Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap i został liderem Tour of Slovenia 2021. Stanisław Aniołkowski wywalczył bardzo dobre, czwarte miejsce. Siódmy był Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).
28. edycja wyścigu Dookoła Słowenii rozpoczęła się dziś w Ptuj. Po prawie 152 kilometrach kolarze mieli finiszować w miejscowości Rogaška Slatina. Po drodze czekała na nich jedna górska premia i trzy lotne finisze.
Na starcie mieliśmy między innymi ekipę HRE Mazowsze Serce Polski, Stanisława Aniołkowskiego (Bingoal Pauwels Sauces WB) oraz Rafała Majkę (UAE-Team Emirates).
Ucieczkę dnia utworzyli: Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè), Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Pro Cycling Team), Dmitry Strakhov (Gazprom – RusVelo), Aritz Bagües (Caja Rural – Seguros RGA), Antonio Angulo (Euskaltel – Euskadi), Mathijs Paasschens (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Jacob Scott (Canyon dhb SunGod).
Jedyną górską premię wygrał Paasschens i to on został pierwszym liderem tej klasyfikacji. 60 kilometrów przed metą ucieczka miała prawie 2 minuty przewagi nad peletonem prowadzonym głównie przez UAE Team Emirates i Bahrain – Victorious.
Na lotnych premiach najwięcej, bo pięć sekund wywalczył Angulo. Niestety na jednym z zakrętów upadł Bagües i musiał gonić kolegów z ucieczki. Hiszpanowi udało się to po kilku kilometrach.
W jedną z kraks zaplątał się także Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski). Peleton doścignął uciekinierów na 10 kilometrów przed metą. Przy wysokim tempie niestety na 3500 metrów przed metą mieliśmy kolejną sporą kraksę w dużej grupie.
Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious). Kolejne miejsca zajęli Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA) i Rui Oliveira (UAE-Team Emirates).
Czwarte miejsce dla Stanisława Aniołkowskiego, a siódme dla Alana Banaszka.
Wyniki pierwszego etapu:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 03:33:45 |
2 | ABERASTURI Jon | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
3 | OLIVEIRA Rui | UAE-Team Emirates | ,, |
4 | ANIOŁKOWSKI Stanisław | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
5 | MALUCELLI Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
6 | EDMONDSON Alex | Team BikeExchange | ,, |
7 | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
8 | CHRISTENSEN Ryan | Canyon dhb SunGod | ,, |
9 | BOSTOCK Matthew | Canyon dhb SunGod | ,, |
10 | ALONSO Mikel | Euskaltel – Euskadi | ,, |
11 | HAUSSLER Heinrich | Bahrain – Victorious | ,, |
12 | STANNARD Robert | Team BikeExchange | ,, |
13 | PRIMOŽIČ Jaka | Slovenia | ,, |
14 | GIBSON Matthew | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
15 | FREDERIKSEN Oliver Wulff | ColoQuick | ,, |
16 | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banska Bystrica | ,, |
17 | KOLZE CHANGIZI Sebastian | ColoQuick | ,, |
18 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | ,, |
19 | FINKŠT Tilen | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
20 | KUZNETSOV Viacheslav | Gazprom – RusVelo | ,, |
21 | BOEV Igor | Gazprom – RusVelo | ,, |
22 | LASTRA Jonathan | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
23 | CARBONI Giovanni | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
24 | SKOK Anže | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
25 | ZEITS Andrey | Team BikeExchange | ,, |
26 | SHAW James | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
27 | JERMAN Žiga | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
28 | ARANBURU Jokin | Euskaltel – Euskadi | ,, |
29 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | ,, |
30 | POLANC Jan | UAE-Team Emirates | ,, |
31 | SOTO Antonio Jesús | Euskaltel – Euskadi | ,, |
32 | PER David | Adria Mobil | ,, |
33 | MAJKA Rafał | UAE-Team Emirates | ,, |
34 | RUMAC Josip | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
35 | SOBRERO Matteo | Astana – Premier Tech | ,, |
36 | PAGE Charles | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
37 | HOELGAARD Daniel | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
38 | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
39 | FELLINE Fabio | Astana – Premier Tech | ,, |
40 | ZAKARIN Ilnur | Gazprom – RusVelo | ,, |
41 | MARTÍN Sergio Roman | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
42 | PAQUOT Tom | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
43 | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
44 | BATTISTELLA Samuele | Astana – Premier Tech | ,, |
45 | POGAČAR Tadej | UAE-Team Emirates | ,, |
46 | KANGERT Tanel | Team BikeExchange | ,, |
47 | AASKOV PALLESEN Jeppe | ColoQuick | ,, |
48 | MERTZ Rémy | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
49 | HVIDEBERG Jonas Iversby | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
50 | STEDMAN Maximilian | Canyon dhb SunGod | ,, |
51 | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | ,, |
52 | ZANONCELLO Enrico | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
53 | KONYCHEV Alexander | Team BikeExchange | ,, |
54 | ANDERSEN Idar | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
55 | BROŻYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
56 | SANZ Enrique | Equipo Kern Pharma | ,, |
57 | CHIRICO Luca | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
58 | TRENTIN Matteo | UAE-Team Emirates | ,, |
59 | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
60 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | ,, |
61 | NYCH Artem | Gazprom – RusVelo | ,, |
62 | GARCÍA PIERNA Raúl | Equipo Kern Pharma | ,, |
63 | HOČEVAR Kristjan | Adria Mobil | ,, |
64 | TRAEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
65 | LEVY William Blume | ColoQuick | ,, |
66 | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
67 | MARTINELLI Davide | Astana – Premier Tech | ,, |
68 | MUNOZ Daniel | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
69 | SIEBERG Marcel | Bahrain – Victorious | 00:20 |
70 | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel – Euskadi | 00:22 |
71 | RIKUNOV Petr | Gazprom – RusVelo | 00:28 |
72 | GLIVAR Gal | Adria Mobil | ,, |
73 | CEPEDA Jefferson Alveiro | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
74 | VAN DER TUUK Danny | Equipo Kern Pharma | ,, |
75 | REPŠE Uroš | Slovenia | ,, |
76 | BRAJKOVIČ Janez | Slovenia | ,, |
77 | MONACO Alessandro | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
78 | ANGULO Antonio | Euskaltel – Euskadi | ,, |
79 | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
80 | SCOTT Robert | Canyon dhb SunGod | ,, |
81 | POTOČKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
82 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | ,, |
83 | ČEMAŽAR Nik | Slovenia | ,, |
84 | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | ,, |
85 | GAROSIO Andrea | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
86 | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
87 | HARING Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
88 | TRATNIK Jan | Bahrain – Victorious | ,, |
89 | IRISARRI Jon | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
90 | STRAKHOV Dmitry | Gazprom – RusVelo | ,, |
91 | BROCHNER Nicolai | ColoQuick | ,, |
92 | HORVAT Žiga | Adria Mobil | ,, |
93 | MILAN Jonathan | Bahrain – Victorious | 00:41 |
94 | KYFFIN Zeb | Ribble Weldtite Pro Cycling | 00:44 |
95 | KOREN Kristijan | Slovenia | ,, |
96 | IRIZAR Julen | Euskaltel – Euskadi | 01:07 |
97 | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
98 | COVILI Luca | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
99 | LEWIS Gruffudd | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
100 | BARNHILL Zac | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
101 | RESTREPO Jhonatan | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
102 | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
103 | PAVLIČ Marko | Slovenia | 01:30 |
104 | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | ,, |
105 | JOHANSEN Julius | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
106 | JARC Aljaž | Adria Mobil | ,, |
107 | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | ,, |
108 | ROVDER Pavol | Dukla Banska Bystrica | ,, |
109 | LAENGEN Vegard Stake | UAE-Team Emirates | ,, |
110 | BAGÜES Aritz | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
111 | KREUZIGER Roman | Gazprom – RusVelo | ,, |
112 | VISCONTI Giovanni | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
113 | BATTAGLIN Enrico | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
114 | INKELAAR Kevin | Bahrain – Victorious | ,, |
115 | PEČNIK Teo | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
116 | HRIBAR Jernej | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
117 | MUFF Frederik | ColoQuick | ,, |
118 | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | ,, |
119 | ANDERSEN Kasper | ColoQuick | ,, |
120 | SCOTSON Callum | Team BikeExchange | ,, |
121 | BEWLEY Sam | Team BikeExchange | ,, |
122 | STANISZEWSKI Daniel | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:44 |
123 | BERNAS Paweł | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
124 | WILSON Simon | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
125 | BIGHAM Daniel | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
126 | BANASZEK Adrian | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
127 | CASTRILLO Jaime | Equipo Kern Pharma | 02:32 |
128 | LAVRIČ Martin | Slovenia | 02:48 |
129 | STALNOV Nikita | Astana – Premier Tech | 03:30 |
130 | SCOTT Jacob | Canyon dhb SunGod | ,, |
131 | MEIN Thomas | Canyon dhb SunGod | ,, |
132 | ROMO Javier | Astana – Premier Tech | ,, |
133 | BERRADE Urko | Equipo Kern Pharma | 03:57 |
134 | VANČO Tobias | Dukla Banska Bystrica | 04:41 |
135 | TOWNSEND Rory | Canyon dhb SunGod | 05:49 |
136 | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 07:16 |
137 | ZHYHUNOU Dzmitry | Euskaltel – Euskadi | 10:27 |
138 | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 14:53 |
139 | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:26 |
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 03:33:35 |
2 | ABERASTURI Jon | Caja Rural – Seguros RGA | 00:04 |
3 | OLIVEIRA Rui | UAE-Team Emirates | 00:06 |
4 | HOELGAARD Daniel | Uno-X Pro Cycling Team | 00:07 |
5 | HVIDEBERG Jonas Iversby | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
6 | BOSTOCK Matthew | Canyon dhb SunGod | 00:08 |
7 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | 00:09 |
8 | ANIOŁKOWSKI Stanisław | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:10 |
9 | MALUCELLI Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
10 | EDMONDSON Alex | Team BikeExchange | ,, |
11 | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
12 | CHRISTENSEN Ryan | Canyon dhb SunGod | ,, |
13 | ALONSO Mikel | Euskaltel – Euskadi | ,, |
14 | HAUSSLER Heinrich | Bahrain – Victorious | ,, |
15 | STANNARD Robert | Team BikeExchange | ,, |
16 | PRIMOŽIČ Jaka | Slovenia | ,, |
17 | GIBSON Matthew | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
18 | FREDERIKSEN Oliver Wulff | ColoQuick | ,, |
19 | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banska Bystrica | ,, |
20 | KOLZE CHANGIZI Sebastian | ColoQuick | ,, |
21 | FINKŠT Tilen | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
22 | KUZNETSOV Viacheslav | Gazprom – RusVelo | ,, |
23 | BOEV Igor | Gazprom – RusVelo | ,, |
24 | LASTRA Jonathan | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
25 | CARBONI Giovanni | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
26 | SKOK Anže | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
27 | ZEITS Andrey | Team BikeExchange | ,, |
28 | SHAW James | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
29 | JERMAN Žiga | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
30 | ARANBURU Jokin | Euskaltel – Euskadi | ,, |
31 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | ,, |
32 | POLANC Jan | UAE-Team Emirates | ,, |
33 | SOTO Antonio Jesús | Euskaltel – Euskadi | ,, |
34 | PER David | Adria Mobil | ,, |
35 | MAJKA Rafał | UAE-Team Emirates | ,, |
36 | RUMAC Josip | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
37 | SOBRERO Matteo | Astana – Premier Tech | ,, |
38 | PAGE Charles | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
39 | HOELGAARD Markus | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
40 | FELLINE Fabio | Astana – Premier Tech | ,, |
41 | ZAKARIN Ilnur | Gazprom – RusVelo | ,, |
42 | MARTÍN Sergio Roman | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
43 | PAQUOT Tom | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
44 | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
45 | BATTISTELLA Samuele | Astana – Premier Tech | ,, |
46 | POGAČAR Tadej | UAE-Team Emirates | ,, |
47 | KANGERT Tanel | Team BikeExchange | ,, |
48 | AASKOV PALLESEN Jeppe | ColoQuick | ,, |
49 | MERTZ Rémy | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
50 | STEDMAN Maximilian | Canyon dhb SunGod | ,, |
51 | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | ,, |
52 | ZANONCELLO Enrico | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
53 | KONYCHEV Alexander | Team BikeExchange | ,, |
54 | ANDERSEN Idar | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
55 | BROŻYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
56 | SANZ Enrique | Equipo Kern Pharma | ,, |
57 | CHIRICO Luca | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
58 | TRENTIN Matteo | UAE-Team Emirates | ,, |
59 | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
60 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | ,, |
61 | NYCH Artem | Gazprom – RusVelo | ,, |
62 | GARCÍA PIERNA Raúl | Equipo Kern Pharma | ,, |
63 | HOČEVAR Kristjan | Adria Mobil | ,, |
64 | TRAEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
65 | LEVY William Blume | ColoQuick | ,, |
66 | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
67 | MARTINELLI Davide | Astana – Premier Tech | ,, |
68 | MUNOZ Daniel | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
69 | SIEBERG Marcel | Bahrain – Victorious | 00:30 |
70 | GOIKOETXEA Peio | Euskaltel – Euskadi | 00:32 |
71 | ANGULO Antonio | Euskaltel – Euskadi | 00:33 |
72 | STRAKHOV Dmitry | Gazprom – RusVelo | 00:35 |
73 | RIKUNOV Petr | Gazprom – RusVelo | 00:38 |
74 | GLIVAR Gal | Adria Mobil | ,, |
75 | CEPEDA Jefferson Alveiro | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
76 | VAN DER TUUK Danny | Equipo Kern Pharma | ,, |
77 | REPŠE Uroš | Slovenia | ,, |
78 | BRAJKOVIČ Janez | Slovenia | ,, |
79 | MONACO Alessandro | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
80 | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | ,, |
81 | SCOTT Robert | Canyon dhb SunGod | ,, |
82 | POTOČKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
83 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | ,, |
84 | ČEMAŽAR Nik | Slovenia | ,, |
85 | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | ,, |
86 | GAROSIO Andrea | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
87 | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
88 | HARING Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
89 | TRATNIK Jan | Bahrain – Victorious | ,, |
90 | IRISARRI Jon | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
91 | BROCHNER Nicolai | ColoQuick | ,, |
92 | HORVAT Žiga | Adria Mobil | ,, |
93 | MILAN Jonathan | Bahrain – Victorious | 00:51 |
94 | KYFFIN Zeb | Ribble Weldtite Pro Cycling | 00:54 |
95 | KOREN Kristijan | Slovenia | ,, |
96 | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:16 |
97 | IRIZAR Julen | Euskaltel – Euskadi | 01:17 |
98 | COVILI Luca | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
99 | LEWIS Gruffudd | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
100 | BARNHILL Zac | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
101 | RESTREPO Jhonatan | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
102 | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
103 | PAVLIČ Marko | Slovenia | 01:40 |
104 | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | ,, |
105 | JOHANSEN Julius | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
106 | JARC Aljaž | Adria Mobil | ,, |
107 | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | ,, |
108 | ROVDER Pavol | Dukla Banska Bystrica | ,, |
109 | LAENGEN Vegard Stake | UAE-Team Emirates | ,, |
110 | BAGÜES Aritz | Caja Rural – Seguros RGA | ,, |
111 | KREUZIGER Roman | Gazprom – RusVelo | ,, |
112 | VISCONTI Giovanni | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
113 | BATTAGLIN Enrico | Bardiani-CSF-Faizane | ,, |
114 | INKELAAR Kevin | Bahrain – Victorious | ,, |
115 | PEČNIK Teo | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
116 | HRIBAR Jernej | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
117 | MUFF Frederik | ColoQuick | ,, |
118 | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | ,, |
119 | ANDERSEN Kasper | ColoQuick | ,, |
120 | SCOTSON Callum | Team BikeExchange | ,, |
121 | BEWLEY Sam | Team BikeExchange | ,, |
122 | STANISZEWSKI Daniel | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:54 |
123 | BERNAS Paweł | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
124 | WILSON Simon | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
125 | BIGHAM Daniel | Ribble Weldtite Pro Cycling | ,, |
126 | BANASZEK Adrian | HRE Mazowsze Serce Polski | ,, |
127 | CASTRILLO Jaime | Equipo Kern Pharma | 02:42 |
128 | LAVRIČ Martin | Slovenia | 02:58 |
129 | STALNOV Nikita | Astana – Premier Tech | 03:40 |
130 | SCOTT Jacob | Canyon dhb SunGod | ,, |
131 | MEIN Thomas | Canyon dhb SunGod | ,, |
132 | ROMO Javier | Astana – Premier Tech | ,, |
133 | BERRADE Urko | Equipo Kern Pharma | 04:07 |
134 | VANČO Tobias | Dukla Banska Bystrica | 04:51 |
135 | TOWNSEND Rory | Canyon dhb SunGod | 05:59 |
136 | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 07:26 |
137 | ZHYHUNOU Dzmitry | Euskaltel – Euskadi | 10:37 |
138 | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 15:03 |
139 | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:36 |