35 35.137
49 LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma ,, 35.137
50 GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 3:36 35.122
51 JACOBS Johan Movistar Team ,, 35.122
52 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 3:37 35.107
53 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 3:44 35.004
54 SCULLY Tom EF Education – Nippo 3:48 34.946
55 CONCI Nicola Trek – Segafredo 3:50 34.916
56 SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 3:52 34.887
57 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,, 34.887
58 FRANK Mathias AG2R Citroën Team 3:57 34.815
59 ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 3:58 34.800
60 WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious ,, 34.800
61 MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates 3:59 34.786
62 SÜTTERLIN Jasha Team DSM 4:00 34.771
63 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 4:02 34.742
64 COMBAUD Romain Team DSM ,, 34.742
65 PALZER Anton BORA – hansgrohe 4:04 34.713
66 SIMON Julien Team Total Direct Energie 4:07 34.670
67 HOULE Hugo Astana – Premier Tech 4:10 34.627
68 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step 4:12 34.598
69 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 4:14 34.570
70 SUTER Joel Switzerland 4:15 34.555
71 VAN GILS Maxim Lotto Soudal 4:18 34.512
72 DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 4:21 34.470
73 BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS 4:22 34.455
74 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 4:24 34.427
75 MANNION Gavin Rally Cycling 4:26 34.399
76 THALMANN Roland Switzerland 4:27 34.385
77 BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 4:29 34.356
78 SMITH Dion Team BikeExchange 4:30 34.342
79 GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech 4:31 34.328
80 KUHN Kevin Switzerland 4:34 34.286
81 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation 4:36 34.258
82 ROWE Luke INEOS Grenadiers ,, 34.258
83 SAMITIER Sergio Movistar Team 4:37 34.244
84 CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious 4:39 34.215
85 TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 4:41 34.187
86 FRAILE Omar Astana – Premier Tech 4:48 34.090
87 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 4:50 34.062
88 STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS 4:53 34.020
89 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 4:55 33.993
90 MEEUS Jordi BORA – hansgrohe ,, 33.993
91 NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,, 33.993
92 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal ,, 33.993
93 BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 4:58 33.951
94 GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 5:00 33.924
95 NOVAK Domen Bahrain – Victorious 5:06 33.841
96 DE TIER Floris Alpecin-Fenix ,, 33.841
97 FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 5:07 33.827
98 ROSSKOPF Joey Rally Cycling 5:08 33.814
99 MURPHY Kyle Rally Cycling ,, 33.814
100 DILLIER Silvan Alpecin-Fenix ,, 33.814
101 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 5:11 33.773
102 BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 5:15 33.718
103 VAKOČ Petr Alpecin-Fenix 5:18 33.677
104 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 5:21 33.637
105 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ ,, 33.637
106 THEUNS Edward Trek – Segafredo 5:24 33.596
107 CARRETERO Héctor Movistar Team 5:25 33.583
108 VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 5:27 33.556
109 STEWART Jake Groupama – FDJ 5:30 33.515
110 IMHOF Claudio Switzerland ,, 33.515
111 HOWES Alex EF Education – Nippo 5:31 33.502
112 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 5:47 33.288
113 GREIPEL André Israel Start-Up Nation 5:48 33.275
114 WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits 5:49 33.262
115 ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 5:51 33.235
116 SARREAU Marc AG2R Citroën Team 5:52 33.222
117 HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates ,, 33.222
118 DEGENKOLB John Lotto Soudal 5:56 33.169
119 SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits 6:00 33.117
120 CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS 6:01 33.103
121 WALLS Matthew BORA – hansgrohe 6:08 33.012
122 DAL-CIN Matteo Rally Cycling 6:09 32.999
123 HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 6:10 32.986
124 RUEGG Lukas Switzerland 6:12 32.960
125 VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal 6:20 32.856
126 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS 6:22 32.830
127 DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits 6:31 32.714
128 KING Ben Rally Cycling 6:35 32.663
129 THIÈRY Cyrille Switzerland 6:37 32.638
130 KAMP Alexander Trek – Segafredo 6:43 32.561
131 COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team 6:45 32.536
132 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 6:48 32.498
133 GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech 6:49 32.485
134 DLAMINI Nic Team Qhubeka ASSOS 6:57 32.385
135 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 6:58 32.372
136 ALBA Juan Diego Movistar Team 7:02 32.322
137 BOARO Manuele Astana – Premier Tech 7:15 32.160

Klasyfikacja generalna Tour de Suisse 2021 po 7. etapie:

1 CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 20:37:27
2 URÁN Rigoberto EF Education – Nippo 0:17
3 ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step 0:39
4 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe 1:07
5 FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech 1:15
6 WOODS Michael Israel Start-Up Nation 3:10
7 POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 3:16
8 OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 3:39
9 COSTA Rui UAE-Team Emirates 3:43
10 CHAVES Esteban Team BikeExchange 4:29
11 CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step 4:43
12 LATOUR Pierre Team Total Direct Energie 4:44
13 SERRANO Gonzalo Movistar Team 5:37
14 LEKNESSUND Andreas Team DSM ,,
15 POELS Wout Bahrain – Victorious 5:58
16 BENOOT Tiesj Team DSM 6:12
17 DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers 6:15
18 DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie 6:43
19 POWLESS Neilson EF Education – Nippo 7:19
20 EG Niklas Trek – Segafredo 7:30
21 JUNGELS Bob AG2R Citroën Team 7:48
22 MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix 8:00
23 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 8:14
24 KRON Andreas Lotto Soudal 10:30
25 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 10:48
26 PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious 10:53
27 DE BOD Stefan Astana – Premier Tech 13:24
28 MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates 14:34
29 FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 14:49
30 FRAILE Omar Astana – Premier Tech 16:12
31 PETERS Nans AG2R Citroën Team 16:28
32 LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma 16:47
33 GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 17:21
34 HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates 18:47
35 HOULE Hugo Astana – Premier Tech 20:05
36 DILLIER Silvan Alpecin-Fenix 20:21
37 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 20:32
38 MATTHEWS Michael Team BikeExchange 20:55
39 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 21:18
40 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 21:39
41 MÄDER Gino Bahrain – Victorious 21:40
42 GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 22:00
43 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 22:29
44 DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma 22:41
45 PALZER Anton BORA – hansgrohe 22:42
46 WRIGHT Fred Bahrain – Victorious 23:15
47 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 24:37
48 SCHÄR Michael AG2R Citroën Team 25:48
49 PICCOLI James Israel Start-Up Nation 26:10
50 WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious 27:35
51 THALMANN Roland Switzerland 27:40
52 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 27:52
53 ARENSMAN Thymen Team DSM 27:57
54 SIMON Julien Team Total Direct Energie 28:14
55 GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech ,,
56 SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 28:27
57 VAKOČ Petr Alpecin-Fenix 28:29
58 DONOVAN Mark Team DSM 28:47
59 SAMITIER Sergio Movistar Team 29:12
60 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS 29:42
61 HENAO Sebastián INEOS Grenadiers 30:01
62 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 30:18
63 SÜTTERLIN Jasha Team DSM 31:57
64 BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 32:34
65 CONCI Nicola Trek – Segafredo 33:40
66 DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 34:05
67 KRAGH ANDERSEN Søren Team DSM 35:16
68 VAN GILS Maxim Lotto Soudal 35:45
69 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 35:54
70 MANNION Gavin Rally Cycling 36:22
71 DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie 37:55
72 SOLER Marc Movistar Team 39:52
73 CARRETERO Héctor Movistar Team 40:05
74 ROSSKOPF Joey Rally Cycling 40:16
75 VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 40:20
76 BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 42:47
77 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step 42:55
78 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 43:33
79 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 43:51
80 COMBAUD Romain Team DSM 44:50
81 KAMP Alexander Trek – Segafredo 45:11
82 CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS 45:22
83 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 45:33
84 SMITH Dion Team BikeExchange 46:12
85 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 46:26
86 KING Ben Rally Cycling 46:33
87 NIBALI Antonio Trek – Segafredo 46:56
88 HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 47:35
89 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 48:03
90 ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 48:16
91 COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team 48:27
92 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step ,,
93 THEUNS Edward Trek – Segafredo 48:31
94 BRITTON Rob Rally Cycling 48:34
95 TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team ,,
96 SUTER Joel Switzerland 49:01
97 STEWART Jake Groupama – FDJ 50:17
98 ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 50:51
99 STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS 50:59
100 DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits 51:26
101 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 53:48
102 DLAMINI Nic Team Qhubeka ASSOS 54:07
103 BOARO Manuele Astana – Premier Tech 55:04
104 RUEGG Lukas Switzerland 55:57
105 DEGENKOLB John Lotto Soudal 56:01
106 SARREAU Marc AG2R Citroën Team 56:41
107 WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits 56:50
108 HOWES Alex EF Education – Nippo 57:56
109 MURPHY Kyle Rally Cycling 59:16
110 NOVAK Domen Bahrain – Victorious 59:19
111 FRANK Mathias AG2R Citroën Team 59:29
112 GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 1:01:08
113 ROWE Luke INEOS Grenadiers 1:01:31
114 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 1:01:33
115 THIÈRY Cyrille Switzerland 1:03:47
116 RUTSCH Jonas EF Education – Nippo 1:04:16
117 IMHOF Claudio Switzerland 1:04:38
118 DE TIER Floris Alpecin-Fenix 1:04:51
119 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS 1:05:11
120 JACOBS Johan Movistar Team 1:05:13
121 CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious 1:05:15
122 VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 1:05:23
123 KUHN Kevin Switzerland 1:06:01
124 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 1:06:14
125 SCULLY Tom EF Education – Nippo 1:07:49
126 GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech 1:08:28
127 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation 1:08:42
128 BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 1:10:16
129 VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal 1:10:24
130 GREIPEL André Israel Start-Up Nation 1:10:49
131 WALLS Matthew BORA – hansgrohe 1:12:10
132 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 1:14:08
133 ALBA Juan Diego Movistar Team 1:14:15
134 DAL-CIN Matteo Rally Cycling 1:16:00
135 MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 1:18:20
136 SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits 1:20:22
137 BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS 1:21:24

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments