Foto: SPORTIDA | Photo Agency

Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap i został liderem Tour of Slovenia 2021. Stanisław Aniołkowski wywalczył bardzo dobre, czwarte miejsce. Siódmy był Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

28. edycja wyścigu Dookoła Słowenii rozpoczęła się dziś w Ptuj. Po prawie 152 kilometrach kolarze mieli finiszować w miejscowości Rogaška Slatina. Po drodze czekała na nich jedna górska premia i trzy lotne finisze.

Na starcie mieliśmy między innymi ekipę HRE Mazowsze Serce Polski, Stanisława Aniołkowskiego (Bingoal Pauwels Sauces WB) oraz Rafała Majkę (UAE-Team Emirates).

Ucieczkę dnia utworzyli: Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè), Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Pro Cycling Team), Dmitry Strakhov (Gazprom – RusVelo), Aritz Bagües (Caja Rural – Seguros RGA), Antonio Angulo (Euskaltel – Euskadi), Mathijs Paasschens (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Jacob Scott (Canyon dhb SunGod).

Jedyną górską premię wygrał Paasschens i to on został pierwszym liderem tej klasyfikacji. 60 kilometrów przed metą ucieczka miała prawie 2 minuty przewagi nad peletonem prowadzonym głównie przez UAE Team Emirates i Bahrain – Victorious.

Na lotnych premiach najwięcej, bo pięć sekund wywalczył Angulo. Niestety na jednym z zakrętów upadł Bagües i musiał gonić kolegów z ucieczki. Hiszpanowi udało się to po kilku kilometrach.

W jedną z kraks zaplątał się także Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski). Peleton doścignął uciekinierów na 10 kilometrów przed metą. Przy wysokim tempie niestety na 3500 metrów przed metą mieliśmy kolejną sporą kraksę w dużej grupie.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious). Kolejne miejsca zajęli Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA) i Rui Oliveira (UAE-Team Emirates).

Czwarte miejsce dla Stanisława Aniołkowskiego, a siódme dla Alana Banaszka.

Wyniki pierwszego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious 03:33:45
2  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
3  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates ,,
4  ANIOŁKOWSKI Stanisław Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
5  MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
6  EDMONDSON Alex Team BikeExchange ,,
7  BANASZEK Alan HRE Mazowsze Serce Polski ,,
8  CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb SunGod ,,
9  BOSTOCK Matthew Canyon dhb SunGod ,,
10  ALONSO Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
11  HAUSSLER Heinrich Bahrain – Victorious ,,
12  STANNARD Robert Team BikeExchange ,,
13  PRIMOŽIČ Jaka Slovenia ,,
14  GIBSON Matthew Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
15  FREDERIKSEN Oliver Wulff ColoQuick ,,
16  KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica ,,
17  KOLZE CHANGIZI Sebastian ColoQuick ,,
18  ULISSI Diego UAE-Team Emirates ,,
19  FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
20  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo ,,
21  BOEV Igor Gazprom – RusVelo ,,
22  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
23  CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizane ,,
24  SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
25  ZEITS Andrey Team BikeExchange ,,
26  SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
27  JERMAN Žiga Androni Giocattoli – Sidermec ,,
28  ARANBURU Jokin Euskaltel – Euskadi ,,
29  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious ,,
30  POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
31  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi ,,
32  PER David Adria Mobil ,,
33  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates ,,
34  RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
35  SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech ,,
36  PAGE Charles Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
37  HOELGAARD Daniel Uno-X Pro Cycling Team ,,
38  HOELGAARD Markus Uno-X Pro Cycling Team ,,
39  FELLINE Fabio Astana – Premier Tech ,,
40  ZAKARIN Ilnur Gazprom – RusVelo ,,
41  MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA ,,
42  PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
43  ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team ,,
44  BATTISTELLA Samuele Astana – Premier Tech ,,
45  POGAČAR Tadej UAE-Team Emirates ,,
46  KANGERT Tanel Team BikeExchange ,,
47  AASKOV PALLESEN Jeppe ColoQuick ,,
48  MERTZ Rémy Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
49  HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Pro Cycling Team ,,
50  STEDMAN Maximilian Canyon dhb SunGod ,,
51  MORENO Ivan Equipo Kern Pharma ,,
52  ZANONCELLO Enrico Bardiani-CSF-Faizane ,,
53  KONYCHEV Alexander Team BikeExchange ,,
54  ANDERSEN Idar Uno-X Pro Cycling Team ,,
55  BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski ,,
56  SANZ Enrique Equipo Kern Pharma ,,
57  CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
58  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates ,,
59  BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
60  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
61  NYCH Artem Gazprom – RusVelo ,,
62  GARCÍA PIERNA Raúl Equipo Kern Pharma ,,
63  HOČEVAR Kristjan Adria Mobil ,,
64  TRAEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team ,,
65  LEVY William Blume ColoQuick ,,
66  PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
67  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech ,,
68  MUNOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
69  SIEBERG Marcel Bahrain – Victorious 00:20
70  GOIKOETXEA Peio Euskaltel – Euskadi 00:22
71  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo 00:28
72  GLIVAR Gal Adria Mobil ,,
73  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
74  VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma ,,
75  REPŠE Uroš Slovenia ,,
76  BRAJKOVIČ Janez Slovenia ,,
77  MONACO Alessandro Bardiani-CSF-Faizane ,,
78  ANGULO Antonio Euskaltel – Euskadi ,,
79  MOLLY Kenny Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
80  SCOTT Robert Canyon dhb SunGod ,,
81  POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
82  TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica ,,
83  ČEMAŽAR Nik Slovenia ,,
84  ARAIZ Sergio Equipo Kern Pharma ,,
85  GAROSIO Andrea Bardiani-CSF-Faizane ,,
86  KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski ,,
87  HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
88  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious ,,
89  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
90  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
91  BROCHNER Nicolai ColoQuick ,,
92  HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
93  MILAN Jonathan Bahrain – Victorious 00:41
94  KYFFIN Zeb Ribble Weldtite Pro Cycling 00:44
95  KOREN Kristijan Slovenia ,,
96  IRIZAR Julen Euskaltel – Euskadi 01:07
97  PAASSCHENS Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
98  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizane ,,
99  LEWIS Gruffudd Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
100  BARNHILL Zac Ljubljana Gusto Santic ,,
101  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,
102  ETXEBERRIA Josu Caja Rural – Seguros RGA ,,
103  PAVLIČ Marko Slovenia 01:30
104  BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
105  JOHANSEN Julius Uno-X Pro Cycling Team ,,
106  JARC Aljaž Adria Mobil ,,
107  OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
108  ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica ,,
109  LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
110  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
111  KREUZIGER Roman Gazprom – RusVelo ,,
112  VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizane ,,
113  BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizane ,,
114  INKELAAR Kevin Bahrain – Victorious ,,
115  PEČNIK Teo Ljubljana Gusto Santic ,,
116  HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic ,,
117  MUFF Frederik ColoQuick ,,
118  CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
119  ANDERSEN Kasper ColoQuick ,,
120  SCOTSON Callum Team BikeExchange ,,
121  BEWLEY Sam Team BikeExchange ,,
122  STANISZEWSKI Daniel HRE Mazowsze Serce Polski 01:44
123  BERNAS Paweł HRE Mazowsze Serce Polski ,,
124  WILSON Simon Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
125  BIGHAM Daniel Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
126  BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski ,,
127  CASTRILLO Jaime Equipo Kern Pharma 02:32
128  LAVRIČ Martin Slovenia 02:48
129  STALNOV Nikita Astana – Premier Tech 03:30
130  SCOTT Jacob Canyon dhb SunGod ,,
131  MEIN Thomas Canyon dhb SunGod ,,
132  ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
133  BERRADE Urko Equipo Kern Pharma 03:57
134  VANČO Tobias Dukla Banska Bystrica 04:41
135  TOWNSEND Rory Canyon dhb SunGod 05:49
136  WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces WB 07:16
137  ZHYHUNOU Dzmitry Euskaltel – Euskadi 10:27
138  HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic 14:53
139  STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski 16:26
Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious 03:33:35
2  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 00:04
3  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 00:06
4  HOELGAARD Daniel Uno-X Pro Cycling Team 00:07
5  HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Pro Cycling Team ,,
6  BOSTOCK Matthew Canyon dhb SunGod 00:08
7  ULISSI Diego UAE-Team Emirates 00:09
8  ANIOŁKOWSKI Stanisław Bingoal Pauwels Sauces WB 00:10
9  MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
10  EDMONDSON Alex Team BikeExchange ,,
11  BANASZEK Alan HRE Mazowsze Serce Polski ,,
12  CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb SunGod ,,
13  ALONSO Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
14  HAUSSLER Heinrich Bahrain – Victorious ,,
15  STANNARD Robert Team BikeExchange ,,
16  PRIMOŽIČ Jaka Slovenia ,,
17  GIBSON Matthew Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
18  FREDERIKSEN Oliver Wulff ColoQuick ,,
19  KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica ,,
20  KOLZE CHANGIZI Sebastian ColoQuick ,,
21  FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
22  KUZNETSOV Viacheslav Gazprom – RusVelo ,,
23  BOEV Igor Gazprom – RusVelo ,,
24  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
25  CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizane ,,
26  SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
27  ZEITS Andrey Team BikeExchange ,,
28  SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
29  JERMAN Žiga Androni Giocattoli – Sidermec ,,
30  ARANBURU Jokin Euskaltel – Euskadi ,,
31  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious ,,
32  POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
33  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi ,,
34  PER David Adria Mobil ,,
35  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates ,,
36  RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
37  SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech ,,
38  PAGE Charles Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
39  HOELGAARD Markus Uno-X Pro Cycling Team ,,
40  FELLINE Fabio Astana – Premier Tech ,,
41  ZAKARIN Ilnur Gazprom – RusVelo ,,
42  MARTÍN Sergio Roman Caja Rural – Seguros RGA ,,
43  PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
44  ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team ,,
45  BATTISTELLA Samuele Astana – Premier Tech ,,
46  POGAČAR Tadej UAE-Team Emirates ,,
47  KANGERT Tanel Team BikeExchange ,,
48  AASKOV PALLESEN Jeppe ColoQuick ,,
49  MERTZ Rémy Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
50  STEDMAN Maximilian Canyon dhb SunGod ,,
51  MORENO Ivan Equipo Kern Pharma ,,
52  ZANONCELLO Enrico Bardiani-CSF-Faizane ,,
53  KONYCHEV Alexander Team BikeExchange ,,
54  ANDERSEN Idar Uno-X Pro Cycling Team ,,
55  BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski ,,
56  SANZ Enrique Equipo Kern Pharma ,,
57  CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
58  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates ,,
59  BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
60  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
61  NYCH Artem Gazprom – RusVelo ,,
62  GARCÍA PIERNA Raúl Equipo Kern Pharma ,,
63  HOČEVAR Kristjan Adria Mobil ,,
64  TRAEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team ,,
65  LEVY William Blume ColoQuick ,,
66  PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
67  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech ,,
68  MUNOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
69  SIEBERG Marcel Bahrain – Victorious 00:30
70  GOIKOETXEA Peio Euskaltel – Euskadi 00:32
71  ANGULO Antonio Euskaltel – Euskadi 00:33
72  STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo 00:35
73  RIKUNOV Petr Gazprom – RusVelo 00:38
74  GLIVAR Gal Adria Mobil ,,
75  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
76  VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma ,,
77  REPŠE Uroš Slovenia ,,
78  BRAJKOVIČ Janez Slovenia ,,
79  MONACO Alessandro Bardiani-CSF-Faizane ,,
80  MOLLY Kenny Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
81  SCOTT Robert Canyon dhb SunGod ,,
82  POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
83  TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica ,,
84  ČEMAŽAR Nik Slovenia ,,
85  ARAIZ Sergio Equipo Kern Pharma ,,
86  GAROSIO Andrea Bardiani-CSF-Faizane ,,
87  KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski ,,
88  HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
89  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious ,,
90  IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
91  BROCHNER Nicolai ColoQuick ,,
92  HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
93  MILAN Jonathan Bahrain – Victorious 00:51
94  KYFFIN Zeb Ribble Weldtite Pro Cycling 00:54
95  KOREN Kristijan Slovenia ,,
96  PAASSCHENS Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB 01:16
97  IRIZAR Julen Euskaltel – Euskadi 01:17
98  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizane ,,
99  LEWIS Gruffudd Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
100  BARNHILL Zac Ljubljana Gusto Santic ,,
101  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,
102  ETXEBERRIA Josu Caja Rural – Seguros RGA ,,
103  PAVLIČ Marko Slovenia 01:40
104  BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
105  JOHANSEN Julius Uno-X Pro Cycling Team ,,
106  JARC Aljaž Adria Mobil ,,
107  OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
108  ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica ,,
109  LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
110  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
111  KREUZIGER Roman Gazprom – RusVelo ,,
112  VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizane ,,
113  BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizane ,,
114  INKELAAR Kevin Bahrain – Victorious ,,
115  PEČNIK Teo Ljubljana Gusto Santic ,,
116  HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic ,,
117  MUFF Frederik ColoQuick ,,
118  CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
119  ANDERSEN Kasper ColoQuick ,,
120  SCOTSON Callum Team BikeExchange ,,
121  BEWLEY Sam Team BikeExchange ,,
122  STANISZEWSKI Daniel HRE Mazowsze Serce Polski 01:54
123  BERNAS Paweł HRE Mazowsze Serce Polski ,,
124  WILSON Simon Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
125  BIGHAM Daniel Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
126  BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski ,,
127  CASTRILLO Jaime Equipo Kern Pharma 02:42
128  LAVRIČ Martin Slovenia 02:58
129  STALNOV Nikita Astana – Premier Tech 03:40
130  SCOTT Jacob Canyon dhb SunGod ,,
131  MEIN Thomas Canyon dhb SunGod ,,
132  ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
133  BERRADE Urko Equipo Kern Pharma 04:07
134  VANČO Tobias Dukla Banska Bystrica 04:51
135  TOWNSEND Rory Canyon dhb SunGod 05:59
136  WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces WB 07:26
137  ZHYHUNOU Dzmitry Euskaltel – Euskadi 10:37
138  HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic 15:03
139  STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski 16:36
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments