fot. Getty Images Sport

Norweg Rasmus Tiller (Uno-X Pro Cycling Team) triumfował w belgijskim klasyku Dwars door het Hageland. Na drugiej lokacie zafiniszował Danny van Poppel (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), a trzeci był Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step).

Trasa tegorocznej edycji wyścigu Dwars door het Hageland rozpoczynała się w Aarschot, a kończyła po przebyciu 177-kilometrów na “cytadeli” w Diest. Kolarze na pagórkowatej, dynamicznej trasie musieli zmierzyć się, także z czternastoma gravelowymi i brukowymi sektorami.

Niestety na starcie belgijskiego klasyka nie pojawił się żaden z reprezentantów Polski.

Przez pierwszą godzinę rywalizacji cały peleton jechał wspólnie. Gdy do mety pozostawało jeszcze 90-kilometrów na czele z przewagą niecałej minuty jechała ósemka kolarzy, którymi byli: Taco van der Hoorn (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), Aaron Van Poucke (Sport Vlaanderen – Baloise), Thibault Ferasse (B&B Hotels p/b KTM), Christophe Noppe (Team Arkéa Samsic), Damien Gaudin (Total Direct Energie), Morten Hulgaard (Uno-X Pro Cycling Team), Jan-Willem van Schip (BEAT Cycling) oraz Coen Vermeltfoort (VolkerWessels Cyclingteam).

Dzięki pracy zespołu Deceuninck-Quick-Step grupa zasadnicza wchłonęła ucieczkę około 70-kilometrów przed finiszem. Kolejne kilometry stały pod znakiem wielu ataków i akcji, także podczas pokonywania gravelowych sektorów. Niestety 43-kilometry przed finiszem Zdenek Stybar (Deceuninck-Quick-Step) miał kraksę, po której kolarz “Watahy” musiał wycofać się z wyścigu.

W tamtym momencie rywalizacji na czele mieliśmy ośmioosobową grupę, w której byli: Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step), Danny i Boy Van Poppel (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), Jonas Rickaert (Alpecin-Fenix), Piet Allegaert (Cofidis), Connor Swift (Arkéa Samsic), Dries Van Gestel (Total Direct Energie) i Rasmus Tiller (Uno-X).

34-kilometry przed metą około minuty do tej ósemki tracił już niezbyt liczny peleton, a jeszcze pomiędzy tymi dwiema grupami jechała trójka kolarzy: Davide Ballerini (Deceuninck-Quick-Step), Wesley Kreder (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) i Nils Eekhoff (Team DSM).

Pierwsza grupa zgodnie ze sobą współpracowała i konsekwentnie powiększała przewagę nad resztą stawki. Mimo mocnej pogoni peletonu, to właśnie z tego grona poznaliśmy zwycięzcę wyścigu Dwars door het Hageland.

5-kilometrów przed metą w czołówce zaczęły się ataki. Mimo wielu akcji wszystko rozstrzygnęło się na kilkuset ostatnich metrach, gdy na brukowej sekcji oderwał się od swoich rywali Norweg Rasmus Tiller (Uno-X Pro Cycling Team), który zdołał utrzymać niewielką przewagę aż do mety. Drugie miejsce zajął Holender Danny van Poppel (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), a na trzeciej lokacie uplasował się Belg Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step).

Wyniki wyścigu Dwars door het Hageland 2021 (Top 10):

1 Rasmus Tiller (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 3:58:27
2 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:01
3 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:02
4 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix
5 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
6 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:00:05
7 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:16
8 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:00:47
9 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:00:51
10 Kristoffer Halvorsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
11 Toon Aerts (Bel)
12 Milan Menten (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
13 Thibau Nys (Bel) 0:00:53
14 Amaury Capiot (Bel) Team Arkea-Samsic
15 Corne van Kessel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
16 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:00:56
17 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
18 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
19 Nikias Arndt (Ger) Team DSM
20 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels p/b KTM
21 Arjen Livyns (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
22 Jérémy Leveau (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
23 Laurens Sweeck (Bel)
24 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic
25 Emiel Vermeulen (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:01:00
26 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:02
27 André Carvalho (Por) Cofidis
28 Lennert Teugels (Bel) Tarteletto-Isorex
29 Aimé De Gendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
30 Marcel Meisen (Ger) Alpecin-Fenix
31 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM
32 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie
33 Jordy Bouts (Bel) Beat Cycling
34 Nick van der Lijke (Ned) Riwal Cycling Team
35 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
36 Eddy Fine (Fra) Cofidis
37 Ryan Kamp (Ned)
38 Samuel Leroux (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
39 Tobias Kongstad (Den) Riwal Cycling Team 0:01:09
40 Attilio Viviani (Ita) Cofidis
41 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
42 Lucas Eriksson (Swe) Riwal Cycling Team
43 Ivan Centrone (Lux) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
44 Frederik Backaert (Bel) B&B Hotels p/b KTM
45 Piotr Havik (Ned) Beat Cycling
46 Ward Vanhoof (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
47 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep
48 Daan van Sintmaartensdijk (Ned) Volkerwessels Cycling Team 0:01:15
49 Jan Willem van Schip (Ned) Beat Cycling 0:01:17
50 Eli Iserbyt (Bel)
51 Gilles De Wilde (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:24
52 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:29
53 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
54 Coen Vermeltfoort (Ned) Volkerwessels Cycling Team 0:01:32
55 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep
56 Bert De Backer (Bel) B&B Hotels p/b KTM 0:01:52
57 Roel van Sintmaartensdijk (Ned) Volkerwessels Cycling Team 0:01:54
58 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
59 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:02:03
60 Oliver Robinson (GBr) LVIV Cycling Team 0:02:11
61 Nicola Bagioli (Ita) B&B Hotels p/b KTM 0:02:13
62 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 0:02:30
63 Andreas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex 0:04:52
64 Cedric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:05:07
65 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 0:05:13
66 Toon Vandebosch (Bel) 0:05:19
67 Arne Marit (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
68 Sven Burger (Ned) Beat Cycling 0:05:58
69 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:05:59
70 Sean De Bie (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB 0:06:03
71 Thijs Aerts (Bel) 0:07:50
72 Maximilien Picoux (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
73 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix
74 Marten Kooistra (Ned) Beat Cycling
75 Lionel Taminiaux (Bel) Alpecin-Fenix 0:08:01
DNF Remy Mertz (Bel) Bingoal Pauwels Sauzen WB
DNF Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Alpecin-Fenix Development Team
DNF Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep
DNF Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix
DNF Nico Denz (Ger) Team DSM
DNF Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
DNF Thomas Champion (Fra) Cofidis
DNF Louis Blouwe (Bel) Bingoal WB
DNF Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
DNF Niklas Märkl (Ger) Team DSM
DNF Tim Naberman (Ned) Team DSM
DNF Tom Wirtgen (Lux) Bingoal Pauwels Sauzen WB
DNF Mathias De Witte (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
DNF Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Michael Vanthourenhout (Bel)
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Tarteletto-Isorex
DNF Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex
DNF Brent Van De Kerkhove (Bel) Tarteletto-Isorex
DNF Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto-Isorex
DNF Maxime De Poorter (Bel) Tarteletto-Isorex
DNF Martijn Budding (Ned) Beat Cycling
DNF Stefano Museeuw (Bel) Beat Cycling
DNF Jesper Hansen (Den) Riwal Cycling Team
DNF Anton Ferdinande (Bel)
DNF Elmar Reinders (Ned) Riwal Cycling Team
DNF Pim Ronhaar (Ned)
DNF Dylan Kowalski (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
DNF Tijmen Eising (Ned) Volkerwessels Cycling Team
DNF Max Kroonen (Ned) Volkerwessels Cycling Team
DNF Bas van der Kooij (Ned) Volkerwessels Cycling Team
DNF Nils Wolffenbuttel (Ned) Volkerwessels Cycling Team
DNF Justas Beniusis (Ltu) LVIV Cycling Team
DNF Toni Franz (Ger) LVIV Cycling Team
DNF Raphaël Kockelmann (Lux) LVIV Cycling Team
DNF Oleksandr Prevar (Ukr) LVIV Cycling Team
DNF Seppe Rombouts (Bel) LVIV Cycling Team
DNF Adrie Lindeman (Ned) Riwal Cycling Team
DNF Florian Maitre (Fra) Total Direct Energie
DNF Julien Morice (Fra) B&B Hotels p/b KTM
DNF Jonas Van Genechten (Bel) B&B Hotels p/b KTM
DNF Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Markus Pajur (Est) Team Arkea-Samsic
DNF Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Witse Meeussen (Bel)
DNF Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep
DNF Thibault Ferasse (Fra) B&B Hotels p/b KTM
DNF Oleksandr Smetaniuk (Ukr) LVIV Cycling Team
DNF Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie
DNF Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie
DNF Leonardo Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
DNF Niklas Larsen (Den) Uno-X Pro Cycling Team
DNF Frederik Rodenberg Madsen (Den) Uno-X Pro Cycling Team
DNF Morten Hulgaard (Den) Uno-X Pro Cycling Team
DNF Yentl Bekaert (Bel)
DNF Dietmar Ledegen (Bel)
DNF Daan Mariën (Bel)
DNF Logan Lakota Phippen (USA) Team Novo Nordisk
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments