Stefan Bissegger (EF Education – Nippo) wygrał po długiej ucieczce czwarty etap Tour de Suisse. Liderem pozostał Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix). 

Czwarty etap szwajcarskiej “etapówki” prowadził z Sankt Urban do Gstaad i liczył 171 kilometrów. W drugiej części rywalizacji na kolarzy czekała premia górska 2. kategorii, której szczyt usytuowany był na 10 kilometrów przed metą

Po kilku nieudanych atakach na czele pojawiło się sześciu zawodników: Antwan Tolhoek (Team Jumbo-Visma), Marcus Burghardt (BORA – hansgrohe), Edward Theuns (Trek – Segafredo), Hugo Houle (Astana – Premier Tech), Jelle Wallays (Cofidis, Solutions Crédits) i Simon Pellaud (reprezentacja Szwajcarii). Jednak ta grupka już po 60 kilometrach została doścignięta.

W kolejną akcję zabrali się: Benjamin Thomas (Groupama – FDJ), Stefan Bissegger (EF Education – Nippo), Joey Rosskopf (Rally Cycling) i Joel Suter (reprezentacja Szwajcarii). Ta czwórka na 50 kilometrów przed metą miała prawie siedem minut przewagi nad peletonem.

Harcownicy nie dawali za wygraną i 20 kilometrów dalej było prawie pewne, że to wśród nich jest zwycięzca dzisiejszego etapu. W ulewnym deszczu ich przewaga nawet rosła i na początku podjazdu pod Saanenmöser Pass (7,5 km długości; średnie nachylenie 4,4 %) mieli ponad 7 minut nad peletonem.

Tempa na podjeździe nie wytrzymał Suter, ale pozostała trójka mocno kręciła i duża grupa nie zbliżała się do prowadzących. Na szczycie pierwszy był Francuz Thomas. Podczas zjazdu mieliśmy kilka prób ataków, ale ostatecznie o zwycięstwo na…lotnisku w Gstaad walczyła wspomniana trójka.

Najwięcej sił zachował Stefan Bissegger (EF Education – Nippo), który już na pierwszym etapie był bliski zwycięstwa. Kolejne miejsca zajęli Benjamin Thomas (Groupama – FDJ) i Joey Rosskopf (Rally Cycling).

Wyniki czwartego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 03:46:21
2  THOMAS Benjamin Groupama – FDJ ,,
3  ROSSKOPF Joey Rally Cycling ,,
4  SUTER Joel Switzerland 00:23
5  THEUNS Edward Trek – Segafredo 05:16
6  MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates ,,
7  FRAILE Omar Astana – Premier Tech ,,
8  TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma ,,
9  WRIGHT Fred Bahrain – Victorious ,,
10  MATTHEWS Michael Team BikeExchange ,,
11  STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS ,,
12  SERRANO Gonzalo Movistar Team ,,
13  TIBERI Antonio Trek – Segafredo ,,
14  STEWART Jake Groupama – FDJ ,,
15  TULETT Ben Alpecin-Fenix ,,
16  VAN GILS Maxim Lotto Soudal ,,
17  DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers ,,
18  KRON Andreas Lotto Soudal ,,
19  RUEGG Lukas Switzerland ,,
20  THALMANN Roland Switzerland ,,
21  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe ,,
22  WOODS Michael Israel Start-Up Nation ,,
23  GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team ,,
24  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
25  LATOUR Pierre Team Total Direct Energie ,,
26  SMITH Dion Team BikeExchange ,,
27  BENOOT Tiesj Team DSM ,,
28  HAMILTON Lucas Team BikeExchange ,,
29  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates ,,
30  KRAGH ANDERSEN Soren Team DSM ,,
31  ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step ,,
32  POELS Wout Bahrain – Victorious ,,
33  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma ,,
34  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers ,,
35  VUILLERMOZ Alexis Team Total Direct Energie ,,
36  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
37  EG Niklas Trek – Segafredo ,,
38  DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma ,,
39  COSTA Rui UAE-Team Emirates ,,
40  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits ,,
41  PETERS Nans AG2R Citroën Team ,,
42  KAMP Alexander Trek – Segafredo ,,
43  POWLESS Neilson EF Education – Nippo ,,
44  HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates ,,
45  PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious ,,
46  WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious ,,
47  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation ,,
48  CHAVES Esteban Team BikeExchange ,,
49  KÜNG Stefan Groupama – FDJ ,,
50  MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix ,,
51  LEKNESSUND Andreas Team DSM ,,
52  PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma ,,
53  MÄDER Gino Bahrain – Victorious ,,
54  FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits ,,
55  MUNOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates ,,
56  JUNGELS Bob AG2R Citroën Team ,,
57  PALZER Anton BORA – hansgrohe ,,
58  DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie ,,
59  DILLIER Silvan Alpecin-Fenix ,,
60  CONCA Filippo Lotto Soudal ,,
61  FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech ,,
62  DE BOD Stefan Astana – Premier Tech ,,
63  FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS ,,
64  DURBRIDGE Luke Team BikeExchange ,,
65  HOULE Hugo Astana – Premier Tech ,,
66  DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie ,,
67  URÁN Rigoberto EF Education – Nippo ,,
68  SOLER Marc Movistar Team ,,
69  GOOSSENS Kobe Lotto Soudal ,,
70  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling ,,
71  ARENSMAN Thymen Team DSM ,,
72  CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step ,,
73  JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS ,,
74  VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix ,,
75  POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS ,,
76  FABBRO Matteo BORA – hansgrohe ,,
77  JANSEN Amund Grondahl Team BikeExchange ,,
78  DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step ,,
79  DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step ,,
80  TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma ,,
81  PICCOLI James Israel Start-Up Nation ,,
82  SCHÄR Michael AG2R Citroën Team ,,
83  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers ,,
84  KING Ben Rally Cycling ,,
85  SÜTTERLIN Jasha Team DSM 05:32
86  LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma ,,
87  COMBAUD Romain Team DSM ,,
88  VAKOČ Petr Alpecin-Fenix ,,
89  MANNION Gavin Rally Cycling ,,
90  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
91  BADILATTI Matteo Groupama – FDJ ,,
92  VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal 05:49
93  SIMON Julien Team Total Direct Energie ,,
94  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 06:02
95  DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits ,,
96  COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team ,,
97  DONOVAN Mark Team DSM ,,
98  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix ,,
99  LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 06:17
100  DLAMINI Nic Team Qhubeka ASSOS ,,
101  RUTSCH Jonas EF Education – Nippo ,,
102  STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step ,,
103  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team ,,
104  GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers ,,
105  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma ,,
106  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates ,,
107  HENAO Sebastián INEOS Grenadiers ,,
108  SAMITIER Sergio Movistar Team ,,
109  CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
110  ROWE Luke INEOS Grenadiers 06:25
111  TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
112  GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech ,,
113  DENNIS Rohan INEOS Grenadiers ,,
114  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 06:42
115  BAUER Jack Team BikeExchange 07:49
116  BOARO Manuele Astana – Premier Tech 08:13
117  NIBALI Antonio Trek – Segafredo 08:17
118  MURPHY Kyle Rally Cycling ,,
119  NOVAK Domen Bahrain – Victorious 08:25
120  KUHN Kevin Switzerland 09:35
121  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 10:43
122  DEGENKOLB John Lotto Soudal ,,
123  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ ,,
124  BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS ,,
125  FRANK Mathias AG2R Citroën Team ,,
126  CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS ,,
127  HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation ,,
128  SARREAU Marc AG2R Citroën Team ,,
129  ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
130  GREIPEL André Israel Start-Up Nation ,,
131  ALBA Juan Diego Movistar Team ,,
132  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe ,,
133  JACOBS Johan Movistar Team ,,
134  WALLS Matthew BORA – hansgrohe ,,
135  GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech ,,
136  THIERY Cyrille Switzerland ,,
137  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo ,,
138  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 11:44
139  PELLAUD Simon Switzerland ,,
140  DAL-CIN Matteo Rally Cycling ,,
141  BRITTON Rob Rally Cycling ,,
142  HOWES Alex EF Education – Nippo ,,
143  SCULLY Tom EF Education – Nippo ,,
144  HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
145  CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious ,,
146  WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits ,,
147  IMHOF Claudio Switzerland ,,
148  BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits ,,
149  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation ,,
150  DE TIER Floris Alpecin-Fenix ,,
151  BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
152  SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNS  PLANCKAERT Baptiste Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNS  ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNS  ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNS  BRUNEL Alexys Groupama – FDJ
DNS  VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNS  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNS  LAMMERTINK Maurits Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNS  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

 

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 12:40:51
2  ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step 00:01
3  KÜNG Stefan Groupama – FDJ 00:04
4  SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe 00:06
5  CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step 00:13
6  GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 00:16
7  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 00:17
8  POWLESS Neilson EF Education – Nippo 00:29
9  KRON Andreas Lotto Soudal 00:37
10  BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 00:38
11  URÁN Rigoberto EF Education – Nippo 00:39
12  FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech ,,
13  KAMP Alexander Trek – Segafredo 00:48
14  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 00:50
15  HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates 00:52
16  DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers 00:56
17  POELS Wout Bahrain – Victorious ,,
18  HAMILTON Lucas Team BikeExchange 00:59
19  BENOOT Tiesj Team DSM ,,
20  FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 01:02
21  WOODS Michael Israel Start-Up Nation 01:04
22  LATOUR Pierre Team Total Direct Energie ,,
23  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma ,,
24  TULETT Ben Alpecin-Fenix 01:07
25  SOLER Marc Movistar Team 01:10
26  WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious 01:12
27  VUILLERMOZ Alexis Team Total Direct Energie 01:19
28  JUNGELS Bob AG2R Citroën Team 01:21
29  FRAILE Omar Astana – Premier Tech 01:30
30  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 01:36
31  CHAVES Esteban Team BikeExchange 01:40
32  LEKNESSUND Andreas Team DSM 01:41
33  DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie 01:52
34  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 01:53
35  MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix 01:55
36  CONCI Nicola Trek – Segafredo 01:57
37  EG Niklas Trek – Segafredo 02:00
38  MÄDER Gino Bahrain – Victorious 02:06
39  DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 02:08
40  SERRANO Gonzalo Movistar Team 02:10
41  SUTER Joel Switzerland 02:21
42  COSTA Rui UAE-Team Emirates 02:35
43  POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 02:38
44  KRAGH ANDERSEN Soren Team DSM 02:42
45  TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 02:56
46  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 03:10
47  DE BOD Stefan Astana – Premier Tech 03:16
48  LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
49  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 03:20
50  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 03:43
51  FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 03:47
52  TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 03:48
53  PETERS Nans AG2R Citroën Team ,,
54  THALMANN Roland Switzerland 03:50
55  WRIGHT Fred Bahrain – Victorious 03:53
56  SMITH Dion Team BikeExchange 04:02
57  PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious 04:15
58  SÜTTERLIN Jasha Team DSM 04:16
59  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 04:56
60  VAKOČ Petr Alpecin-Fenix 05:03
61  HOULE Hugo Astana – Premier Tech 05:04
62  SCHÄR Michael AG2R Citroën Team 05:10
63  DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie 05:13
64  PALZER Anton BORA – hansgrohe 05:17
65  CONCA Filippo Lotto Soudal 05:26
66  THEUNS Edward Trek – Segafredo 05:27
67  LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma 05:28
68  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 05:32
69  MUNOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates 05:41
70  BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 05:42
71  TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 05:53
72  GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech 05:55
73  SIMON Julien Team Total Direct Energie 05:59
74  MANNION Gavin Rally Cycling 06:05
75  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 06:13
76  DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 06:44
77  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 06:48
78  PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 06:52
79  ROSSKOPF Joey Rally Cycling 06:58
80  STEWART Jake Groupama – FDJ 07:08
81  JANSEN Amund Grondahl Team BikeExchange 07:10
82  DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step 07:14
83  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling 07:20
84  RUEGG Lukas Switzerland ,,
85  TIBERI Antonio Trek – Segafredo 07:21
86  DURBRIDGE Luke Team BikeExchange ,,
87  DILLIER Silvan Alpecin-Fenix 07:29
88  STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 07:32
89  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 07:58
90  SAMITIER Sergio Movistar Team 08:02
91  DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits 08:13
92  DONOVAN Mark Team DSM 08:15
93  CARRETERO Héctor Movistar Team 08:22
94  HENAO Sebastián INEOS Grenadiers ,,
95  STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS 08:26
96  BOARO Manuele Astana – Premier Tech 10:09
97  DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma 10:21
98  DLAMINI Nic Team Qhubeka ASSOS 10:28
99  FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS 11:00
100  COSNEFROY Benoît AG2R Citroën Team 11:06
101  CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS 11:09
102  KING Ben Rally Cycling 11:46
103  ARENSMAN Thymen Team DSM 12:16
104  DEGENKOLB John Lotto Soudal 12:25
105  COMBAUD Romain Team DSM 12:36
106  JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS 12:40
107  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 12:52
108  IMHOF Claudio Switzerland 13:02
109  WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits 13:21
110  GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 13:43
111  BRITTON Rob Rally Cycling 13:59
112  ROWE Luke INEOS Grenadiers 14:30
113  THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 14:39
114  GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 14:47
115  MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 15:55
116  PELLAUD Simon Switzerland 16:30
117  THIERY Cyrille Switzerland 16:44
118  BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 18:42
119  FRANK Mathias AG2R Citroën Team 18:50
120  BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 19:09
121  GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech 19:14
122  NOVAK Domen Bahrain – Victorious 19:24
123  CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious 19:37
124  RUTSCH Jonas EF Education – Nippo 20:16
125  PICCOLI James Israel Start-Up Nation 20:33
126  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 20:36
127  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 21:01
128  SARREAU Marc AG2R Citroën Team 21:39
129  ZABEL Rick Israel Start-Up Nation 21:41
130  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix 21:42
131  HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 22:00
132  VAN GILS Maxim Lotto Soudal 22:08
133  HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 22:10
134  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 22:16
135  GREIPEL André Israel Start-Up Nation 22:36
136  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 22:47
137  VERSCHAEVE Viktor Lotto Soudal 23:05
138  WALLS Matthew BORA – hansgrohe 23:37
139  KUHN Kevin Switzerland 23:47
140  DAL-CIN Matteo Rally Cycling 25:15
141  SCULLY Tom EF Education – Nippo 26:21
142  NIBALI Antonio Trek – Segafredo 27:32
143  JACOBS Johan Movistar Team 29:08
144  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 31:00
145  BAUER Jack Team BikeExchange 31:39
146  SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits 31:57
147  HOWES Alex EF Education – Nippo 32:03
148  ALBA Juan Diego Movistar Team 32:16
149  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 32:45
150  MURPHY Kyle Rally Cycling 32:51
151  BROWN Connor Team Qhubeka ASSOS 34:37
152  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo 39:33
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments